Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

Tamási Áron: Szülőföldem. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Révai.- Tamási Áron munkái. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötés.
15392.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Heltai Jenő. A néma Levente. Előzéklapon Bajor Gizi, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán és a szerző, Heltai Jenő autográf aláírásaival. Bp., 1936. Athenaeum, Kiadói papírkötésben
15393.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel.   A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4.
15394.

Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel. A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. "Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4."

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
53
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Ifjúsági kiadás, Pólya Tibor rajzaival. Bp., 1929. Athenaeum. A szerző beragasztott aláírásával! Kiadói vászonkötésben.
15395.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Jean Giono: Présentation de Pan. A szerző, Jean Giono (1895-1970) által DEDIKÁLT példány. Les Amis des Cahiers Verts. Paris,(1930), Grasset. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
15396.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Balásfalvai Orosz József: Gróf Széchényi István, mint író. Pozsony, 1832., Snischer Károly, 6+409+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal. Balásfalvai Orosz József (1790-1851) újságírónak Széchényi István Hitel, Világ, és a ,,A lovakrul című műveire írt bírálata.
15397.

Balásfalvai Orosz József: Gróf Széchényi István, mint író. Pozsony, 1832., Snischer Károly, 6+409+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal. Balásfalvai Orosz József (1790-1851) újságírónak Széchényi István Hitel, Világ, és a ,,A lovakrul" című műveire írt bírálata.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
[Voltaire (1694-1778)] Henriás az az Negyedik Henrik Frantzia királynak Életének némelly része, melly Frantzia Versekből ugyan annyi számú s lábú Versekbe foglaltatott Pétzeli Jósef által. Második Izben, némelly változtatásokkal s jobbításokkal ki-nyomtattatott. Győrben, 1792., Streibig József betűivel, 16 sztl. lev.+309 p. Átkötött kartonált papírkötés, a borítón apró kopásnyomokkal, sérült, szétvált kötéssel, egy sérült lappal.
15398.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen Primum - Volumen Secundum. Pest, 1806, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1;4+541-1072 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kopásnyomokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
15399.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15
15400.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Ady Endre: Ki látott engem. Első kiadás! Bp., 1914. Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. Lesznai Anna által tervezett rajzos papírborítóval, javított papírkötésben, kicsi körülvágással
15401.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
23
15402.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15403.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft