1921 A vitézi rend kis kátéja Budapest, 1921, Országos Vitézi Szék kiadása (Magyar Királyi Állami Nyomda), 31 p. + 8 kihajtható melléklet. (nyomtatványminták) Kiadói papírkötésben.
VÉDETT!!! 1916-1922 Rechnitzer Ferenc, a M. Kir. 19. honvéd gyalogezred Kaposvárról bevonult szakaszvezetője 1922-ben írt visszaemlékezései az orosz hadifogságról, főleg Galíciából, jó állapotban (az oroszok betartották a nemzetközi egyezményeket; a helyi zsidó lakosság, nőegyletek sok segítséget nyújtottak; viszonylag szabadon mozoghattak; pénzért dolgoztak; az oroszok már a háborút évekkel megelőzően kémeket küldtek széjjel, így Budapestre is), 188 kézzel írt oldal
1915-1945 Balkay Jenő, a cs. és kir. 5. vártüzérezred (K. u. k. Festungsartillerieregiment Nr. 5) hadnagya, később a M. kir. honvédség századosa, majd alezredese részére kiállított 5 db oklevél (első ill. második világháborús szolgálatért): A Cs. és Kir. Hadügyminisztérium által kiállított, díszes oklevél hadnagyi kinevezésről, ill. a "Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján" ezüst és bronz fokozatának adományozó oklevelei, Alexander von Krobatin (1849-1933) hadügyminiszter aláírásával, szárazpecsétekkel; elismerő oklevél Werth Henrik (1881-1952) tábornok, a Honvéd Vezérkar főnökének aláírásával és pecsétjével; valamint I. fokozatú (kardos és koszorús) tűzkereszt viselésére jogosító igazolvány. Hajtásnyomokkal, néhány ázásból eredő folttal.
cca 1938 A 38M "Botond" tj. gk. alkatrészjegyzéke. Kiadja a M. Kir. H. M. megbízásából hivatalos használatra a Magyar Waggon- és Gépgyár Rt. Bp.-Győr, é.n., MWG, 78 p. Oldalszámozáson kívül műszaki ábrákkal illusztrált, kihajtható táblákkal (köztük kétoldalasok is). Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként foltos, kissé sérült lapokkal. A 38M Botond a Magyar Waggon- és Gépgyár Rt. (MWG) által kifejlesztett, a M. Kir. Honvédség által 1938-ban hadrendbe állított, a II. világháborúban nagy számban használt személy- és teherszállító jármű volt, amelyből a MWG és a MÁVAG gyáraiban összesen 2554 db készült. A háború után a megmaradt példányok a Magyar Honvédség állományában még 1949-ig üzemben maradtak.
VÉDETT!!! cca 1941-1943 Dinnyés Lajos (1901-1961) karpaszományos őrmester, későbbi miniszterelnök, kisgazda politikus II. világháborús levelezése a frontról, feleségével, Dinnyés Lajosné Hegedűs Katalinnal (1909-1997), de közte 1935-1940 közötti levelekkel, lapokkal is. Benne kb. 137 db tábori postai levelezőlap, 5 zárt levelezőlap és 6 db levelezőlap, 9 levél és 23 borítékos levél, 6 távirat. + 1944-es Légoltalmi Ligás dokumentum is. Változó, nagyrészt kézzel írt levelek és levelezőlapok, de közte gépelt is. Változó, nagyrészt jó állapotban.