Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 51

Vlagyimir Vlagyimirovics Majakovszkij: Lenin. Ford.: Radó György. Raszler Károly linómetszeteivel. Bp., 1962, Magyar Helikon, 93+3 p. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 800 számozott példányban, ebből a 405. számú példány. Apró Antalné Kovács Klára, Dobrev Klára politikus anyai nagyszülőjének autográf ajándékozási sorával és aláírásával!
15381.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Giuseppe Bottai: A munka alkotmánya. La carta del lavoro. Ford.: Pallai Aladár. Bp., 1929.,Szerzői kiadás,(Gondos-ny.), XXVIII+2+227 p.+1 t. Első magyar nyelvű kiadás. Aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Ritka!   A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által BETILTOTT fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15382.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Déznai Viktor-Gárdonyi István: A D terv. Bratislava/Pozsony,1938,Eugen Prager, 594 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé kopott, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lap meglazult. Ritka!   Déznai Viktor (1884-1968) romániai magyar közíró, az urbanisztika kutató és Gárdonyi István (1907-1979) erdélyi magyar író, újságíró. Közös regényük, A D terv, egy utópisztikus regény, amely a harcos pacifizmus prókátora. 1938-ban a regény díjat nyert a Mikszáth Kálmán pályázaton.
15383.

Déznai Viktor-Gárdonyi István: A "D" terv. Bratislava/Pozsony,1938,Eugen Prager, 594 p. Kiadói papírkötés, foltos, kissé kopott, kissé szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lap meglazult. Ritka! Déznai Viktor (1884-1968) romániai magyar közíró, az urbanisztika kutató és Gárdonyi István (1907-1979) erdélyi magyar író, újságíró. Közös regényük, "A "D" terv", egy utópisztikus regény, amely a harcos pacifizmus prókátora. 1938-ban a regény díjat nyert a Mikszáth Kálmán pályázaton.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19
Des Pindaros Werke in die Versmaasse des Originals uebersetzt von Iohannes Tycho Mommsen. Leipzig, 1852. Fleischer, 2 db szép grafikus ex librissel. Korabeli, kissé kopott félbőr kötésben.
15384.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Féval, Paul Henri (1817-1887)] Féval: Madame Pistache. Ford.: Kovács Ödön. Győr, 1858., Sauverein Géza-ny., 58 p. Első magyar kiadás(?) Kiadói papírkötésben, a gerincen szakadással.
15385.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Simonyi Imre: Gyulai krétarajzok. Márai Sándornak dedikált példány. Bp., 1978. Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval
15386.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
Thaly Kálmán: Székely-kürt. Erdélyi regék, mondák, balladák, és dalok. Első kötet. Unicus, több kötete nem jelent meg! Pest, 1861., Gyurian József, 6+190+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, sepsiszentgyörgyi possessori bélyegzésekkel.
15387.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
T. Dombrády Dóra: Őrkő. Elbeszélések. A szerző, T. Dombrády Dóra (1918-1999) író által Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, volt nyilas politikus, Mikes Kelemen Kör alapítója részére DEDIKÁLT példány, dátumozva (1979.) Cleveland,(1978),Kárpát Könyvkiadó, 219 p. Emigráns, első kiadás. Kiadói egészészvászon-kötés.
15388.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.   Számozott (21./250) példány. A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt, és az illusztrátor Varga Hajdu István (1920-1981) grafikus, festő, valamint a felesége Diskay Lenke (1924-1980) grafikus részére dedikált példány.
15389.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
Alföldi Géza: Csak a gyökér kitartson. Versek. A szerző által DEDIKÁLT példány! Tóth B. László rajzaival. (Cegléd, 1943,Garab), 175 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült papírborítóban.   Alföldi Géza (1908-1991) költő, újságíró, a Nép c. hungarista folyóirat vezércikk írójának verseskötete.
15390.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19
Kner Izidor Agyafurt alakjai. Csicseri Bors [Ágai Adolf] előszavával és Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Vadász Miklós egyszázhetven eredeti rajzával. Gyoma, 1914., Kner, 191+1 p. Első kiadás. A borító Geiger Richárd munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, Kner Izidor ajándéka a Vörös Kereszt-nek címkével.
15391.

Kner Izidor Agyafurt alakjai. Csicseri Bors [Ágai Adolf] előszavával és Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Vadász Miklós egyszázhetven eredeti rajzával. Gyoma, 1914., Kner, 191+1 p. Első kiadás. A borító Geiger Richárd munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, "Kner Izidor ajándéka a "Vörös Kereszt"-nek" címkével.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Fekete István: Gyeplő nélkül. Bp.,1947,Új Idők (Singer és Wolfner.),(Szikra-ny.), 234 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
15392.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft