Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

15428.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15429.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Magyarországi népszokások. Összegyüjté Réso Ensel Sándor. Pesten, 1867. Emich. IX, 3 sztl. lev. 351 l. Korabeli kopott félvászon kötésben.
15430.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kövesligethy Radó, dr. A mathematikai és csillagászati földrajz kézikönyve. 320 szövegközti rajzzal Bp., 1899. Kogutowicz. XXII+(2)+911+(1) p. (Tudományos Földrajz Kézikönyvei) Kiadói, gerincén aranyozott egészvászon kötésben. Minimális kopással
15431.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
De Gerando Ágostné gróf Teleki Emma: Antonina és Attila könyve. Írta: Anyjok, - -. A Teleki Blanka Kör ötödik kiadványa. Bp., 1899., Légrády, VIII+604 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón apró kopásnyomokkal.
15432.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Imre Sándor: A magyar irodalom és nyelv rövid története. Iskolai és magán használatra irta - - debreceni ref. főiskolai tanár a M. Tud. Akadémia lev. tagja. Debreczen, 1874. ifj. Csáthy Károly. 303 p + 4sztl. Bárány Ignác. (1833-1882) iskolaigazgató pecsételt ex libirséből. Későbbi félvászon kötésben
15433.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vadász Norbert: Dukai Takách Judit élete és munkái. Bp., 1909. Franklin. 210p. Félvászon kötésben intézményi bélyegzőkkel.
15434.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Takáts Gyula: Villámok mértana. Bp., 1968., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, által dedikált példány. + hozzá a szerző egy autográf dedikációval ellátott képeslapja
15435.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16
Kerék Nándor: Tiszaeszlár idejéből. Regény. (Pécs), 1925, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt., 244 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, az első 36 oldalt érintő szakadásokkal. Ritka!
15436.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé foltos borítóval és lapélekkel. Számozott (451./550) példány.
15437.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15438.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
23
Németh László: Móricz Zsigmond. A szerző, Németh László (1901-1975) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1943, Turul, (Jövő-ny.), 111 p.+ 8 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
15439.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft