Könyvek: Történelem

Tételek száma: 25

A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, barna, kiadói félbőr-kötésben, nagyopn szép állapotú sorozat.
15080.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. kötet. Pars Prima és Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(címkép)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. (kihajtható táblákkal.) Latin nyelven. Későbbi átkötött aranyozott modern egészbőr-kötésben, foltos lapokkal, a címkép kissé sérült, 3 kihajtható tábla sérült, ebből kettő ketté vált, egy-két táblán kisebb-nagyobb szakadásokkal. Nagyon ritka egyiptológiai munka!/  Friedrich August Wilhelm Spohn (1792-1824): De lingua et literis veterum Aegyptiorum cum permultis tabulis lithographicis. I-II. volume. Pars Prima and Pars Secunda. Edidit et absolvit Gustavuus Seyffarth. Lipsiae, 1825-1831, Libraria Weidmannia, 1 t.(title image)+XVI+2+54 p.;X+34 p.+1+XII t. In latin language. In gilt leather-binding, rebound, the title images damaged, three tables damaged, two of them parted, other tables little bit raunchy, the pages are spotty. Very rare!
15081.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
15082.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Radisics (Imre), M. Eugéne de: Le Pavillon historique de la Hongrie l Exposition universelle de Paris en 1900. (...) Rédigé avec le concours de MM. Émeric de Szalay et Árpád de Györy par - -. Paris, [cca 1902], Libraire centrale des beaux-arts. 90 l. 31 t (Heliogravürök) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Gerincen kis sérüléssel. -  Magyarország történelmi pavilonja a Párizsi Világkiállításon. Folio.
15083.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Thaly Kálmán: A székesi gróf Bercsényi család. 1525-1835. I-III. kötet. I. kötet: 1525-1689. II. kötet: 1689-1703. III. kötet: 1703-1706. Bp.,1885-1892,(Athenaeum), 1 t.(kihajtható leszármazási tábla)+354+4+VII+547+1 p. 1 t. (címkép)+XII+823+1 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a leszármazási táblán szakadással, tulajdonosi névbélyegzővel és tulajdonosi bejegyzésekkel., jó állapotban.
15084.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15085.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kolligátum 4 történelmi műből (egybekötve):  Ráth Károly: II. Rákóczy Ferenc emlékirata a magyar hadjáratról. 1703-1711. Győr, 1861, Sauervein Géza, 208 p.   Révész Imre: Etel laka, vagyis Attila hun király birodalmi székhelye. Történelmi vizsgálat. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, IV-5-71+1 p.  Révész Imre: Erdősi János. Magyar protestáns reformátor, különös tekintettel, némely magyar tudósok balvéleményére. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, V-6-122+2 p.  Rogerius mester váradi kanonok siralmas éneke. Magyarországnak IV-dik Béla király idejében a tatárok által történt romlásról. Tamás spalatói esperest Historia Salonita-jából, a tatárjárás története. Nagy-Magyarország dolgaról. Fordította Szabó Károly. Magyarország Történetének Forrásai. Magyarország alapításától a XVI-dik századig. I. kötet. II. füzet. Pest, 1861, Ráth Mór,(Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.) X+101 p.  Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15086.

Kolligátum 4 történelmi műből (egybekötve): Ráth Károly: II. Rákóczy Ferenc emlékirata a magyar hadjáratról. 1703-1711. Győr, 1861, Sauervein Géza, 208 p. Révész Imre: Etel laka, vagyis Attila hun király birodalmi székhelye. Történelmi vizsgálat. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, IV-5-71+1 p. Révész Imre: Erdősi János. Magyar protestáns reformátor, különös tekintettel, némely magyar tudósok balvéleményére. Debrecen, 1859, Városi Könyvnyomda, V-6-122+2 p. Rogerius mester váradi kanonok siralmas éneke. Magyarországnak IV-dik Béla király idejében a tatárok által történt romlásról. Tamás spalatói esperest "Historia Salonita"-jából, a tatárjárás története. Nagy-Magyarország dolgaról. Fordította Szabó Károly. Magyarország Történetének Forrásai. Magyarország alapításától a XVI-dik századig. I. kötet. II. füzet. Pest, 1861, Ráth Mór,(Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.) X+101 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblán dombornyomott zágoni Mikes-címerrel, szép állapotban.
15087.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Dr. Bevilaqua Borsody Béla: A magyar serfőzés története. I-II. kötet. Bp., 1931, Athenaeum, VIII+574 +2+ 10 (XX) t. (fekete-fehér képtáblák).; 5+582-1140+4 p.+8 (XXI-XXXVI) t. (fekete-fehér képtáblák). Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, az I. kötet borítója foltos, a II. kötet elülső borítóján kis hiánnyal, benne ceruzás aláhúzással.
15088.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15089.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15090.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. (1849-1860.) Pest, 1866, Emich Gusztáv, 191 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal.
15091.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft