Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 42

Nagyenyedi album MDCCCLI (1851.) Szerk.: Szilágyi Sándor. Szász Károly, Gyulai Pál, Tompa Mihály, Jókai Mór, Petőfi Sándor, Arany János írásaival. Buda-Pest, 1851, Lukács László, 6+276+16 (Előfizetők névsora) p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, névbélyegzővel, jó állapotban.   A kötet az 1849. jan. 8-i, Nagyenyedet ért barbár oláh pusztítás (kb. 800 magyar áldozat) túlélőin próbált segíteni a bevétellel, valamint publikálási lehetőséghez juttatta irodalmunk színét-javát.
15012.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kővári László: Erdély régiségei. Pest, 1852, Tilcsh János, XVI+290+1 p.+1 lith. t. Szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi bejegyzésekkel. Fülei-Szántó Lajos (1851-1910) költő, hírlapíró névbejegyzésével.
15013.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15014.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15015.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kreitner Gusztáv: Gróf Széchényi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet, és Birma országokban. Bp.,1882, Révai, XVI+1028 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés,(Scheibe Ármin-kötés, Bécs,) márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval és gerinccel, hiányzó térképpel.
15016.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
22
Rácz István: Tavasz a Bakony felett. A pápai járás életrajza 1944-1945. Pápai, 1970, Hazafias Népfront Pápai Járási Bizottsága-Pápai Járási Tanács VB. Kiadói papírkötés, kissé foltos papírborítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 200 példányban. Ritka!
15017.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája XXIV. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
15018.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nyíregyháza és Szabolcsvármegye Községei. Szerk.: Hunek Emil.Magyar Városok és Vármegyék Monografiája VIII. kötet. Bp., 1931, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala,(Elek Nyomda), 362 p.+9 t.+141p.(Személyi adattár). Szövegközti táblázatokkal, térképekkel, fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
15019.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15020.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15021.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Divinyi Mihály: Eger a magyar költészetben. Bp., 1938, Budai-Bernwallner Nyomda. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
15023.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft