Szenvedély (Trail of the Lonesome Pine). Szabadtéri színes filmcsoda. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1936. Sylvia Sidney, Fred MacMurray és Henry Fonda szereplésével. Rendezte: Henry Hathaway. Litográfia, papír. Muskovszky László (1902-?) grafikája, jelzett a litográfián. Piatnik R.t., Bp. Paramount Pictures. Lap széle kissé sérült és kissé foltos, szakadással, 95×31 cm. Korabeli beszámoló szerint "Az első szabadtéri színes film. Esztendők óta kísérleteztek Amerikában, hogy újfajta színező eljárással a természet színeit is visszaadják. (...) Szemkápráztató színekben vetítődik a néző elé Amerika egyik legfestőibb vidéke, amelyen a film cselekménye játszódik. A newyorki lapok olyan lelkesedve írnak a ,,Szenvedély"-ről, mint annak idején az első hangosfilmről." (8 Órai Ujság, 1936. augusztus. 13.) A filmet a természetben, nem stúdió falai közt forgatták, Technicolor eljárással. Filmtörténeti ritkaság, gyűjtői darab! / Vintage very rare Hungarian poster of the Hollywood movie "Trail of the Lonesome Pine" from 1936, lithograph on paper, with some minor damages on the edges, a bit spotty. It was the second full-length feature film to be shot in three-strip Technicolor and the first in color to be shot outdoors, Collector's item!
Galambos Margit (?-?): A Labor gyógyszappanok. Art deco plakát- v. reklámterv (vázlat), 1925-30 körül. Tempera, ceruza, akvarell, papír, kartonra kasírozva, hártyapapírral védve, jelzett a hártyapapíron. Karton széle kissé vetemedett. 28x28 cm.
cca 1930 Ganz gyártmányú Niagara szivattyú nagy méretű reklám plakát Kardos L. M. jelzéssel. Litográfia 63x90 cm Kis szakadásokkal. / Litho advertising poster with small tears
Galambos Margit (?-?): Aurora Lisette parfumszappan, Hajnal Ipari Rt., Bp.. Art deco plakát- v. reklámterv, 1928-30 körül. Tempera, ceruza, akvarell, kollázs, papír, kartonra kasírozva, jelezve jobbra lent. Kissé foltos a szélein. Tetején kollázs része elválóban. 30,5x21 cm.