Ezüst (Ag) Jugendstil bortartó. Lecsavarható, bajonettzáras kerek bortartón barázdált díszítésű füles palack, oldalán rozettákban végződő csigavonalas füllel. Peremein reliefszerűen körbefutó, vésett lándzsaleveles díszítmény. Jelzett: Bréma, 800-as fémfinomsági jellel, valamint 34905-ös beütött formaszámmal és L. Werner mesterjegyével. Német, 1900 körül, Koch & Bergfeld ezüstgyára. M.: 30 cm, nettó: 933 g.
/ Art nouveau wine flask. Openable bayonet-lock holder, richly decorated. Bremen, Germany, ca 1900. Koch & Bergfeld Silver Factory. 30 cm, 933 g
Ezüst (Ag) kínálótál, kora szecessziós plasztikus virágdíszekkel, jelzett, nettó: 880g. 32X33cm, Bécs, 1897-1898. (Belsejében halvány vésett felirat: A Debreczeni Kereskedelmi Akadémia 1897-1898. ik tanévben végzett hallgatói.) / Art nouveau silver plate with plastique floral ornament