Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 10

Kézdivásárhelyi Benkő Pál: A vadászat. Gyakorlati szakkönyv. A szerző által dedikált példány! Budapest, 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon borító, 467 p. Fekete-fehér fotókkal, képekkel illusztrálva. Horthy Miklósnak ajánlva. Fűzés egy helyen sérült
15140.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Gróf Széchenyi Zsigmond: Két kecske. DEDIKÁLT! Bp., 1942, Dr. Vajna és Bokor. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, ragasztott gerinccel, kopottas állapotban.
15141.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
40
Széchenyi Zsigmond: Náhar. Indiai útinapló. Bp., 1958, Szépirodalmi Könyvkiadó, 486+2 p.+32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kiadói szakadt papír védőborítóban. A szerző, Széchényi Zsigmond (1898-1967) író, utazó, vadász által dedikált, dátumozott (1958) példány.
15142.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
25
Lakatos Károly: Vadászhit. - A magyar vadászbabonák és hiedelmek kultusza. 2. bőv. kiad. Szeged, 1910. Engel. 108p. Szövegközti rajzokkal. Fűzve, kiadói borítékban, a címlapon színes, lithografált címképpel; félvászon védőborítóban, szép állapotban
15143.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Szolgálati utasítás a Besztercebányai M. Kir. Erdőigazgatósági kerület részére. A fenálló törvények utasítások és szabályrendeletek alapján egybeállította a Besztercebányai M. Kir. Erdőigazgatóság. Besztercebánya, 1897, Machold Fülöp, 8+XL+703+1 p.+1 (kétoldalas, színes térkép, Bp., Posner. K. L. és Fia-ny., 32x39 cm.) Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomok, a gerincen kis sérülés, de belül jó állapotban.
15144.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Fónagy József: A fácán és fogoly vadászata, tenyésztése, hálóval való fogása Budapest, [1900], Athenaeum, VIII p. + 191 p. + [10] p. + [10] t.:Egy színes címképpel, és kilenc fekete-fehér képtáblával illusztrált. Kiadói, kissé kopott egészvászon kötésben néhány folttal a lapokon. Ritka!
15145.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nadler Herbert: Vadásznapok. Vadászévek. Elbeszélések és naplójegyzetek a szerző eredeti fényképeivel. Bp., 1937., Dr. Vajna György és Társa, (Athenaeum-ny.), 279 p. 24 egészoldalas táblával. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, két tábla kijár, két lapon kis szakadással.
15146.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerolds Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (rézmetszetű táblák, a táblák előtt hártyapapírral) t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltokkal./  Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerolds Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (copper rangraving tables) t. Half-linen-binding, with worn cover, with foxing spotties.
15147.

Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerold's Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (rézmetszetű táblák, a táblák előtt hártyapapírral) t. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltokkal./ Raoul von Dombrowski: Aus dem Tagebuche eines Wildtödters. Jagdskizzen für Freunde des Waidwerkes und deren Frauen. Wien, 1878., Carl Gerold's Sohn, 4+167+3 p.+ 4 (copper rangraving tables) t. Half-linen-binding, with worn cover, with foxing spotties.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Maretsch, Otto: Moderne Jagdwaffen. Berlin-Schönberg, 1910., Die Jagd. 216p + VII t. (vadászfegyverek képei.) Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben. / In full linen binding, in German language.
15148.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Heltay István: A róka ökológiája és vadászata. Bp.,1989, Mezőgazdasági, 175+1 p.+4 t. (fekete-fehér táblák.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Dr. Heltay István (1945-2016) által dedikált.
15149.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft