Nyomtatványok

Tételek száma: 58

1908 Niczkyfalva (Nitzkifalva / Nitchidorf / Nitzkydorf, eredetileg Kutas) hegyközség Birtok-könyvecske. Temesvár, Csendes Lipót-ny., 29+(3)+26+(1) p. Magyar és német nyelvű. Tűzött félvászon-kötésben, megkímélt állapotban (a gerincen néhány kis sérülés), kitöltetlen.
14532.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1909 A Bortörvény fontosabb rendelkezései. Plakát 38x52 cm Hajtva
14533.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1910 Hotel Excelsior tulaj: Fisch Adolf szoba kártya ás számla kis beszakadással 36x22 cm
14534.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1910 Országos Művész Színház műsora. Képes, 16p.
14535.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1910 Góliát sósborszesz Zoltán Béla gyógyszertárából Szabadság tér. reklám címke. / Pharmacy label 7,5x10 cm
14536.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1911 Bary József (1858-1915) nagyváradi kir. törvényszéki elnök részére szóló Múzeumok és Könyvtárak Országos Szövetségének közgyűlése alkalmából rendezett nagyváradi díszebéd meghívója, címeres kártyán. Bary József később kúriai bíró, a tiszaeszlári per vizsgálóbírója.
14537.

1911 Bary József (1858-1915) nagyváradi kir. törvényszéki elnök részére szóló "Múzeumok és Könyvtárak Országos Szövetségének" közgyűlése alkalmából rendezett nagyváradi díszebéd meghívója, címeres kártyán. Bary József később kúriai bíró, a tiszaeszlári per vizsgálóbírója.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1914 Rippl-Rónai József (1861-1927): Virágtanulmány, litográfia, papír, megjelent a Díszítő Művészet mellékletében, szép állapotban, 20×16 cm
14538.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1914 Bp., Emmerling Adolf Időszaki értesítő, műtűzijátékok, farsangi cikkek és kotillon áruk gyára illusztrált katalógus, szakadásokkal, 64p
14539.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
1914 Poprád r. t. város szabályrendelete a városi alkalmazottak, valamint azok özvegyei és árváinak ellátásáról, hajtott, az utolsó üres lap szakadt, az utolsó előtti üres lap gyűrött, szamárfüles, 40 sztl. lev.
14540.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1915 Rézmozsarat vasmozsárért gr. Andrássy Gyuláné felhívása hadi célu beszolgáltatásra. + Irányelvek a Hadsereg részére gyűjtendő fémet beszedésére, csomagolására és beszolgáltatására. 4p.
14541.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1915-1916 Filmszemle, filmkatalógus, gazdagon illusztrált, közte színes képek, Philipp és Pressburger Filmkölcsönző Vállalat Budapest, 147p
14542.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Jelenkor. Irodalmi és kritikai folyóirat. Szerk. Hevesy Iván. [Felelős szerk. Garami Árpád]. 1., 3-4., 5. sz. Bp., 1917. nov. - 1918. ápr. (Korvin Testvérek - Jókai ny., Komárom). 32 p.; 81-128 p.; 129-160 p. A folyóiratból összesen 5 szám (4 füzet, a 3-4 szám együtt) jelent meg, tehát tételünkün kívül még egy. A folyóiratban többek között Babits Mihály, Nagy László (Moholy), Hevesy Iván, Zsolt Béla, Lukács György, Balázs Béla. Gábor Andor, Kassák Lajos és Tóth Árpád írásai és műfordításai jelentek meg. Hevesy folyóiratában a Vasárnapi Kör szerzői és témái tehát rendre visszaköszöntek. A lap elindításában Hevesy és Garami mellett aktív szerepe volt Moholy Nagy Lászlónak is, aki ekkor még irodalmárnak készült. Érdekesség, hogy az utolsó lapszámban (1918. április) használja először a Moholy előnevet Nagy László. A számok egyenként, fűzve, kiadói borítékban; az 1. sz. borítója kissé foltos.
14543.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft