Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 50

Csokonai Vitéz Mihály: Anakreoni dalok. Márton Jósef. Bécs, 1813. Pichler Antal, 1 t. 184 p.+ 9 rézm. kotta.Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben
15412.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
{Voltaire, François-Marie Arouet]: Szomorú játékok mellyek frantziából fordíttattak Pétzeli József által. Komárom, 1789, Wéber Simon Péter. 10 lev., 237 l., 1 lev. Korabeli kartonkötésben.
15413.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Lizára. Az abyszsziniai amazon. Egy költeményes rajzolat. Magyarositotta [Abdrudbányai] Sz[abó] S[ámuel]. [Téli és Nyári Könyvtár, 5. kötet.] Posonyban és Pesten, 1806., Füskúti Landerer Mihály betűivel és költségével, 217+4 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított, foltos címlappal, 3 pótolt lappal (7/8,9/10,15/16.)
15414.

Lizára. Az abyszsziniai amazon. Egy költeményes rajzolat. Magyarositotta [Abdrudbányai] Sz[abó] S[ámuel]. [Téli és Nyári Könyvtár, 5. kötet.] Po'sonyban és Pesten, 1806., Füskúti Landerer Mihály betűivel és költségével, 217+4 p. Első kiadás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított, foltos címlappal, 3 pótolt lappal (7/8,9/10,15/16.)

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Válogatott levelek M. Tullius Ciceróból és K. Plinius Cecilius Sekundusból. Selectae Epistolae ex M. Tullio Cicerone et C. Plinio Caecilio Secundo.  Szeged, 1816, Grünn Orbán, VIII+318+2 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli kopott papírkötés, a címlapon bejegyzésekkel, bélyegzésekkel.
15415.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Ignatius Sztrokay de Nemes Csó: Donatus latino-germanico-hungaricus adjectis exercendis et delectandis Adolescentulorum ingeniis, non solum Colloquiis, ac Sententiis; verum etiam Versiculis hungaricis, Comitatus Inclyti Regni Hungariae, seriemque Regum ejusdem comprehedentibus, nec non Vocabulario Latino-Hungarico-Germanico, ad usum Scholarum pagalium congesto. Sopronii, 1823., Michaelis Theophili Schrabs, 4+306 p. Korabeli kartonált papírkötés, restaurált címlappal, foltos lapokkal. Ritka!
15416.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Tanárky Mihály: Magyarország természeti ritkaságai. Németből ford. - -. Pozsony-Pest, 1814., Füskúti Landerer örökösei, 127+1 p. Ritka! Hozzákötve: A Fösvény ángy, a vagy Amália és Albert, egy nagyon szivre ható s bájos, de magában még is valóságos eredetű történet. Pozsony-Pest, 1807., Füskúti Landerer Mihály betűivel és költségével, 2+150+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó címképekkel, az első címlapon névbejegyzéssel.
15417.

Tanárky Mihály: Magyarország természeti ritkaságai. Németből ford. - -. Pozsony-Pest, 1814., Füskúti Landerer örökösei, 127+1 p. Ritka! Hozzákötve: A' Fösvény ángy, a' vagy Amália és Albert, egy nagyon szivre ható 's bájos, de magában még is valóságos eredetű történet. Pozsony-Pest, 1807., Füskúti Landerer Mihály betűivel és költségével, 2+150+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, hiányzó címképekkel, az első címlapon névbejegyzéssel.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
[Zerffy Gusztáv (1820-1892)]: Mozaik. Lipcsében, 1844., (Wigand) Ottónál, IV+167 (helyesen: 168) p. Átkötött kartonált papírkötés, bekötött eredeti papírborítókkal, az eredeti elülső papírborító javított, rajta bejegyzések, a címlapon névbélyegzés, egy lapon bejegyzés, foltos lapokkal.   A pamflet rövid, szarkasztikus írásokat tartalmaz a kor politikai életéről, a pártokról, valamint több közéleti személyiségről (Széchenyi, Batthyány, Deák, Eötvös stb). Szerzője érdekes életutat járt be, az emigrációban az osztrák titkosrendőrség ügynökeként tevékenykedett.
15418.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Ray Manzarek: The Poet in Exile. New York, 2001, Thunders Mouth Press. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ray Manzarek (Raymond Daniel Manczarek, 1939-2013) lengyel-amerikai zongorista, énekes, a The Doors együttes egyik alapító tagja által DEDIKÁLT példány. / Signed by the author, Raymond Daniel Manzarek (born Manczarek, 1939-2013) Polish-American keyboardist and singer, co-founding member of The Doors.
15419.

Ray Manzarek: The Poet in Exile. New York, 2001, Thunder's Mouth Press. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Ray Manzarek (Raymond Daniel Manczarek, 1939-2013) lengyel-amerikai zongorista, énekes, a The Doors együttes egyik alapító tagja által DEDIKÁLT példány. / Signed by the author, Raymond Daniel Manzarek (born Manczarek, 1939-2013) Polish-American keyboardist and singer, co-founding member of The Doors.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
15420.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, felül festett lapélekkel, a papír védőborítón kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban.    A Hungária könyvek sorozatának hatodik kötete. Készült Budapesten, 1939 őszén, a Hungária Nyomda műhelyében, Kner Albert tipográfiai tervei szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste.  65. számú, névre szóló példány: Kner Endre (1896-1943) nyomdász, üzletember Kner Izidor fia, Kner Imre testvére.    Bródy László (1897-1984) költő, író, ügyvéd, Bródy Mihály újságíró testvérének ajándékozási soraival: Üdvözlettel - 1939. Bródy Laciék.
15421.

Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, felül festett lapélekkel, a papír védőborítón kis szakadásokkal, egyébként jó állapotban. "A Hungária könyvek sorozatának hatodik kötete. Készült Budapesten, 1939 őszén, a Hungária Nyomda műhelyében, Kner Albert tipográfiai tervei szerint. A fametszeteket Kaza György Grafikai Műintézete készítette, a színes dúcokat Kner Albert véste." 65. számú, névre szóló példány: Kner Endre (1896-1943) nyomdász, üzletember Kner Izidor fia, Kner Imre testvére. Bródy László (1897-1984) költő, író, ügyvéd, Bródy Mihály újságíró testvérének ajándékozási soraival: "Üdvözlettel - 1939. Bródy Laciék."

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Keleti Arthur: Angyali üdvözlet. Molnár C. Pál fába metszett rajzaival. Bp.,1928, Amicus, (Globus-ny.), 78+6 p. Kiadói kartonált papírkötés, javított, kissé kopott részben pótolt gerinccel, kissé kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.   Számozott (447./800), a szerző Keleti Arthur, és a művész Molnár C. Pál által aláírt példány. A szerző, Keleti Arthur (1889-1969) költő, műfordító által DEDIKÁLT, dátumozott példány (1955. szeptember.)
15422.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kertész Imre: Sorstalanság. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író által ALÁÍRT példány. Bp.,2002,Magvető. Ötödik. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  Kertész Imrét Sorstalanság c. önéletrajzi ihletésű művéért 2002-ben Irodalmi Nobel-díjjal tüntették ki.
15423.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
37

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft