Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

Lesznai Anna: Köd előttem, köd utánam. Válogatott versek. Bp., 1967, Szépirodalmi. Ebből a könyvből száz számozott példány készült azok számára, akiknek Lesznai Anna dedikálni akart. Ezek névsorát ő maga állította össze. Ez a könyv a 88. sz. példány, készült Gráber Margit számára. Beragasztva Lesznai Anna végső nyughelyének avató ünnepségének a meghívójával, valamint egy beragasztott jelzés nélküli egyedi grafikával, feltehetőleg Gráber Margit (1895-1919) festőművész Lesznai Annát (1885-1966) ábrázoló portréja: Filctoll, papír, 14x9,5 cm. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban. Gráber Margit és Lesznai Anna kapcsolata egészen a XX. elejére vezethető vissza, ahogy Gráber beszámolt róla emlékirataiban: "Lesznai Anna - Máli - körtvélyesi birtokán sokunkat vendégül látott. Rippl-Rónai József nagyon szépen lefestette a kastély hátsó teraszát és előtte a virágokat, de számomra a kastély és kertje nem ilyen volt. Elvarázsolt kastély volt egy óriás kert közepén. Sok mindenki megfordult ott: Ady, Kaffka Margit, Lukács György, költők, festők, feleségek, szerelmek. Ha telt ház volt, huszonketten ültünk az asztalnál." Benedek Katalin irodalomtörténész Lesznai Anna és Gráber Margit kapcsolatáról tartott előadást (,,Formába kerekedett világ", Lesznai Anna emlékkonferencia, Petőfi Irodalmi Múzeum, 2006.október 2.)

Megosztás:

Tétel fotót készítette : bk