Kerámia

Tételek száma: 37

Csavlek Etelka (1947-): Juhász. Festett, mázas kerámia, jelzett, apró lepattanásokkal. m: 42 cm
11024.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Cseh. antik, terrakotta vázapár, jelzett, palástján relief, angyal jelenettel, korának megfelelő állapotban, Johann Maresch 1890 körül, m: 40 cm
11025.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
Goebel manufaktúra, Walt Disney limitált kiadású Bambi figura, jelzett, steinzeug, korának megfelelő állapotban, etikettel is jelzett. 1950 körül.  m: 4,8 cm
11026.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Láng és Mayer Városlőd. Kerámia fali tányér készlet. 6+1 darabos. Jelzett, kézzel festett, d: 31cm, 21 cm
11027.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Madaras váza. Színes mázakkal festett kerámia, gyári mázhibákkal, jelzett, m: 13,5 cm
11028.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Női figura, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 55 cm
11029.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
10
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Anya gyermekével, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 38 cm
11030.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
Włocławek Art Deco fajansz váza, jelzett. Jelzett. Korának megfelelő állapotban. m: 20,5 cm / Zakłady Fajansu Włocławek
11031.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16
11032.

Kikiáltási ár:
380 000 Ft
1 027,03
1 117,65
11033.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Csalikancsó. XIX. sz. magyar. Áttört nyak, sérült, kissé hiányos. Alul 1870-es évszámmal. 20 cm Hozzá régi védettségi papír másolata.
11034.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Felső- Szilézia Proskau: Dísztál. Színes, kézzelfestett, ónmázas kerámia. Jelzett. 1763-1769 között. Jelzett. Hibátlan, korának megfelelő állapotban. d: 25,5cm. / Upper Silesia Proskau: Decorative bowl. Colourful, hand-painted, tin-glazed ceramics. Marked. 1763-1769. Marked. In perfect condition, in keeping with its age. d: 25,5cm. /  A felső-sziléziai Opole közelében lévő Proskauban található fajanszgyárat 1763-ban alapította Leopold von Proskau gróf Nagy Frigyes királyi rendeletére kőedénygyárként, és fajanszgyárairól vált híressé. Proskau közelében több agyaglelőhelyet is találtak. Az első munkásokat Strasbourgból és a morvaországi Holitschból toborozták. 1770-ben a von Dietrichstein család birtokába került. A fajansz iránti érdeklődés a porcelán javára csökkent. Miután 1853-ban tűz ütött ki a Proskau meszelőcsarnokban, a manufaktúrát bezárták. A Proskau termékei között díszes figurák, étkészletek, tálak, piteformák, korsók, söröskorsók és tányérok találhatók. A klasszikus formák mellett Proskau a legkülönfélébb állatformájú termékek (figuratív fajansz) gyártására is specializálódott, például kacsák és különféle madarak formájában.  Oberschlesien Proskau: Dekorative Schale. Farbenfrohe, handbemalte, zinnglasierte Keramiken. Markiert. 1763-1769. Markiert. Perfekter, altersgemäßer Zustand. d: 25,5cm.   Die Fayence-Manufaktur im oberschlesischen Proskau bei Oppeln wurde 1763 auf königlichem Beschluss Friedrichs des Großen durch Graf Leopold von Proskau als Steinzeug-Manufaktur gegründet und wurde für ihre Fayencen sehr bekannt. Bei Proskau befanden sich mehrere Tonlager. Die ersten Arbeiter wurden aus Straßburg und dem mährischen Holitsch angeworben. 1770 gelangte sie in den Besitz der Familie von Dietrichstein. Das Interesse für Fayencen sank zugunsten von Porzellan. Nach einem Brand in der Proskauer Schlämmhalle 1853 wurde die Manufaktur geschlossen. Zu den Erzeugnissen aus Proskau zählen unter anderem kunstvolle Figuren, Terrinen, Schalen, Pastetendosen, Kannen, Bierkrüge und Teller. Neben den klassischen Formen spezialisierte Proskau sich auch auf die Produktion von Erzeugnissen in Tierformen (Figürliche Fayencen) in vielfältiger Weise, wie beispielsweise Enten und diverser Vogelarten.
11035.

Felső- Szilézia Proskau: Dísztál. Színes, kézzelfestett, ónmázas kerámia. Jelzett. 1763-1769 között. Jelzett. Hibátlan, korának megfelelő állapotban. d: 25,5cm. / Upper Silesia Proskau: Decorative bowl. Colourful, hand-painted, tin-glazed ceramics. Marked. 1763-1769. Marked. In perfect condition, in keeping with its age. d: 25,5cm. / "A felső-sziléziai Opole közelében lévő Proskauban található fajanszgyárat 1763-ban alapította Leopold von Proskau gróf Nagy Frigyes királyi rendeletére kőedénygyárként, és fajanszgyárairól vált híressé. Proskau közelében több agyaglelőhelyet is találtak. Az első munkásokat Strasbourgból és a morvaországi Holitschból toborozták. 1770-ben a von Dietrichstein család birtokába került. A fajansz iránti érdeklődés a porcelán javára csökkent. Miután 1853-ban tűz ütött ki a Proskau meszelőcsarnokban, a manufaktúrát bezárták. A Proskau termékei között díszes figurák, étkészletek, tálak, piteformák, korsók, söröskorsók és tányérok találhatók. A klasszikus formák mellett Proskau a legkülönfélébb állatformájú termékek (figuratív fajansz) gyártására is specializálódott, például kacsák és különféle madarak formájában." Oberschlesien Proskau: Dekorative Schale. Farbenfrohe, handbemalte, zinnglasierte Keramiken. Markiert. 1763-1769. Markiert. Perfekter, altersgemäßer Zustand. d: 25,5cm. "Die Fayence-Manufaktur im oberschlesischen Proskau bei Oppeln wurde 1763 auf königlichem Beschluss Friedrichs des Großen durch Graf Leopold von Proskau als Steinzeug-Manufaktur gegründet und wurde für ihre Fayencen sehr bekannt. Bei Proskau befanden sich mehrere Tonlager. Die ersten Arbeiter wurden aus Straßburg und dem mährischen Holitsch angeworben. 1770 gelangte sie in den Besitz der Familie von Dietrichstein. Das Interesse für Fayencen sank zugunsten von Porzellan. Nach einem Brand in der Proskauer Schlämmhalle 1853 wurde die Manufaktur geschlossen. Zu den Erzeugnissen aus Proskau zählen unter anderem kunstvolle Figuren, Terrinen, Schalen, Pastetendosen, Kannen, Bierkrüge und Teller. Neben den klassischen Formen spezialisierte Proskau sich auch auf die Produktion von Erzeugnissen in Tierformen (Figürliche Fayencen) in vielfältiger Weise, wie beispielsweise Enten und diverser Vogelarten. "

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft