Metszetek

Tételek száma: 10

Alt Rudolf: Album malerischer Donau-Ansichten. acélmetszetei, 25 db. Triest, [1856], Literarisch-artistische Abtheilung des österreichischen Lloyd. Látképek: Ulm, Regensburg, Walhalla, Straubing, Passau, Engelhardszell, Aschach, Linz, Mauthausen, Grein, Wirbel, Strudel, Persenbeug, Melk, Krems,., Dürnstein, Greifenstein, Klosterneuburg, Leopoldsberg, Wien (2), Theben, Pressburg, Gran, Wissegrad. A metszetek mérete változó: ~160 X 260 mm.-325 X 480 mm. Kisebb foltokkal. A komplett album 27 metszetet tartalmaz, 2 lap hiányzik: Dom zu Regensburg és Pesth.  Kiadói papírmappában, javított vászongerinc Nagyon ritka!
10217.

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
972,97
1 058,82
cca 1670-1674 Gaspar Bouttats (1625-1703): Nagyvárad ostroma, a metszeten olasz nyelvű magyarázat az A-K betűjelölésekhez, színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon (G. Bouttats fe.), In: Priorato: Historia di Leopoldo Cesare I-III. (Viennae, 1670-1674) I. kötetében, a felső része vágott, hajtásnyomokkal, foltos, 30x37 cm, lapméret: 31x43 cm
10218.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
297,30
323,53
Franckfurt an der Oder, Anno Dni 1548. Frankfurt színezett fametszetű látképe. Basel. 1580 Sebastian Münster 290x202 mm Lapméret 380x305 mm Francia nyelvű szöveggel / Woodplate view of Frankfurt an der Oder. Hand colored.
10219.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1867 Gróf Andrássy Gyula (1823-1890) miniszterelnök lovon, teljes díszben, rotációs fametszet, rajzolta: Franz Kollarz, jó állapotban, 37,5×23 cm
10220.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1731 Pest látképe. Szenezett rézmetszet megjelent: Birckenstein/Pürckenstein, Anthon Ernst Burckhard von: Auslesener Anfang zu denen höchst=nützlichen Matematischen Wissenschaften...Sammt einem Anhang oder Beschreibung, Derer...Ungarischen Städten... Augspurg, 1731, Mertz und Mayer. 100x160 mm Paszpartuban
10222.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
cca 1720 Bodenehr Giula - Gyula látképe. Színezett rézmetszet . Megjelent: Bodenehr, Gabriel: Das durch den Römischen Adler von den Türcken befreyete Ungarn ... /Curioses Staats und Kriegs Theatrum / Augsburg, (1720). / cca 1720 View of Gyula. Etching by Gabriel Bodenehr, 200x130 mm
10223.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
cca 1920 A szerb királyok és családjuk nagyméretű litografált képe, vásznon, gyűrődésekkel / Family tree of the Serbian kings and families. Large lithography on canvas, with creases 50x70 cm
10224.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Captain James Kershaw rajza után, William Daniell (1769-1837) metszése: A nagy pagoda északi panorámája Burmában (North face of the Great Pagoda, Prome), 1831. Kézzel színezett akvatinta, papír. 29x44 cm. Üvegezett fakeretben / After the drawing by Captain James Kershaw, engraved by William Daniell (1769-1837): North face of the Great Pagoda, Prome (Burma, Myanmar), 1831. Hand-colored aquatint on paper. 29x44 cm. Framed.
10225.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1762 Tireur DOr - Az aranyműves munkája. Diderot et DAlembert 6 p + 8 t. (rézmetszetek) / Work and tools of the goldsmith, text and engravings 19x26 cm
10226.

1762 Tireur D'Or - Az aranyműves munkája. Diderot et D'Alembert 6 p + 8 t. (rézmetszetek) / Work and tools of the goldsmith, text and engravings 19x26 cm

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Japán, XIX. sz. Shunga könyv. Erőszak a folyóparton. Erotikus fametszetek 8 szöveg oldal + 16 kép oldal Komplett / Japan, ca 19th century. Woodplate erotic images 16 pages + 8 text pages 15x21 cm
10227.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft