Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 118

1939. novembere Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, szakíró, a Munkácsy-Céh ügyv. elnöke kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének: A megboldogult a Munkácsy Céh-nek egyhangulag megválasztott Tiszteleti tagja volt (...) Komoly része volt Gerő Ödönnek a Munkácsy Céh megalapításában, úgyszólván annak bölcsőjét ringatta s a Pester Lloyd hasábjain keresztül a legnagyobb nyilvánosságot biztosította a Munkácsy Céh részére (...). 1 géppel írt oldal díszes fejléces, Munkácsy Mihály arcképével illusztrált levélpapíron, Sz. Gyenes autográf aláírásaival, eredeti borítékban. + Sz. Gyenes Lajos, a Magyar Képzőművészek Országos Szövetségének igazgatója és Munkácsy-Céh ügyv. elnöke Gerő Ödön temetésén elhangzott gyászbeszédénék korabeli gépirata, bő egy oldal.
11366.

1939. novembere Szentgyörgyvári (Sz.) Gyenes Lajos (1890-1971) festőművész, szakíró, a Munkácsy-Céh ügyv. elnöke kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) művészeti író özvegyének: "A megboldogult a Munkácsy Céh-nek egyhangulag megválasztott Tiszteleti tagja volt (...) Komoly része volt Gerő Ödönnek a Munkácsy Céh megalapításában, úgyszólván annak bölcsőjét ringatta s a Pester Lloyd hasábjain keresztül a legnagyobb nyilvánosságot biztosította a Munkácsy Céh részére (...)". 1 géppel írt oldal díszes fejléces, Munkácsy Mihály arcképével illusztrált levélpapíron, Sz. Gyenes autográf aláírásaival, eredeti borítékban. + Sz. Gyenes Lajos, a Magyar Képzőművészek Országos Szövetségének igazgatója és Munkácsy-Céh ügyv. elnöke Gerő Ödön temetésén elhangzott gyászbeszédénék korabeli gépirata, bő egy oldal.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1939. nov. 11 Frank Frigyes (1890-1976) festőművész autográf kondoleáló levele Gerő Ödönnének, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének. Egy kézzel írt oldal, Frank Frigyes autográf aláírásával, eredeti borítékban.
11367.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
1939. nov. 10 Márffy Ödön (1878-1959) festőművész autográf kondoleáló levele Gerőéknek, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus családjának. Egy kézzel írt oldal, Márffy Ödön autográf aláírásával, eredeti borítékban. Márffy Gerő Ödönnel való ismeretsége egészen a Nyolcak fennállására vezethető vissza. Az 1911-ben rendezett Nyolcak tárlat zárónapján Gerő előadást tartott a művészcsoportról. 1927-ben Márffy megfestette Gerő Ödönné arcképét (életmű katalógus szám: festmények/ 2.7.2.6), amely igazolja szoros baráti kapcsolatukat.
11368.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1939 Márai Sándor (1900-1989) író autográf sorai és aláírása fejléces levélpapírján, aláírt borítékkal, Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak a Magyarország c. lap szerkesztőjének.
11369.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15
1940 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző saját kézzel megírt, német nyelvű, saját magát mint karmestert ábrázoló képeslapja Bécsből, Ausztriából rokonának, vitéz Papházay Istvánnének Budapestre küldve, amelyben megkérdezi, hogy hallgatta-e a Radio Wien műsorát, mivel ő dirigált. Lehár Ferenc autográf aláírásával. Lap egyik sarka szöveget nem érintő sérüléssel, hiánnyal. / 1940 Autograph postcard of Franz Lehar (1870-1948) in German languague, sent from Vienna to a relative in Budapest, in which he mentions a Radio Vienna programme, on which he worked as a conductor. With autograph signature of Franz Lehár. The postcard shwos Lehár as a conductor. With small damage in one of the corners.
11370.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15
1940 Orbók Attila: 66 és 99, filmvázlat, gépelt, 12p
11371.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1940 III. Birodalom Luftschutz légoltalmi szervezet öntöttvas verőtő, nyomóforma / Luftschutz cast iron seal maker / coin puncher d: 29 mm, m: 28 mm
11372.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
cca 1940 III. Birodalom Deutsche Mädchenschaft Nordschleswig szervezet öntöttvas verőtő, nyomóforma / Deutsche Mädchenschaft Nordschleswig cast iron seal maker / coin puncher d: 30 mm, m: 34 mm
11373.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
cca 1940 III. Birodalom Technische Nothilfe szervezet öntöttvas verőtő, nyomóforma / Technische Nothilfe cast iron seal maker / coin puncher d: 35 mm, m: 40 mm
11374.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
1941 Légrády Sándor (1906-1987) Széchényi István (1791-1860) születésének 150. évfordulójára szánt emlékművek tervei, 4 db, Lánchíd, Alagút, Akadémia, MÁV Székház, ceruza, papír, jelzett, 20x24 cm
11375.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
1943 Németh László (1901-1975) író, autográf kézirat-részlete. A dolgozatban az Európaiság magyar értelmezését fejtegeti, mely igazibb mint amivel a pesti, ál-európaiak kínálgatnak. Sőt amivel ez a vérbe horgadt szemű Európa kínálni tud. két, tintával beírt oldalon. saját kezű ceruzás javításokkal.
11376.

1943 Németh László (1901-1975) író, autográf kézirat-részlete. A dolgozatban az Európaiság magyar értelmezését fejtegeti, mely "igazibb mint amivel a pesti, ál-európaiak kínálgatnak. Sőt amivel ez a vérbe horgadt szemű Európa kínálni tud." két, tintával beírt oldalon. saját kezű ceruzás javításokkal.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
cca 1944 Magyar tisztek! Honvédek! Horthy Miklós Magyarország zsidóbérenc, hazaáruló volt kormányzója megszegte hűségesküjét, amit a Nemzetnek és Nektek tett. Esküszegése pillanatától nem haduratok többé. Mint esküszegőt le kell tartóztatni! ... Éljen örök Nemzetünk! Éljen Szálasi Ferenc! Feltehetőleg a sikertelen kiugrási kísérlet után terjesztett német és/vagy nyilas Horthy ellenes, és Szálasi Ferencet éltető propaganda plakát, hajtásnyommal, bejegyzéssel, 42x28 cm
11377.

cca 1944 "Magyar tisztek! Honvédek! Horthy Miklós Magyarország zsidóbérenc, hazaáruló volt kormányzója megszegte hűségesküjét, amit a Nemzetnek és Nektek tett. Esküszegése pillanatától nem haduratok többé. Mint esküszegőt le kell tartóztatni! ... Éljen örök Nemzetünk! Éljen Szálasi Ferenc!" Feltehetőleg a sikertelen kiugrási kísérlet után terjesztett német és/vagy nyilas Horthy ellenes, és Szálasi Ferencet éltető propaganda plakát, hajtásnyommal, bejegyzéssel, 42x28 cm

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft