Könyvek: Történelem

Tételek száma: 23

Deák, Francis: The Hungarian-Rumanian Land Dispute. A study of Hungarian property rights in Transylvania under the treaty of Trianon. With and introduction by George W. Wickersham. New York, 1928., Columbia University Press, XIV+272 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15102.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Károlyi Mihály: Egy egész világ ellen. I. kötet.: Harcom a békéért. München, 1928., Verlag für Kulturpolitik, 498+IX p. Unicus! Több nem jelent meg. Átkötött modern félműbőr-kötés, foltos címlappal, pár lapon és pár lapszélen a kötéseknél javításnyomokkal.
15103.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15104.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Füssy Tamás-Vaszary Kolos: Világtörténelem katholikus tanodák számára és magánhasználatra. I-III. köt. I. köt.: Ó-kor. II. köt.: Középkor, III. köt.: Uj-kor. [Egybe kötve.] Pest, 1863, Vodiáner F. (Wodianer Fülöp)-Horák Egyed, 2+252;2+233/234 (tartalomjegyzék)+1-232;2+283 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel, aláhúzásokkal, a címlapokon ceruzás bejegyzésekkel, egy jegyzetlappal, a II. kötet tartalomjegyzékét előre kötötték be.
15105.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Moór Elemér: A magyar őstörténet főproblémái. Szegedi Múzeumi Kiadványok. I. 13. 1943. Szeged, 1943., Somogyi-Könyvtár és Városi Múzeum, 96 p. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással.   Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével, és ceruzás aláhúzásaival.
15106.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15
Császár Elemér: A magyar hún-mondák kérdésének mai állása. Irodalomtörténeti Füzetek 2. Bp., 1925., Pallas, 29 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal.
15107.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19
Moór Elemér: A honfoglaló magyarság megtelepülése és a székelyek eredete. Szegedi Múzeumi Kiadványok. I. 13. 1944. Szeged, 1944., Somogyi-Könyvtár és Városi Múzeum, 111 p.+1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15108.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
33
Moravcsik Gyula: Az onogurok történetéhez. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai. 27. sz. Bp., én., Könnyűipari Gép Adatfeldolgozó Vállalat-ny., 37 p. Reprint (Bp., 1930., Magyar Nyelvtudományi Társaság.) Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban.
15109.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szabó István: A falurendszer kialakulása Magyarországon. (X-XV. század.) Bp., 1966, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadozott papírborítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 700 példányban.  A szerző, Szabó István (1898-1969) történész dedikációjával Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére.
15110.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15111.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Palásti László-Stella Adorján: Nevessünk Hitleréken. Antifasiszta tréfák és anekdoták gyüjteménye. A borító és a rajzok Szigethy István munkái. Bp., 1945.,Müller, 43+1p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15112.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft