Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 51

Borsos Miklós (1906-1990) 1950-1992. József Attila-Díj öntött Br díjérem. JÓZSEF ATTILA 1905-1937 / JÓZSEF ATTILA DÍJ (113,18g/72mm) T:1- / Hungary 1950-1992. Attila József Award double-sided commemorative Br cast medallion. Sign: Miklós Borsos (113,18g/72mm) C:AU
30190.

Borsos Miklós (1906-1990) 1950-1992. "József Attila-Díj" öntött Br díjérem. "JÓZSEF ATTILA 1905-1937 / JÓZSEF ATTILA DÍJ" (113,18g/72mm) T:1- / Hungary 1950-1992. "Attila József Award" double-sided commemorative Br cast medallion. Sign: Miklós Borsos (113,18g/72mm) C:AU

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Borsos Miklós (1906-1990) DN Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért kétoldalas, öntött Br emlékérem (61g/51mm) T:2 / Hungary ND Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért (Kazinczy medallion for fine Hungarian speech) double-sided, cast Br medallion. Sign.: Miklós Borsos (61g/51mm) C:XF
30191.

Borsos Miklós (1906-1990) DN "Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért" kétoldalas, öntött Br emlékérem (61g/51mm) T:2 / Hungary ND "Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért (Kazinczy medallion for fine Hungarian speech)" double-sided, cast Br medallion. Sign.: Miklós Borsos (61g/51mm) C:XF

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. Kun Mihály / Nyomdászságának 50 éves emlékére - 1945 Br emlékplakett (217,13g/66mm) T:2 /  Hungary 1947. Mihály Kun 50th Anniversary of Printing commemorative Br plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (217,13g/66mm) C:XF
30192.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. "Kun Mihály / Nyomdászságának 50 éves emlékére - 1945" Br emlékplakett (217,13g/66mm) T:2 / Hungary 1947. "Mihály Kun 50th Anniversary of Printing" commemorative Br plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (217,13g/66mm) C:XF

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gáti Gábor (1937- ) 1977. Ady 1877-1919 / Szállani, Szállani, Szállani Egyre Br plakett, dobozban (782g/110mm) T:1- / Hungary 1977. Ady 1877-1919 / Szállani, Szállani, Szállani Egyre Br plaque with case. Sign.: Gábor Gáti (782g/110mm) C:AU
30193.

Gáti Gábor (1937- ) 1977. "Ady 1877-1919 / 'Szállani, Szállani, Szállani Egyre" Br plakett, dobozban (782g/110mm) T:1- / Hungary 1977. "Ady 1877-1919 / 'Szállani, Szállani, Szállani Egyre" Br plaque with case. Sign.: Gábor Gáti (782g/110mm) C:AU

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Gerl Károly (1857-1907) 1884. Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek. fém emlékérem (24,51g/41mm) T:2 kis ph. / Hungary 1884. Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek. metal commemorative medal for the commemoration of György Szondi. Sign.: Károly Gerl (24,51g/41mm) C:XF small edge error
30194.

Gerl Károly (1857-1907) 1884. "Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek." fém emlékérem (24,51g/41mm) T:2 kis ph. / Hungary 1884. "Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek." metal commemorative medal for the commemoration of György Szondi. Sign.: Károly Gerl (24,51g/41mm) C:XF small edge error

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gerl Károly (1857-1907) 1943. MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László névre szóló, peremén jelzett Ag emlékérem (29,15g/0.925/42,5mm) T:1- patina / Hungary 1943. MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László (Hungarian Numismatic Society - Jubilee and membership medal) Ag members medal, marked on edge. Sign.: Károly Gerl (29,15g/0.925/42,5mm) C:AU patina Adamo MNT1
30195.

Gerl Károly (1857-1907) 1943. "MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László" névre szóló, peremén jelzett Ag emlékérem (29,15g/0.925/42,5mm) T:1- patina / Hungary 1943. "MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László (Hungarian Numismatic Society - Jubilee and membership medal)" Ag member's medal, marked on edge. Sign.: Károly Gerl (29,15g/0.925/42,5mm) C:AU patina Adamo MNT1

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. M.U.SZ. 1907 (Magyar Úszó Szövetség) jelzett Ag emlékérem LUDVIG BPEST gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (16,56g/0.800/33mm) T:2 patina /  Hungary ~1930-1940. M.U.SZ. 1907 (Hungarian Swimming Association) hallmarked Ag commemorative medallion with LUDVIG BPEST makers mark on reverse, in original case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (16,56g/0.800/33mm) C:XF patina
30196.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. "M.U.SZ. 1907 (Magyar Úszó Szövetség)" jelzett Ag emlékérem "LUDVIG BPEST" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (16,56g/0.800/33mm) T:2 patina / Hungary ~1930-1940. "M.U.SZ. 1907 (Hungarian Swimming Association)" hallmarked Ag commemorative medallion with "LUDVIG BPEST" makers mark on reverse, in original case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (16,56g/0.800/33mm) C:XF patina

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. Magyar Úszó Szövetség 1907 jelzett Ag emlékérem LUDVIG gyártói jelzéssel, eredeti Arkanzas Sterk dísztokban (30,76g/0.800/41mm) T:2 patina /  Hungary ~1930-1940. Hungarian Swimming Association 1907 hallmarked Ag commemorative medallion with LUDVIG makers mark on reverse, in original Arkanzas Sterk case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (30,76g/0.800/41mm) C:XF patina
30197.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. "Magyar Úszó Szövetség 1907" jelzett Ag emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel, eredeti "Arkanzas Sterk" dísztokban (30,76g/0.800/41mm) T:2 patina / Hungary ~1930-1940. "Hungarian Swimming Association 1907" hallmarked Ag commemorative medallion with "LUDVIG" makers mark on reverse, in original "Arkanzas Sterk" case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (30,76g/0.800/41mm) C:XF patina

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Holló Barnabás (1865-1917) DN Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás Br emlékplakett, hátoldalán LUDVIG gyártói jelzéssel (96,1g/68x49mm) T:1- /  Hungary ND Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton Br commemorative plaque with LUDVIG makers mark on reverse. Sign.: Barnabás Holló (96,1g/68x49mm) C:AU
30198.

Holló Barnabás (1865-1917) DN "Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás" Br emlékplakett, hátoldalán "LUDVIG" gyártói jelzéssel (96,1g/68x49mm) T:1- / Hungary ND "Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton" Br commemorative plaque with "LUDVIG" makers mark on reverse. Sign.: Barnabás Holló (96,1g/68x49mm) C:AU

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Holló Barnabás (1865-1917) DN Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás ezüstözött emlékplakett, hátoldalán LUDVIG gyártói jelzéssel, eredeti tokban (100g/68x49mm) T:1- patina / Hungary ND Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton silver plated commemorative plaque, with LUDVIG makers mark on reverse, in case. Sign.: Barnabás Holló (100g/68x49mm) C:AU patina
30199.

Holló Barnabás (1865-1917) DN "Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás" ezüstözött emlékplakett, hátoldalán "LUDVIG" gyártói jelzéssel, eredeti tokban (100g/68x49mm) T:1- patina / Hungary ND "Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton" silver plated commemorative plaque, with "LUDVIG" makers mark on reverse, in case. Sign.: Barnabás Holló (100g/68x49mm) C:AU patina

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kovács Dezső (1921-) 1970. JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770 peremen jelzett Ag emlékérem (133g/0.835/69,5mm) T:2 patina /  Hungary 1970. Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770 Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (133g/0.835/69,5mm) C:XF patina
30200.

Kovács Dezső (1921-) 1970. "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" peremen jelzett Ag emlékérem (133g/0.835/69,5mm) T:2 patina / Hungary 1970. "Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (133g/0.835/69,5mm) C:XF patina

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Madarassy Walter (1909-1994) 1930. Virágos Budapest Virágos Magyarország Jutalomérme / Virágos út vezessen virágos Nagymagyarországba Br emlékérem (80,16g/60mm) T:2 / Hungary 1930. Floral Budapest Floral Hungary Prize Medal double-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (80,16g/60mm) C:XF
30201.

Madarassy Walter (1909-1994) 1930. "Virágos Budapest Virágos Magyarország Jutalomérme / Virágos út vezessen virágos Nagymagyarországba" Br emlékérem (80,16g/60mm) T:2 / Hungary 1930. "Floral Budapest Floral Hungary Prize Medal" double-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (80,16g/60mm) C:XF

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: