Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 9

15130.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1918. (Haditengerészeti Almanach) Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion. Mit 148 Schifferissen. XXXVIII. Jahrgang. Pola, 1918. Gerold & Komp. 688p. Kiadói, egészvászon kötésben. egy lap szakadt .  HOZZÁ:  Greisinger Tibor fregatt-hadnagy fotói és névjegykártyája 6 db fotó  Austro-Hungarian Monarchy Navy Almnach. Last edition. With many illutrations, in full linen binding one page torn,  + 6 photos and card of an officer.
15131.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
18
[Badoglio, Pietro (1871-1956)] Badoglio, Pietro: Az etiopiai háború. (Az abesszin háború.) A Duce előszavával. A. Mondadori Milano. Bp., 1937, Gergely R. Rt, XV+248+8 p.+12 (hadszíntéri fényképek) t.+ 5 (hasonmás) t.+ 1 (Etiópia térképe) +9 (térképek) t. Átkötött kopott félbőr-kötések, (két kötetben, külön térkép kötet, kopott borítókkal, és kopott, sérült gerincekkel.
15132.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
23
15133.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig.) Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.), 1 (Horthy Miklós színes arcképe, címkép)+ 236 p.+LXXXVII+1 t. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, kiadói eredeti illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító foltos, kissé sérült, kissé foltos lapokkal.
15134.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Dezsény Miklós: Tengeri és folyami hajóhadaink kimagasló fegyvertényei. 1052-1942. A királyi magyar hajósnép, a királyi naszádos és csajkás seregek, a cs. kir., illetve a cs. és kir. Haditengerészet egységei, a magyar hadihajózás és a m. kir. honvéd folyamierők harcai. M. Kir. Hadimúzeum kiadványai XIII. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, 203 p. Kiadói foltos papírkötésben.
15135.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Boksay Antal: Kényszerleszállás a gleccserekben. Nyolc harctéri felvétellel. A szerző által dedikált. Bp.,[1937], Bibliotéka, 96 p. + 4 (fekete-fehér fotók) t. Az eredeti illusztrált papírborítót bekötötték. Átkötött aranyozott félbőr-kötés, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal.
15136.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bánhidi Antal: Pilóta lettem. Harc a levegőért. Bp.,(1940),Műegyetemi Sportrepülő Egyesület, (Révai-ny.), 261+2 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.   A szerző, Bánhidi Antal (1902-1994) által dedikált, dátumozott példány.
15137.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szánthó Imre (szerk.): Karcagi karcolatok. A M. Kir. 100. diákmunkáscsoport táborozásának emlékére. Karcag, 1944. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban + 4 db (közte 3 db Szánthó Imre grafikájával)
15138.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft