Porcelán

Tételek száma: 69

Herendi fácán mintás mokkás készlet (8 db csésze, 5 db alj, 1 db kanna, 1 db cukortartó, 1 db tejszínes kiöntő). Jelzett. Kopott.
11088.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Herendi zöld Apponyi mintás kaspó kaspó, kézzel festett, hibátlan, kopott aranyozás, jelzett, m:14 cm, d:20 cm
11089.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Herendi purpur Apponyi mintás váza, kézzel festett, hibátlan, kopott aranyozás, jelzett, m:16,5 cm, d:9,5 cm
11090.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Herend Paon de Peking mintás díszváza. Kézzel festett porcelán. Hibátlan. Jelzett. m: 25 cm
11091.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
27
Herendi oroszlántalpas kaspó, exkluzív kézi festéssel. Jelzett: Herend Csuporné és ritka formaszámmal: 6402-67. Apró karcok. m: 12,5 cm
11092.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Herendi Eton mintás kaspó kaspó, kézzel festett, hibátlan, kopott aranyozás, jelzett, m:12 cm, d:18 cm
11093.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Herendi Virágmintás, nyomott háncsmintás nagyméretű váza. Jelzett, hibátlan. m: 50 cm
11094.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hollóházi Szász Endre (Jurcsák László) Stúdió díszváza. Színesen festett és aranyozott porcelán. Alján jelzett, bélyegzett márkajelzés: Szász-Studió Hollóháza catalog signált, Artist prf. Művészpéldány: Jurcsák László forma, Szász Endre dekor. Gyári mázhibákkal, apró kopásokkal. m:22cm (gyűjtői darab)
11095.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
9
Hollóházi nagyméretű porcelán váza, Vészabó Noémi által tervezett, vörös-fekete-arany mintával. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, 35x19,5x8 cm. Eredeti dobozában, minőségi tanúsítvánnyal.
11096.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Egy barokk ruhába öltözött úr, porcelán. Alján Dionys Pozsonyi Borozó etikettel. 1860 körül. m: 14 cm A talapzat elülső oldalán ez olvasható: ,,Ich bin klug und weise, und mich betrügt man nicht. -Albert Lortzing(1801-1851) (Okos és bölcs vagyok, és nem csapnak be) 1837-es Zar und Zimmermann című operájának felfuvalkodott polgármesterére utalva). A figura fején egy fekete tricorn kalap van. A tricornis levehető, és egy hosszú, keskeny sárgarézhuzal nyúlik ki belőle, amelynek végén egy vattával ellátott bilincs van. Ez a réz szál egy úgynevezett fidibusz, amelyet spiritusszal áztattak át. Ez a tárgy az öngyújtó elődjeként szolgált. Porcelain figure dressed in baroque costume. At the bottom with Bratislava (Presburg) Dionys Wine Bar etiquette. circa 1860
11097.

Egy barokk ruhába öltözött úr, porcelán. Alján Dionys Pozsonyi Borozó etikettel. 1860 körül. m: 14 cm A talapzat elülső oldalán ez olvasható: ,,Ich bin klug und weise, und mich betrügt man nicht." -Albert Lortzing(1801-1851) (Okos és bölcs vagyok, és nem csapnak be) 1837-es "Zar und Zimmermann" című operájának felfuvalkodott polgármesterére utalva). A figura fején egy fekete tricorn kalap van. A tricornis levehető, és egy hosszú, keskeny sárgarézhuzal nyúlik ki belőle, amelynek végén egy vattával ellátott bilincs van. Ez a réz szál egy úgynevezett fidibusz, amelyet spiritusszal áztattak át. Ez a tárgy az öngyújtó elődjeként szolgált. Porcelain figure dressed in baroque costume. At the bottom with Bratislava (Presburg) Dionys Wine Bar etiquette. circa 1860

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Schütz Cilli fali dísztál. Színes mázakkal festett fajansz. Öblében leopárdcápa korallok között. Jelzett. Korának megfelelő mázrepedésekkel. d: 42 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
11098.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Fali dísztál pár. Színes mázakkal festett fajansz. Öblében Ámor és Psziché jelenettel. Jelzett. Formaszám: 20672. XIX sz. második fele. Korának megfelelő mázrepedésekkel, mázhibával és kopásokkal. d: 40 cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)
11099.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft