Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 42

Johann Wilhelm von Müller: Reisen in den Vereinigten Staaten, Canada und Mexiko. I-II. köt. Leipzig, 1864., A. A. Brockhaus, 1 (acélmetszetű címkép) t.+1 (acélmetszetű díszcímlap) t. + XIV+394 p.+ 5 (litográfiák) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal (6 db.) ;+1 (acélmetszetű címkép) t. +IX+482 p.+ 5 (1 acélmetszet, 4 litográfia) t. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal (6 db.) Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal, közte foxing foltos lapokkal, táblákkal is. A mű 3 kötetben teljes.
15012.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Kyoto. Issued by Kyoto Exhibitors Association to the Japan-British Exhibition. Kyoto, 1910, Kyoto Exhibitors Association, 7 sztl. lev.+54+15 p. + 7 (kétoldalas színes fametszetek) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói fűzött aranyozott selyemkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15013.

Kyoto. Issued by Kyoto Exhibitors' Association to the Japan-British Exhibition. Kyoto, 1910, Kyoto Exhibitors' Association, 7 sztl. lev.+54+15 p. + 7 (kétoldalas színes fametszetek) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói fűzött aranyozott selyemkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bécsy Márton-Prilisauer Adolf: A Kaposvári M. Kir. Állami Főgimnázium Története. 1806-1895. Kaposvár, 1896, Hagelman Károly, 328+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval.
15014.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Becker Ádám: A legutóbbi évtized kulturmérnöki munkálatai Barsmegyében. Különlenyomat a Vízügyi Közlemények 1913. évi 5. füzetéből. Bp., 1913, Pallas, 22 p.+ 4 (fekete-fehér képtáblák) t.Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, ábrákkal, térképekkel. Kiadói papírkötés.   A szerző, Becker Ádám (1874-1956) mérnök fiának, Becker Gábornak szóló saját kezű dedikációjával.
15015.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Magyarországban 1893. január 31-én végrehajtott czigányösszeirás eredményei. 5 grafikai táblázattal. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Magyar Statisztikai Közlemények. IX. kötet. Bp.,1895,Athenaeum, 4+59 p.+ 5 (térképek, közte 1 db egy oldalas, a többi kétoldalas) t.+ 81 (statisztikai táblázatok) p. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, de belül jó állapotban.
15016.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
10
Borovszky Samu: Borsod vármegye története a legrégibb időktől a jelenkorig. I. köt.: A vármegye általános története az őskortól a szatmári békéig. Bp., 1909, MTA, 1 t. +419 p. Unicus! A többi kötete nem jelent meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, néhány lapon tollas aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
15017.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Miskolc thjf. város, Borsod-Gömör és Abauj-Torna vármegyék címtára. Szerk.: Kalotai László. Vármegyei Címtárak. Miskolc, 1930., Ifj. Ludvig és Janovits, 2+VI+4+274+168a p. Átkötött modern félműbőr-kötés, az eredeti borítót az átkötéshez felhasználták.
15018.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Lichtenstein József: Miskolcz kir. városságának története. Miskolc, 1908. Klein és Ludwig, 86 p. Átkötött modern félműbőr-kötés, intézményi bélyegzőkkel, 6-7 sérült lappal, pár lapszélen a kötéseknél és pár lapon javításnyomokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, egy-két jegyzettel. Ritka helytörténeti munka!
15019.

Lichtenstein József: "Miskolcz" kir. városságának története. Miskolc, 1908. Klein és Ludwig, 86 p. Átkötött modern félműbőr-kötés, intézményi bélyegzőkkel, 6-7 sérült lappal, pár lapszélen a kötéseknél és pár lapon javításnyomokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, egy-két jegyzettel. Ritka helytörténeti munka!

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Miskolc története I-V. köt. [Összesen 8 könyv.] Főszerk.: Dobrossy István. Draskóczy-Gyulai-Kubinyi-Ringer-Tóth: Miskolc története I. köt.: A kezdetektől 1526-ig.; Balogh-Bán-Bessenyei-Gyulai-Nagy-Szakály-Tóth: Miskolc története II. köt.: 1526-tól 1702-ig; Barsi-Dienes-Dobrossy: Miskolc története III/1-/2. köt.: 1702-1847-ig.; Csiffáry-Csiki-Deák-Dobrossy: Miskolc története IV/1-2. köt.: 1848-tól 1918-ig.; Dobrossy-Dobrik-Faragó-Fazekas: Miskolc története V/1-2. köt.: 1918-tól 1949-ig. Miskolc, 1996-2007, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Herman Ottó Múzeum. Kiadói műbőr sorozatkötésben, a borítókon Miskolc címerével, szép állapotban.
15020.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Dobrossy István: Miskolc írásban és képben 1-10. köt., összesen 11 kötet (1/1-1/2.) Teljes sorozat. Szerk.: - -. Miskolc,1995-2006, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárért Alapítvány-Belvárosi Kulturális Menedzser Iroda-Miskolci Idegenforgalmi és Kulturális Iroda-Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Gazdag fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15021.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Keresztesy Sándor: Borsod vármegye székházának építése 1809-1836. Miksolc, 1943, Ludvig István, 20 p. Kiadói papírkötés.
15022.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
15023.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft