Könyvek: Történelem

Tételek száma: 29

Árkossy Károly: Miért lettem nemzetiszocialista? Bp., 1938, Held János Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15092.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Beregi Béla: Gömbös Gyula és a nemzeti öncélúság gondolata mindent a nemzetért gazdaságpolitikai tanulmány. Bp., 1935, Országos Kereskedelmi Közlöny Könyvosztálya. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
15093.

Beregi Béla: Gömbös Gyula és a "nemzeti öncélúság" gondolata "mindent a nemzetért" gazdaságpolitikai tanulmány. Bp., 1935, Országos Kereskedelmi Közlöny Könyvosztálya. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
15094.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé foltos egészvászon kötés, a borítón kis folttal, kissé foltos lapokkal, ex libris-szel, possessori névbélyegzőkkel.
15095.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Deér József (szerk.): Erdély. Bp., 1940, Magyar Történelmi Társulat, 283 p.+136 (képtáblák) t.+22 (térképek) t.+4 db térképmelléklettel. Nagyon gazdag, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrált kiadvány, de közte pár színes is. Valamint jó részt színes térképek, és a kötet végén térkép-mellékletek. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, védőpapírral, eredeti tékában. A könyv nagyon szép állapotban.
15096.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
23
Simon Vilmos: A búr szabadságharcz. Budapest, 1901. Belvárosi Könyvnyomda. 133 p., oldalszámon belüli egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. Kiadói egészvászon kötésben. Ritka. Kötés belül kissé sérült.
15097.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hóman Bálint (szerk.): A magyar történetírás új útjai. A Magyar Szemle Könyvei III. Bp, 1931, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötés, 464 p, a lapok foltosak.
15098.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bóna István: Az Árpádok korai várairól. 11-12. századi ispáni várak és határvárak. Debrecen, 1995, Ethnica,(Dózsa-ny.), 136 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.   Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15099.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9
László Gyula: A népvándorlás lovasnépeinek ősvallása. 9 képpel. Kolozsvár, 1946, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 45 p. Kiadói papírkötés.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának, barátjának névbejegyzésével, és ceruzás bejelöléseivel.
15100.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
25
Hunfalvy Pál: A székelyek. Felelet a székelyek scytha-hun eredetűségére. Bp., 1880, Franklin, 79 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, erotikus szecessziós ex libris-szel, rajta kisatírozott névvel.
15101.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
27
1943 Bálint József: Lesz-e húszmilló magyar? előadása. Hetényi Rezső és vitéz Nagy István hozzászólásaival. Dániel Áron előszavával. Bp., 1943, Magyar Nemzetpolitikai Társaság, 36 p. Kiadói papírkötésben.
15102.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Roller Kálmán: ... mi is voltunk egyszer az Akadémián. Soprontól Vancuverig. 1956-1996. [Toronto], 1995, Szerzői kiadás,(Thorn Press-ny.), 319+1 p.+XXIII+1 t. Első, emigráns kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15103.

Roller Kálmán: "... mi is voltunk egyszer az Akadémián". Soprontól Vancuverig. 1956-1996. [Toronto], 1995, Szerzői kiadás,(Thorn Press-ny.), 319+1 p.+XXIII+1 t. Első, emigráns kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft