Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 67

Christóf (Christoph) Wilhelm Hufeland: Az emberi élet meg-hoszszabításának mestersége... német nyelvből magyarra fordíttatott ... Kováts Mihály orvos doktor által. I-II. rész. Pesten, 1798, Trattner Mátyás, XVI+271+1;+4+259 p. Első kiadás! Korabeli félbőr kötésben, kopott borítóval, a borítón modern laminálással, a táblák belsején részben elvált (elülső), elvált (hátsó) papírborításokkal, címlapon szakadással, foltos lapokkal, egy helyen bejegyzéssel (I. rész 271.), possessori bejegyzéssel.
18450.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Bátótzi Sándor: Erköltsi levelek mellyeket Németből ford. - - Magyar Nemes Testőrző. Pest 1786. Trattner 1 sztl. lev. XVI. 156 p. 1 sztl. lev. Rézmetszetű díszcímlappal. Keretdíszes lapokkal, könyvdíszekkel. A magyar nyelvű irodalom nagy megújítójának ritka műve, Korhű kartonált papírkötésben
18451.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
18452.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.
18453.

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Széchényi István, gróf [1791-1860]: Hunnia. Pesten, 1858. Heckenast.Töredékek Gróf Széchényi István fennmaradt kézirataiból. Közli Török János. Első kötet. Pest, 1858, Heckenast Gusztáv. Nyomtatott Landerer és Heckenastnál. Félvászon kötés, XIV+2+246p. Első kiadás! Széchenyi a magyar nyelvhasználat ügyét tárgyaló művét a Stadium folytatásának szánta. 1834-ben a vaskapui munkálatok között kezdte írni, de művét végül csak 1858-ban nyomtatták ki a rendőrminisztérium engedélye alapján, de a pesti sajtórendészeti osztály lefoglalta, és csak a szerző halála után, 1860-ban engedélyezték a terjesztését. Restaurált kiadói papírkötésben, Demján tulajdonosi névbejegyzéssel, hozzáillő, igényes modern kartonált védőborítóval
18454.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Exuviae ... Domini Emerici ? comitibus Eszterházy de Galantha ... episcopi Nittriensis ... Triduano honore per ... Franciscum e comitibus Barkoczy de Szala,... archi-episcopum Strigoniensem ... in arce,...et ecclesia cathedrali Nittriensi in maxima illustrium, & nobilium virorum corona conditae anno 1763. ... Benne még: Tapoltsányi Gergely: Három rendbéli hazánák bölts élő-járója jó és hív gondviselője. Melly nevezetek alatt... Galánthai gróff Eszterházy Imre ... Nyitra várában tartott pompás el-takarettatása alkalmatosságával ditsérő beszéddel meg-tiszteltetett....valamint más laudáló beszédek. Strigonii, (1763), typ. Franc. Ant. Royer. [140 ] l. 3 rézmetszetű címerrajzzal. Korabeli félbőr-kötésben. Nagyrészt magyar nyelven
18455.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
13
Chelluci, Paulin(o): Orationes Novae XI. - Quas Cl. Erhardus Kappius in Acad. Lipsiensi Eloq. P. P. O. recensuit et praefatus est. - - a Sancto Joseph clerici regularis scholarum piarum. Budae, 1754. Leopoldi Francisci Landerer. Korabelli papírkötésben 186 + 2 p.
18456.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Szász Károly: Parthenon. Tanitmányok tára. Magyar tanitók s tanulók számára. I. és II. füzet. Nagyenyed, 1839.Ref. Kolégyom. 188 + 32p. Kiadói papírborítóval, intézményi bélyegzőkkel
18457.

Szász Károly: Parthenon. Tanitmányok tára. Magyar tanitók' 's tanulók' számára. I. és II. füzet. Nagyenyed, 1839.Ref. Kolégyom. 188 + 32p. Kiadói papírborítóval, intézményi bélyegzőkkel

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Kovacsóyzky Mihály - Császár Ferenc): Magyarkák 1845-ből Lipcsén, 1845. Teubner B. G. IV. 236 p. Restaurált félvászon kötésben. A kötet utolsó oldalán foltos. ,,Talárikák, Kosmikák, Pepedeumenikák. Ez utolsóban a korszak jeles személyiségeiről ír kritikus, sokszor gúnyos hangnemben Czuczor Gergely, Fáy András, Fényes Elek, Garay János, Irinyi József, Kossuth Lajos, Nagy Ignácz, Petőfy(!) Sándor, Gr. Széchenyi István, Vörösmarty Mihály és sokan másokról.
18458.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
[De Gerando Ágost: Pest. Egy tiszaháti magyar őszinte megjegyzései a hazafiság, utánzási kór és nevelés felett. Egyetlen kiadás. Lipcsén és Pesten, 1846. Volckmar F. és Geibel Károly (Schmid Antal ny., Pozsony) 24 p. Pamflet a nyugatmajmolás szokása ellen. Kiadói a papírborítóval
18459.

[De Gerando Ágost: Pest. Egy tiszaháti magyar' őszinte megjegyzései a' hazafiság, utánzási kór és nevelés felett. Egyetlen kiadás. Lipcsén és Pesten, 1846. Volckmar F. és Geibel Károly (Schmid Antal ny., Pozsony) 24 p. Pamflet a nyugatmajmolás szokása ellen. Kiadói a papírborítóval

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
[Hübner, Johann (1668-1731)]: Johann Hübners reales Staats-, Zeitungs- und Conversations-Lexicon [...] Leipzig, 1777, Gleditschens Buchhandlung, 1 t. + 13 sztl. lev. + 2734 (hasábszámozás) + 8 (kihajtható) t. Német nyelven. Korabeli, kartonált papírkötésben, jó példány
18460.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
[Bilderbeck, Ludwig Franz von (1764-1833)]: Ciane, vagy-is a szerentse játékja, egy görög történet. Pozsony, 1794, Schauff János, 1 t.+4+304 p.+2 t..;   Hozzákötve: Lebensgeschichte Ludwig XVI Königs von Frankreich. Wien, 1793., Franz Christian Zierchs, 118+2 p.;   Hozzákötve: Urtheil über den Martin Joseph Prandstätter, und Heinrich Jeline. Wien, 1795, nyn., 8 p.;   Hozzákötve: Urtheil über den Landesverräther und Verführer Andreas Riedel. Wien, 1795, nyn., 7+1 p.;  Hozzákötve: [Boccaccio, Giovanni (1313-1375)]: Tangredus olasz király Gizmunda nevü leányának nevezetes historiája. Nyomtatott ebben az Esztendőben. Boccaccio Dekameronjának novellája. Nyomda, kiadási hely és évszám nélkül. Felthetőleg ponyva kiadás. hn., én., nyn., 48 p.  Hozzákötve: Lambach Elek: Versek mellyekkel a nemes Hont vármegyét, gyűlése alkalmatosságával megtisztelte - - Kegyes Iskola-béli Pap; ... Selmecbányán,1795., Sulzer Ferentz János, 4 p.   Hozzákötve: Ode ad illustrissimum comitem Josephum Karolyi dum supremi comitis Provinciae Szathmár honore ornatus est. Pestini, 1793., Typis Mathiae Trattner, 7+1 p.  Korabeli félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a táblákon és a szennylapokon bejegyzésekkel, az első mű II. metszetének szélén a metszetet nem érintő hiánnyal, valamint egy üres lap sarkán hiánnyal, az első részben a 48-75 oldalakon lapszéli, a szöveget nem érintő szakadásokkal.
18461.

[Bilderbeck, Ludwig Franz von (1764-1833)]: Ciane, vagy-is a szerentse játékja, egy görög történet. Pozsony, 1794, Schauff János, 1 t.+4+304 p.+2 t..; Hozzákötve: Lebensgeschichte Ludwig XVI Königs von Frankreich. Wien, 1793., Franz Christian Zierchs, 118+2 p.; Hozzákötve: Urtheil über den Martin Joseph Prandstätter, und Heinrich Jeline. Wien, 1795, nyn., 8 p.; Hozzákötve: Urtheil über den Landesverräther und Verführer Andreas Riedel. Wien, 1795, nyn., 7+1 p.; Hozzákötve: [Boccaccio, Giovanni (1313-1375)]: Tangredus olasz király' Gizmunda nevü leányának nevezetes historiája. Nyomtatott ebben az Esztendőben. Boccaccio Dekameronjának novellája. Nyomda, kiadási hely és évszám nélkül. Felthetőleg ponyva kiadás. hn., én., nyn., 48 p. Hozzákötve: Lambach Elek: Versek mellyekkel a' nemes Hont vármegyét, gyűlése alkalmatosságával megtisztelte - - Kegyes Iskola-béli Pap; ... Selmecbányán,1795., Sulzer Ferentz János, 4 p. Hozzákötve: Ode ad illustrissimum comitem Josephum Karolyi dum supremi comitis Provinciae Szathmár honore ornatus est. Pestini, 1793., Typis Mathiae Trattner, 7+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, a táblákon és a szennylapokon bejegyzésekkel, az első mű II. metszetének szélén a metszetet nem érintő hiánnyal, valamint egy üres lap sarkán hiánnyal, az első részben a 48-75 oldalakon lapszéli, a szöveget nem érintő szakadásokkal.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft