Klasszikus festmények és grafikák

Tételek száma: 75

Benes Pál (1867-1932): Női portré, 1909. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Restaurált, dublírozott. 70,5x55,5 cm. Dekoratív fakeretben.
10060.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Szakáts József (1820-1870): Női portré. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Restaurált, dublírozott. 59x46,5 cm. Dekoratív fakeretben. Szakáts József Brassóban volt rajztanár, de az 1848-as szabadságharc után, tizenhét évig volt fogságban. Miután kiszabadult, Kölnbe ment, ahol portrékat és tájképeket festett. Festményei ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, aukción az utóbbi években tudomásunk szerint egy sem szerepelt.
10061.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Jelzés nélkül, ismeretlen feltehetően a XIX. sz. második felében működött belga festő: Női portré. Olaj, karton, hátoldalán antwerpeni aukciós raglappal. 70x55 cm. Dekoratív fakeretben. / Unknown, probably Belgian painter, second half of the XIXth century: Portrait of a lady. Oil on board. With label of auction house from Antwerpen/Anvers. Framed. 70x55 cm
10062.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
VÉDETT/NO EXPORT! XVIII. századi német festő, jelzés nélkül: Vadászcsendélet. Olaj, vászon. Dublírozott, restaurált, sérült. Proveniencia: BÁV 64. képaukció, 1984 szeptember, 108. tétel. 114x149 cm. Dekoratív, kissé sérült fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL!/ 18th century German painter: Hunting still llife. Oil on canvas. Unsigned. Restored, damaged. Provenance: BÁV 64th auction, 1984 september, lot 108. 114x149 cm. Framed. VÉDETT/NO EXPORT! ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10063.

Kikiáltási ár:
1 400 000 Ft
3 783,78
4 117,65
Dömötör Gizella, Mund Hugóné (1894-1984): Nagybányai táj, 1926. Kréta, tus, papír. Jelzett. Üvegezett, kissé sérült fakeretben, 31x19,5 cm / Gizella Dömötör, Mrs. Hugó Mund (1894-1984): Landscape around Baia Mare, 1926. Chalk and ink on paper, signed. Framed with glass. 31x19,5 cm
10064.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Farkas Eszter (1900-1983), 1924-1929 között Nagybányán tanult: Csendélet magnóliával. Olaj, vászon. Jelzett. Dekoratív fakeretben. 51x37 cm.
10065.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Jándi Dávid (1893-1944): Első világháborús katonák, 1915. Ceruza, papír. Jelzett. Üvegezett fa keretben. 14,5x19 cm / Dávid Jándi (1893-1944): World War I soldiers, 1915. Pencil on paper. Signed. Framed. 14,5x19 cm
10066.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
10
Bálint József, (1886-1957), 1906 k. Nagybányán tanult: Sárospatak télen, 1924. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, kissé sérült fakeretben, 45×55 cm / József Bálint (1886-1957), learned around 1906 in Baia Mare: Sárospatak during winter time, 1924. Oil on canvas, signed. Framed, 45×55 cm
10067.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Modok Mária (1896-1971): Csendélet, Párizs, 1955. Olaj, karton. jelzett. 32x24 cm Üvegezett keretben.
10068.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Czóbel Béla (1883-1976): Női portré. Pasztell, papír. Jelzett. Kissé foltos és kissé sérült (hajtásnyomokkal, apró szakadással). Proveniencia: Apáti Abkarovics Béla (1888-1957) hagyatéka. 43x31 cm. Üvegezett fakeretben.
10069.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
22
Tavík Frantisek Simon (1877-1942): Crémerie a deux sous, 1911 körül. Színes rézkarc, papír. Jelzett. Életműkatalógusszám: 169 (ld. https://tfsimon.com/Graphic-List.html). 22,5x26,5 cm. Üvegezett fakeretben. / Tavík Frantisek Simon (1877-1942), Czech painter: Crémerie a deux sous, around 1911. Coloured etching on paper. Signed. Catalogue raisonné no.: 169 (https://tfsimon.com/Graphic-List.html). 22,5x26,5 cm. Framed
10070.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Schadl János (1892-1944): Napfényes vízparton. Olaj, karton, jelzett. Dekoratív, sérült fa keretben. 25×35 cm
10071.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft