Felvidék

Tételek száma: 659

Borsi, Borsa; II. Rákóczi Ferenc szülőháza és a kassai dómban lévő nyugvóhelye. Radó Béláné kiadása / birth house of Francis II Rákóczi and his tomb in the dome of Kosice
22233.
Anyagjel T2

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1917 Branyiszkó, Pod Braniskom (Siroka, Siroké); csataemlék és menedékház. Haasz Kálmán kiadása / military heroes monument and rest house (EK)
22234.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Breznóbánya, Brezno nad Hronom; Piac, városháza, Harangláb, építési terület fahasábokkal. Szigeti kiadása 950. / market square, town hall, belfry, construction area with wooden logs
22235.
Anyagjel T1/2

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1915 Breznóbánya, Brezno nad Hronom; Takarékpénztár, Deutsch Adolf áruháza. Kreisler József kiadása / savings bank, shop (EK)
22236.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1901 Csábrágvarbók, Cabradsky Vrbovok (Korpona); Csábrág vára. Joerges 38. sz. / castle (Rb)
22237.
Anyagjel T3

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1912 Csaca, Csacza, Cadca, Caca; látkép. Taub Emil kiadása / general view (EK)
22238.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Csaca, Csacza, Cadca, Caca; Fő tér, Reich szálloda, piaci árusok / main square, hotel, street market vendors (kis szakadás / small tear)
22239.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
1901 Csejte, Csejthe, Cachtice; Hrad Báthorovcov / Schloss Ruine / várrom, Báthory Erzsébet, utcakép, Fő tér, templom / castle ruins, street view, main square, church, Elisabeth Bathory. Floral, Art Nouveau, litho (Rb)
22240.
Anyagjel T3/4

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Csejte, Csejthe, Cachtice; Báthory vár, Itt lakott a hírhedt Báthory Erzsébet, ki 300 fiatal leányt meggyilkoltatott, hogy azoknak vérében megfürödhessen, csupán azért, hogy szépségét el által megtartsa. Mikor ez kitudódott, őt ugyanitt befalazták. 1570-1614 / Hrad Báthorovcov / castle
22241.
Anyagjel T2/3

Csejte, Csejthe, Cachtice; Báthory vár, "Itt lakott a hírhedt Báthory Erzsébet, ki 300 fiatal leányt meggyilkoltatott, hogy azoknak vérében megfürödhessen, csupán azért, hogy szépségét el által megtartsa. Mikor ez kitudódott, őt ugyanitt befalazták." 1570-1614 / Hrad Báthorovcov / castle

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Cseklész, Ceklís, Bernolákovo; templom, Fő utca, iskola (?). Duschinsky kiadása / church, main street, school (?) (kopott sarkak / worn corners)
22242.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Cseklész, Ceklís, Bernolákovo; Gróf Esterházy kastély / castle
22243.
Anyagjel T2

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
1908 Csernova, Cernová (Rózsahegy, Ruzomberok); Csernovai mészárlás helyszíne a felszáradt vértócsákkal. Andrej Hlinka mellett tüntető szlovákok tömegébe lőttek a csendőrök, 15 halálos áldozatot szedve / Za tú nasu slovencinu! Miesto krveproliatie 27. oktobra 1907. Znaky krvi. Nákl. Dra Al. Kolíska. Tiskem R. Fenclav. Hodoníne / Scene of the Cernová massacre with dried up pool of blood. 15 people were killed and many were wounded after gendarmes fired into the crowd (kopott sarkak / worn corners)
22244.
Anyagjel T2/3

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft