Tétel

Katalógusszám:

11554.
41. Lezárult nagyaukció
Plakát

Kikiáltási ár:

100 000 Ft
270,27 EUR, 294,12 USD

Leírás:

1918 Murmann József Árpád festő - szobrász collektiv kiállítása. A "MIRT" Művészi Interieurök Rt. dísztermében. Városligeti fasor 18a. Május 1-15-ig. Naponta d.e. 11-1. d.u.4-7. Megtekintés dijtalan. Bp., Radó Jenő és Gyula-ny.," színes kőnyomat, vászonra kasírozva, restaurált, 63x46 cm. Murmann József Árpád (1889-1943) festő és szobrász művész. Jobb kézfeje elvesztése után kezdett el a művészet felé fordulni. Bécsben, 1908 és 1912 között szobrászatot tanult Bécsben, Josef Müllner professzornál, a Képzőművészeti Akadémián. Párizsban, Berlinben, Budapesten voltak kiállításai. Azonban a háború után, a 20-as évek végén emigrált. 1943-ban halt meg Londonban szívszélütésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras