Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 46

Keleti Jenő: Csavargás közben. Versek. Bp., (1933), Művészbarátok Köre,(Róna Ferenc-ny.),31+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. A szerző által Szabados András (1909-1957) költőnek dedikálva, dátumozva (1933. III. 15.)
15424.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Csiky Gergely: Az ellenállhatatlan. Vigjáték három felvonásban. [Temesvár], 1878. [Csanád-Egyházmegyei könyvsajtó.] 156 + [1] p. Egyetlen kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben.
15425.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. Bp.,[1934], Pantheon,(Tolnai-ny.) 315+4 p. Átkötött egészvászon-kötés. Első, cenzúrázatlan kiadás. Jávor Pál aláírásával.
15426.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek. 1538-1875. Bp.,1934, Magyar Bibliophil Társaság. Kiadói aranyozott gerincű, illusztrált félbőr-kötésben, erotikus ex libris-szel. Számozott (400/107.) példány.
15427.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15428.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Fekete István: Gyurkának. Fekete István levelei Zsoldos Györgyhöz. Közreadja, jegyzetekkel ellátta és az előszót írta Borda Márton Áron. Zebegény, 2017, Borda Antikvárium. Megjelent 125 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15429.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
25
15430.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp., 1947, Nyugat. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Számozott (1000/725.) példány
15431.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Balázs Béla: A Kékszakállú herceg vára. Kass János illusztrációival. Bp.,1960, Magyar Helikon, (Gyomai (Kner) Nyomda). Kiadói félbőr-kötés, kiadói védőfóliában, kiadói illusztrált kartontokban. Számozott (600/130.) példány!
15432.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13
Carmina Burana. Középkori diákdalok. Válogatás, az utószó és a jegyzetek Kardos Tibor munkája. Az illusztrációkat Szász Endre készítette. Bp.,1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés.  Számozott (800/538.) példány!
15433.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10
Tolnay Márta: Monda, mese, rege. Bruxelles, é.n., Buza-Nacsa, 110 p. (Mikes Kelemen Kör Belgium 1960] Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált, Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, volt nyilas politikus, Mikes Kelemen Kör alapítójának, dátumozva (1960.)
15434.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lukács Pál: Dunántuli kis magyar. Pest, 1843, Eggenberger, 108 p.+ 3 t. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítósarkokkal, kissé foltos lapokkal.
15435.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft