Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 98

Asszonyi Tamás (1942-) 1973. Budapest MDCCCLXXIII / 1873-1973 Pest-Buda egyesítésének emlékére kétoldalas öntött Br emlékérem (425,06g/86mm) T:1- / Hungary 1973. Budapest MDCCCLXXIII / 1873-1973 For the unification of Pest-Buda double-sided, cast commemorative plaque (425,06g/86mm) C:AU
30167.

Asszonyi Tamás (1942-) 1973. "Budapest MDCCCLXXIII / 1873-1973 Pest-Buda egyesítésének emlékére" kétoldalas öntött Br emlékérem (425,06g/86mm) T:1- / Hungary 1973. "Budapest MDCCCLXXIII / 1873-1973 For the unification of Pest-Buda" double-sided, cast commemorative plaque (425,06g/86mm) C:AU

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Berán Lajos (1882-1943) 1930. Gróf Klebelsberg Kunó, a Nemzeti Sportuszoda megteremtője 1930.XII.7. / Magyar Úszó Szövetség 1907 Br emlékérem, LUDVIG gyártói jelzéssel (98,52g/61mm) T:1- / Hungary 1930. Count Kunó Klebelsberg, the Founder of the National Swimming Pool 1930.XII.7. / Hungarian Swimming Association 1907 Br commemorative medallion, with LUDVIG makers mark. Sign.: Lajos Berán (98,52g/61mm) C:AU
30168.

Berán Lajos (1882-1943) 1930. "Gróf Klebelsberg Kunó, a Nemzeti Sportuszoda megteremtője 1930.XII.7. / Magyar Úszó Szövetség 1907" Br emlékérem, "LUDVIG" gyártói jelzéssel (98,52g/61mm) T:1- / Hungary 1930. "Count Kunó Klebelsberg, the Founder of the National Swimming Pool 1930.XII.7. / Hungarian Swimming Association 1907" Br commemorative medallion, with "LUDVIG" maker's mark. Sign.: Lajos Berán (98,52g/61mm) C:AU

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Berán Lajos (1882-1943) DN Fadrusz János Br emlékérem. JOANNI FADRVSZ SCVLPTORI ARTE NATI INCLYTVM POSONIVM (33,83g/41mm) T:2 / Hungary ND János Fadrusz Br commemorative medallion. Szign.: Lajos Berán (33,83g/41mm) C:XF HP 1105.
30169.

Berán Lajos (1882-1943) DN "Fadrusz János" Br emlékérem. "JOANNI FADRVSZ SCVLPTORI ARTE NATI INCLYTVM POSONIVM" (33,83g/41mm) T:2 / Hungary ND "János Fadrusz" Br commemorative medallion. Szign.: Lajos Berán (33,83g/41mm) C:XF HP 1105.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Blaskó János (1945-) DN Leonardo Da Vinci 1452-1519 - Pitt. E Scvltor-Fiorenza egyoldalas Br plakett (825g/133mm) T:1- / Hungary ND Leonardo Da Vinci 1452-1519 - Pitt. E Scvltor-Fiorenza one-sided Br plaque. Szign.: János Blaskó (825g/133mm) C:AU
30170.

Blaskó János (1945-) DN "Leonardo Da Vinci 1452-1519 - Pitt. E Scvltor-Fiorenza" egyoldalas Br plakett (825g/133mm) T:1- / Hungary ND "Leonardo Da Vinci 1452-1519 - Pitt. E Scvltor-Fiorenza" one-sided Br plaque. Szign.: János Blaskó (825g/133mm) C:AU

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bognár György (1944-) 1996. Honfoglalás Millecentenárium nagyalakú vastag Ag emlékérem, peremén 135 sorszámmal (1000g/0.999/100mm) T:1-,2 (eredetileg PP) ph. /  Hungary 1996. 1100th Anniversary of the Hungarian Conquest piefort pure Ag medallion with serial number 135 on the edge. Sign.: György Bognár (1000g/0.999/100mm) C:AU,XF (originally PP) edge error
30171.

Bognár György (1944-) 1996. "Honfoglalás Millecentenárium" nagyalakú vastag Ag emlékérem, peremén "135" sorszámmal (1000g/0.999/100mm) T:1-,2 (eredetileg PP) ph. / Hungary 1996. "1100th Anniversary of the Hungarian Conquest" piefort pure Ag medallion with serial number "135" on the edge. Sign.: György Bognár (1000g/0.999/100mm) C:AU,XF (originally PP) edge error

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1951. Jajaczay János / Allor si mosse ediogli tenni dietro kétoldalas Br plakett (148,9g/68,5mm) T:2 kis patina / Hungary 1954. János Jajczay / Allor si mosse ediogli tenni dietro double-sided Br plaque. Sign.: Farkas Sándor Boldogfai (148,9g/68,5mm) C:XF small patina
30172.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1951. "Jajaczay János / Allor si mosse ediogli tenni dietro" kétoldalas Br plakett (148,9g/68,5mm) T:2 kis patina / Hungary 1954. "János Jajczay / Allor si mosse ediogli tenni dietro" double-sided Br plaque. Sign.: Farkas Sándor Boldogfai (148,9g/68,5mm) C:XF small patina

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
~1990. Gr. Széchenyi István (1791-1860) A Legnagyobb Magyar / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Miniszertől Ag és aranyozott Ag emlékérem pár (2x) peremen jelzett, sorszámozott. Kiadatlan típus, az éremképet később megváltoztatták. Szign.: Bozó/SzG. (36,50g és 36,11g/0.925/42,5mm) T:1- / Hungary ~1990. Count István Széchenyi (1791-1860) The Greatest Hungarian Ag and gilt Ag commemorative medal pair (2x) marked and numbered on edge. Unissued type, the image on the coin was later changed. Sign: Bozó/SzG. (36,50g és 36,11g/0.925/42,5mm) C:AU
30173.

~1990. "Gr. Széchenyi István (1791-1860) A Legnagyobb Magyar / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Miniszertől" Ag és aranyozott Ag emlékérem pár (2x) peremen jelzett, sorszámozott. Kiadatlan típus, az éremképet később megváltoztatták. Szign.: Bozó/SzG. (36,50g és 36,11g/0.925/42,5mm) T:1- / Hungary ~1990. "Count István Széchenyi (1791-1860) The Greatest Hungarian" Ag and gilt Ag commemorative medal pair (2x) marked and numbered on edge. Unissued type, the image on the coin was later changed. Sign: Bozó/SzG. (36,50g és 36,11g/0.925/42,5mm) C:AU

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Bődy Kálmán (1885-1956) ~1930. Magyarország éghajlatának megismeréséért a Magyar Meteorológiai Társaság - Hegyfoky Kabos emlékezetére 1847-1919 Br emlékérem, eredeti tokban, hátoldalon 42 sorszámmal (91,13g/59mm) T:1- / Hungary ~1930. For the cognition of the cilmate of Hungary - Hungarian Meteorological Society Br commemorative medal, in original case, with 42 number on back. Sign.: Kálmán Bődy (91,13g/59mm) C:AU
30174.

Bődy Kálmán (1885-1956) ~1930. "Magyarország éghajlatának megismeréséért a Magyar Meteorológiai Társaság - Hegyfoky Kabos emlékezetére 1847-1919" Br emlékérem, eredeti tokban, hátoldalon "42" sorszámmal (91,13g/59mm) T:1- / Hungary ~1930. "For the cognition of the cilmate of Hungary - Hungarian Meteorological Society" Br commemorative medal, in original case, with "42" number on back. Sign.: Kálmán Bődy (91,13g/59mm) C:AU

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. József nádor 50 éves nádori jubileum Ag emlékérem. JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846 (70,18g/53mm) T:2 ü., ph. / Hungary 1846. Election jubilee of Joseph Archduke Ag commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (70,18g/53mm) C:XF ding, edge error  HP 284.
30175.

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1846. "József nádor 50 éves nádori jubileum" Ag emlékérem. "JÓZSEF MAGYAR ORSZÁG NÁDORA ÉS FŐ KAPITÁNYA - VÁLASZTATOTT NOV. 12 1796 / EMLÉKÜL FÉL SZÁZADOS ÉRDEMÉRT 1846" (70,18g/53mm) T:2 ü., ph. / Hungary 1846. "Election jubilee of Joseph Archduke" Ag commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (70,18g/53mm) C:XF ding, edge error HP 284.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Csontos László (1925-) 1968. Semmelweis Ignác születése 150. évfordulójára 1968 / Pest Megyei Tanács Semmelweis / Rókus/ Kórháza kétoldalas öntött Br plakett (232,2g/89mm) T:2 / Hungary 1968. 150th Anniversary of Birth Ignác Semmelweis 1968 / Pest County Councils Semmelweis  / Rókus/ Hospital double-sided cast Br plaque. Sign.: László Csontos (232,2g/89mm) C:XF
30176.

Csontos László (1925-) 1968. "Semmelweis Ignác születése 150. évfordulójára 1968 / Pest Megyei Tanács Semmelweis / Rókus/ Kórháza" kétoldalas öntött Br plakett (232,2g/89mm) T:2 / Hungary 1968. "150th Anniversary of Birth Ignác Semmelweis 1968 / Pest County Council's Semmelweis / Rókus/ Hospital" double-sided cast Br plaque. Sign.: László Csontos (232,2g/89mm) C:XF

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1966. Sebestyén Gyula 1864-1946 egyoldalas Br plakett, hátoldalon gravírozva (85,62g/58mm) T:1- / Hungary 1966. Gyula Sebestyén 1864-1946 one-sided Br plaque, engraved on reverse (85,62g/58mm) C:AU
30177.

Csíkszentmihályi Róbert (1940-) 1966. "Sebestyén Gyula 1864-1946" egyoldalas Br plakett, hátoldalon gravírozva (85,62g/58mm) T:1- / Hungary 1966. "Gyula Sebestyén 1864-1946" one-sided Br plaque, engraved on reverse (85,62g/58mm) C:AU

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Csillag István (1881-1968) 1906. Dante öntött, egyoldalas Br plakett (141g/82x107mm) T:2 / Hungary 1906. Dante cast, one-sided Br plaque (141g/82x107mm) C:XF
30178.

Csillag István (1881-1968) 1906. "Dante" öntött, egyoldalas Br plakett (141g/82x107mm) T:2 / Hungary 1906. "Dante" cast, one-sided Br plaque (141g/82x107mm) C:XF

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft