Plakát

Tételek száma: 52

Szenvedély (Trail of the Lonesome Pine). Szabadtéri színes filmcsoda. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1936. Sylvia Sidney, Fred MacMurray és Henry Fonda szereplésével. Rendezte: Henry Hathaway. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Piatnik R.t., Bp. Paramount Pictures. Lap széle kissé sérült és kissé foltos, szakadással, 95×31 cm. Korabeli beszámoló szerint Az első szabadtéri színes film. Esztendők óta kísérleteztek Amerikában, hogy újfajta színező eljárással a természet színeit is visszaadják. (...) Szemkápráztató színekben vetítődik a néző elé Amerika egyik legfestőibb vidéke, amelyen a film cselekménye játszódik. A newyorki lapok olyan lelkesedve írnak a ,,Szenvedély-ről, mint annak idején az első hangosfilmről. (8 Órai Ujság, 1936. augusztus. 13.) A filmet a természetben, nem stúdió falai közt forgatták, Technicolor eljárással. Filmtörténeti ritkaság, gyűjtői darab! / Vintage very rare Hungarian poster of the Hollywood movie Trail of the Lonesome Pine from 1936, lithograph on paper, with some minor damages on the edges, a bit spotty. It was the second full-length feature film to be shot in three-strip Technicolor and the first in color to be shot outdoors, Collectors item!
14612.

Szenvedély (Trail of the Lonesome Pine). Szabadtéri színes filmcsoda. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1936. Sylvia Sidney, Fred MacMurray és Henry Fonda szereplésével. Rendezte: Henry Hathaway. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Piatnik R.t., Bp. Paramount Pictures. Lap széle kissé sérült és kissé foltos, szakadással, 95×31 cm. Korabeli beszámoló szerint "Az első szabadtéri színes film. Esztendők óta kísérleteztek Amerikában, hogy újfajta színező eljárással a természet színeit is visszaadják. (...) Szemkápráztató színekben vetítődik a néző elé Amerika egyik legfestőibb vidéke, amelyen a film cselekménye játszódik. A newyorki lapok olyan lelkesedve írnak a ,,Szenvedély"-ről, mint annak idején az első hangosfilmről." (8 Órai Ujság, 1936. augusztus. 13.) A filmet a természetben, nem stúdió falai közt forgatták, Technicolor eljárással. Filmtörténeti ritkaság, gyűjtői darab! / Vintage very rare Hungarian poster of the Hollywood movie "Trail of the Lonesome Pine" from 1936, lithograph on paper, with some minor damages on the edges, a bit spotty. It was the second full-length feature film to be shot in three-strip Technicolor and the first in color to be shot outdoors, Collector's item!

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
1941 A dzsungel hősei Filmplakát. Bavaria film Budapest. Ofszet plakát két lyukkal. 34x23 cm
14613.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
1942 Carl Peters: A tettek embere. Filmplakát. Bavaria film Budapest. Ofszet plakát két lyukkal. 34x23 cm
14614.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17
1942 Gladys cipőkrém, árjegyzék plakátja. Braun műintézet, Kolozsvár. 25x35 cm
14615.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
Berény Róbert (1887-1953) - Bortnyik Sándor (1893-1976): Télen is Nikotex, villamosplakát, Bp., Piatnik, 23x17 cm
14616.

Berény Róbert (1887-1953) - Bortnyik Sándor (1893-1976): "Télen is Nikotex", villamosplakát, Bp., Piatnik, 23x17 cm

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
22
cca 1930 Konecsni György (1908-1970) Meinl-kávé, villamosplakát, Binder eredetije után Konecsni variációja, 24x17 cm
14617.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
39
Galambos Margit (?-?): A Labor gyógyszappanok. Art deco plakát- v. reklámterv (vázlat), 1925-30 körül. Tempera, ceruza, akvarell, papír, kartonra kasírozva, hártyapapírral védve, jelzett a hártyapapíron. Karton széle kissé vetemedett. 28x28 cm.
14618.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
13
Bemberg Parisette (Goldberger). Art deco divat plakát- v. reklámvázlat, 1925-30 körül. Tempera, ceruza, akvarell, kollázs, papír, kartonra kasírozva. Galambos Margit (?-?) grafikája, jelezve jobbra lent. 19x24 cm.
14619.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,35
55,88
cca 1930 Ganz gyártmányú Niagara szivattyú nagy méretű reklám plakát Kardos L. M. jelzéssel. Litográfia 63x90 cm Kis szakadásokkal. / Litho advertising poster with small tears
14620.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
BNV plakát terv. Akvarell, papír, Jelzés nélkül. 60x40 cm
14621.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca 1930 Budapest Nemzetközi Turisztikai Kongresszus nagy méretű plakát. Zugligeti tájjal. 65x90 cm Szélén minimális beszakadásokkal
14622.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Galambos Margit (?-?): Aurora Lisette parfumszappan, Hajnal Ipari Rt., Bp.. Art deco plakát- v. reklámterv, 1928-30 körül. Tempera, ceruza, akvarell, kollázs, papír, kartonra kasírozva, jelezve jobbra lent. Kissé foltos a szélein. Tetején kollázs része elválóban. 30,5x21 cm.
14623.

Kikiáltási ár:
17 000 Ft
45,95
50,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft