Márai Sándor: Kaland. Színmű három felvonásban. Hincz Gyula rajzaival. Bp.,1940,Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.,(Hungária Nyomda Rt.), 122+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, feltehetőleg a címlapon 'kisatírozott' dedikáció (?)/ ajándékozási sorok (?) nyomaival.
Számozott (120./1000) és a szerző, Márai Sándor (1900-1989) által aláírt példány.