Tétel

Kikiáltási ár:

14 000 Ft

9

Leírás:

Erdélyi Csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Az Erdélyi Helikon íróinak tizedik találkozója alkalmából írták: Balázs Ferenc, Bánffy Miklós, Járosi Andor, Kós Károly, Kovács László, Lakatos Imre, Ligeti Ernő, Maksay Albert, Molter Károly, Reischel Arthur, Reményik Sándor, Szántó György, I. Szemlér Ferenc, Tamási Áron, Tavaszy Sándor. Kolozsvár, 1935, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.),225+2+IV (Erdélyi Szémíves Céh tagjainak névsora) p. + 14 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Első kiadás, névre szóló, számozott példány: "E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. - Ez a 49. számú példány." Vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) számára készült névre szóló példány, grafikus, tulajdonosi címkével, címke: 10,5x7 cm.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : pelikán_kristóf