Rugonfalvi Kiss István: A nemes székely nemzet képe I-II. Debrecen, 1939-1940. Lehotai Pál kiadása. (3 köteteben teljes) 447 p. 2 sztl. lev. 1 színes t. + 1 kihajtható, nagyméretű térképlap., 496 p. 1 sztl. lev. (1 térképmellet hiány), Kiadói, festett egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Panait Istrati: Más fény felé. I. Helytelen utakon. Fordította: Dr. Supka Géza. II. A Szovjet 1930-ban. Fordította: Braun Róbert. (Egy kötetben.) Bp.,é.n.[1931],Genius, (Kunossy-ny.),204+2+2+156 p. Kiadói papírkötésben, javított borítóval. Ritka! A könyv szerepel az 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Dr. Bihari Péter: Általános és hazai művelődéstörténet. I-II. kötet. I. kötet: Történelem előtti kor. Ókor. Középkor. II. kötet: Újkor. Bp.,1884, Pfeifer Ferdinánd, XVIII+2+606+VII+1+679 p. Korabeli félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. Komlóssy Arthur (1848-1910) Debrecen város főjegyzője, és polgármester helyettesének névbejegyzéseivel.
Jancsó Benedek: Erdély és a nagyromán aspiráció. A Szabad Lyceum Tudományt és Ismeretet Terjesztő Társaság 1916/17. évi szabadegyetemi népszerű tudományos tanfolyamai sorozatában - 1917. március 6, 13, 20 és 27-én - előadta - -. Szabad Lyceum Kiadványai 5. sz. 1916/1917. Bp.,1918, Szabad Lyceum,(Franklin-Társulat-ny.),163 p. Átkötött modern aranyozott egészvászon-kötés, belül szép állapotban. Egyetlen kiadás.
Veszprémi regeszták. (1301-1387.) Összeállította: Kumorovitz L. Bernát. Szerk.: Székely György. Magyar Országos Levéltár Kiadványai II. Forráskiadványok. 2. Bp.,1953, MTA, 395 p.+ 5 t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel. Megjelent 500 példányban. Ritka!
Szent László király ismeretlen legendája. Írta és a Cod. Vat. Lat. N. 8541. Szt. Imre, Szt. Gellért és Szt. László képeivel és Szt. Lászlóról a XIII. század végén tartott két szentbeszéd szövegével együtt kiadta: Dr. Lukcsics Pál. Bp.,1930, Stephaneum Nyomda, 35 p.+X t. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel. A szerző, Lukcsics Pál (1892-1936) történész által a feleségének dedikált példány. + Egy kéziratról készült 16 oldalas facsimile nyomtatvány, rajta Lukcsics Pál névbélyegzőjével.
[Francois Xavier Lobry (1848-1931)]: Souvenir de la translation en Hongrie des restes précieux du Prince François Rakóczi II, de la Princesse Hélene Zrinyi, sa mere, du Prince Joseph Rakóczi, son fils, de la Comtesse Bercsényi, née Csaki. A ces dépouilles mortelles inhumées en l'Église de Saint-Benôit étaient jointes celles du Prince Emeric de Thokoly, rapportées d'Ismidt, du Comte Bercsényi, du Comte Eszterhazy, de Nicolas de Sibrik, rapportées de Rodosto. Église de Saint Benoit Constantinople Mission des Lazaristes. / Emlékül a Szent Benedek templom drága ereklyéinek II. Rákóczi Ferenc fejedelem, édes anyja Zrínyi Ilona fejedelemaszony, fia Rákóczi József, Bercsényiné szül. Csáki grófnő és velük egyetemben Ismidtből Konstantinápolyba hozott Thököly Imre fejedelem és Rodostóban eltemetett gróf Bercsényi, gróf Eszterházy és Sibrik Miklós drága hamvainak Magyarországba való hazavitele alkalmából. Szent Benedek temploma Konstantinápolyban a Lazarista Atyák Rendháza. Constantinople (Isztambul), 1905, 8+8 p+8 t. Francia és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Lukcsics Pál (1892-1936) történész névbélyegzőjével és névbélyegzőjével.
Hóman Bálint: Bulgarisch-Ungarische Geschichtliche Beziehungen. Jahrbuch der Universität St. Kliment von Ohrida in Sofia, Ofizieller Teil, Jahrgang 1940/1941. Sofia, 1941, Unversitäsdruckerei, 209-217 p. Német nyelven. Papírkötés, felvágatlan lapokkal.
Hóman Bálint (1885-1951) történész, múzeum igazgató, politikus, miniszter aláírásával.