Tétel

Kikiáltási ár:

20 000 Ft

Leírás:

1850 Storch Vendel (1827-1886 után) 1848-49-es szabadságharcos, komáromi várőr részére kiállított bizonyítvány kézzel írt másolata (copia), amelyben igazolják hogy a komáromi várőrséghez tartozó 63. sz. honvéd zászlóaljban mint főtiszt hadnagyi rangban szolgált. 63. sz. honvéd zászlóalj sérült viaszpecsétjével, Stephanides József aláírásával, kissé foltos, hajtásnyomokkal, lapszéli apró sérülésekkel. Storch Vendel a szabadságharcban 1848. júniusától közvitéz a 9. (kassai) honvédzászlóaljnál. Részt vesz a délvidéki harcokban. Aug. 16- tizedes, majd őrmester. 1849. jún. 28 (1.)- hadnagy a 63. zászlóaljnál, a II. hadtestben. A komáromi várőrséggel teszi le a fegyvert. 1850. jan. 24. besorozzák a 36. gyalogezredhez. 1852. okt. 5. leszerelik. 1867. volt főhadnagyként (?!) az Árva megyei Honvédegylet tagja.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras