Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 44

Sík Sándor: A boldog ember inge. Mese hét részben. Bp.,(1930), Szent István Társulat,(Stephaneum-ny.), 2+284 p. Első kiadás. A lapszámozáson belül a gödöllői művésztelep egyik alapítójának, Nagy Sándornak, a magyar szecesszió jeles képviselőjének 23 egészoldalas és 18 szövegközti illusztrációjával, valamint a bekötött papírborító szintén Nagy Sándor munkája. Átkötött kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a címlapon ceruzás jegyzettel, egy-két lap sarkán szamárfüllel, de belül jó állapotban.   A szerző, Sík Sándor (1889-1963) költő, műfordító, irodalomtörténész, piarista tanár, tartományfőnök saját kezű dedikációjával a címlapon.
15399.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kalotaszegi népmesék. I-II. köt. [Egybekötve.] Kovács Ágnes bevezető tanulmányával és jegyzeteivel. Új Magyar Népköltési Gyűjtemény V-VI. Bp.,[1943], Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézet-Franklin, 278+2; 2+206 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   A bevezető tanulmány és jegyzetek írója, Kovács Ágnes (1919-1990) néprajzkutató által dedikált példány.
15400.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11
15401.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Thaly Kálmán (1839-1909)] Thali Kálmán: Kárpáti kürt. Költemények Thali Kálmántól. Pest, 1860, Boldini Róbert, 241+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, egy foltos lappal (129/130.), az utolsó lapon egykorú előfizetési megjegyzéssel.
15402.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15403.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lévay emlékkönyv. A költő (Lévay József (1825-1918) Kisfaludy-társasági tagságának ötvenedik évfordulója alkalmából kiadja a Borsodi-Miskolci Közművelődési és Múzeum-Egyesület. Miskolc, 1912, Klein és Ludwig, 103 p. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
15404.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mihók-féle magyar compass 1904/05. XXXII-ik évfolyam. Pénzügyi évkönyv. Szerk. Galánthai Nagy Sándor. I-II. kötet. I. Pénz- és hitelintézetek, II.. Vidéki szövetkezetek, biztosító- ipar- és közlekedési vállalatok, állam és városok pénzügyei. Bp. 1905. Szerzői. 3 lev + XVII. + 111p. + 21 l ev (hirdetések); 3 lev. 1 t. 781 p.. 20 lev. (hirdetések);. Könyvtári duplum. Kiadói festett egészvászon kötésben. Néháyn lapon szakadás, egyébként szép állapotban.
15405.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
Werner Füssmann-Dr. Béla Mátéka: Franz Liszt. A két szerző, Werner Füssmann és Dr. Mátéka Béla dedikációjával és autográf aláírásaival, Hans Georg von Mackensennek (1883-1947 ), Németország budapesti követének (1933-37), a nagykövetség rangelső diplomatájának, későbbi külügyminisztériumi államtitkárnak, SS-tábornoknak dedikált! Hans Georg von Mackensen ex libriséval a kötéstábla belső oldalán. Langensalza-Berlin-Leipzig, 1936, Verlag von Julius Belz. Több mint 300 fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. / With dedication lines and autographs by the two authors, Werner Füssmann and Dr. Béla Mátéka to Hans Georg von Mackensen (1883-1947), first councillor (level of ambassador) of the German Third Reich embassy in Budapest (1933-37), later first Secretary of State and SS-general. With Hans Georg von Mackensens ex libris. In full linen binding, with some minor wear on the cover and spine.
15406.

Werner Füssmann-Dr. Béla Mátéka: Franz Liszt. A két szerző, Werner Füssmann és Dr. Mátéka Béla dedikációjával és autográf aláírásaival, Hans Georg von Mackensennek (1883-1947 ), Németország budapesti követének (1933-37), a nagykövetség rangelső diplomatájának, későbbi külügyminisztériumi államtitkárnak, SS-tábornoknak dedikált! Hans Georg von Mackensen ex libriséval a kötéstábla belső oldalán. Langensalza-Berlin-Leipzig, 1936, Verlag von Julius Belz. Több mint 300 fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. / With dedication lines and autographs by the two authors, Werner Füssmann and Dr. Béla Mátéka to Hans Georg von Mackensen (1883-1947), first councillor (level of ambassador) of the German Third Reich embassy in Budapest (1933-37), later first Secretary of State and SS-general. With Hans Georg von Mackensen's ex libris. In full linen binding, with some minor wear on the cover and spine.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sík Sándor: Advent. Oratorium szavalókórusra. Buday György fametszeteivel. Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma Színpad-könyvtár 3. Szeged, 1935, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma. 54+2 p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, a borító részben elvált a könyvtesttől. A szerző, Sík Sándor (1889-1963) költő, műfordító, irodalomtörténész, piarista tanár, tartományfőnök által Halmos László (1909-1997) zeneszerző, karnagy részére DEDIKÁLT példány.
15407.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Csoóri Sándor: Sose harmadnapon. Versek. Orosz János illusztrációival. Békéscsaba, 1976, Megyei Könyvtár, 7 sztl. lev. Kiadói papírkötés. Számozott (248./250), a szerző, Csoóri Sándor (1930-2016) által aláírt példány.
15408.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Rónai Mihály András: Első ének. Fametszetekkel díszítette Reiter László. Bp., 1931., Amicus, 68 p. Kiadói papírkötés. Számozott (71./100), a szerző, Rónai Mihály András (1913-1992) költő, műfordító által dedikált példány. A címkép fametszete, a művész, Reiter László (1894-1945) által jelzett.
15409.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Temesi Győző: Élni! Az új magyar fiatalok regénye. Végh Dezső szövegközti rajzaival. Bp.,(1932), Magyar Cserkész Szövetség, Franklin-Társulat. Kiadói papír kötés, szélén kissé rojtos. Egyetlen kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15410.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft