Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 126

cca 1885-1948 Nagy Dezső (1868-1948 után) jogász, törvényszéki bíró okmányai, kinevezései bíróvá klf. erdélyi (Élesd, Nagyvárad, Világos, Arad) városokba az aktuális igazságügyi miniszterek és államtitkárok, Trianon után román miniszterek aláírásaival valamint egyéb híres tudósok aláírásai egyetemi okmányokon: 1909 Wekerle Sándor (1878-1963) pénzügyminiszter (és miniszterelnök) autográf aláírása; 1907 Günther Antal (1847-1920) igazságügyminiszter autográf aláírása; 1892 Eötvös Loránd (1848-1919) a Budapesti Tudományegyetem rektora (1891-1892) és Vécsey Tamás (1839-1912) dékán végbizonyítványon; 1888 Klinger István (1831-1908) a Budapesti Tudományegyetem rektora és Hajnik Imre (1840-1902) dékán egyetemi okmányon; Vécsey Tamás, Hajnik Imre, Bochkor Károly (1847-1918), Kerékgyártó Árpád (1818-1902), Pulszky Ágost (1846-1901), Lechner Ágost (1834-1901), Herczegh Mihály (1840-1926), Kerkapoly Károly (1824-1891), Schnierer Aladár (1836-1898), Plósz Sándor (1846-1925) későbbi igazságügy-miniszter, Kautz Gyula (1829-1909) és mások autográf aláírásai indexben. 1893 Czorda Bódog (1828-1904) igazságügyi államtitkár (1889-1892), 1893-tól 1901-ig a Kúria másodelnöke 2 db autográf aláírása okmányokon. 1914 Nagy Dezső levele gróf Széchényi Miklós (1868-1923) nagyváradi püspökhöz.1948 visszahonosítási okirat, szegénységi hatósági bizonyítvány és más visszahonosításhoz kötődő okmány. Sok egyéb érdekes okmánnyal, kézirattal, önéletrajzzal, össz. közel 100 db papírrégiség és 11 db régi fotó. Érdekes, átnézésre több mint érdemes anyag!
10688.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
1886 Temerini gróf Szécsen Antal (1819-1896) konzervatív politikus, történész, később a Magyar Történelmi Társulat elnöke (1889-1894), korábbi tárca nélküli miniszter (1860-1861) saját kézzel írt levele, aláírással, 1,5 beírt oldal.
10689.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Popper Dávid (1843-1913) gordonkaművész saját kezű sorai névjegykártyáján, őt ábrázoló nagyméretű fotóval, kétoldalas üvegezett keretben, paszpartuban, fotó: 27x17 cm, névjegykártya: 5x10 cm, teljes: 45x26 cm
10690.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
cca 1890 Marosludas-besztercei (erdélyi) helyi érdekű vasút vonaltérképe (Generelle Situation der Strecke: Marosludas-Bistritz), korabeli sokszorosítás, a térkép alatt táblázatban az állomások neveivel, Marosludas-besztercei (erdélyi) Helyi Érdekű Vasút Rt. igazgatósága bélyegzőjével, alatta két autográf aláírással (Molnár és olvashatatlan), 1:150.000, szakadásokkal, máskülönben jó állapotban, 34x63 cm / cca 1890 map of the railway Ludus-Bistrita in Transylvania, 1:150.000, with tears, 34x63 cm
10691.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
cca 1890 Hubay Jenő (1858-1937) hegedűművész, zeneszerző névjegykártyája autográf soraival a hátulján Kedves Doktor úr megszólítással / Autograph lines of Eugen Hubay composer on his business card
10692.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1890 Báró hadadi Wesselényi Miklós (1845-1916) földbirtokos, politikus, Szilágy vármegye főispánja, koronaőr, Wesselényi Miklós legidősebb fia saját kézzel írt levele Marczali Henrik (1856-1940) professzor, történész részére, Gömör, 1890. okt. 5., 2 beírt oldal, 4 sztl. lev.
10693.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1891 gróf Tisza István (1861-1918) miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben református egyházi püspökválasztási ügyben értekeznek 3, kézzel beírt oldal
10694.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1894-1898 Vánki Viola (1879-1961) székelyudvarhelyi lány emlékkönyve, benne számos érdekes bejegyzéssel, rajzokkal, 4 litografált táblával, a bejegyzéseket szatmári, temesvári, aradi, szegedi, és székelyudvarhelyi személyek jegyezték az emlékkönyvbe. Díszes historizáló kötésben, kopott, foltos borítóval, hiányos fém kapoccsal kijáró, néhol foltos lapokkal.
10695.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
cca 1894 Émile Ollivier (1825-1913) francia miniszterelnök, Liszt Ferenc vejének autográf levele / Autoraph letter of Émile Olivier (1825-1913) prime minister of France and son in law of Franz Liszt
10696.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1894 Bécs, Horovitz Lipót (1838-1917) felvidéki zsidó családból származó festőművész saját kézzel írt német nyelvű levele,saját kezű aláírásával, a végén a felesége soraival, 4 beírt oldal.
10697.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1894 Márk Lajos (1867-1940) festőművész autográf sorai kártyán, Ágai Adolf (1836-1916) humorista, a Borsszem Jankó szerkesztője részére. Feltétlen örömmel rajzolok b. lapjába és a naptárba. Autográf aláírással, 2 beírt oldal, 9x11 cm
10698.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1896 Tisza Kálmán (1830-1902) miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek egyházi ügyekben. Kettő beírt oldal, borítékkal. / Hand written letter by Hungarian prime minister Kálmán Tisza to Kálmán Szél, dean in Salonta
10699.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft