Machiavelli, Nicolo, Cittadino & Secretario Fiorentino:
Il Principe, La Vita Di Castruccio Castracani III, kötet. 364p. Korabeli, ázott pergamen kötésben / In sogged pergamin binding.
Carolus Wagner: Collectanea Genealogico-Historica Illustrium Hungariae Familiarum, que Jam Interciderunt. Decas I. Pozsony-Pest-Lipcse, 1802, Landerer, 128 p. Átkötött modern félvászon-kötés, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, kihajtható melléklet nélkül, latin nyelven.
Wagner Károly (1732-1790) jezsuita szerzetes, történész, műfordító, egyetemi tanár családtörténeti munkájának első része. Benne alsólendvai Bánffy, Báthory, pelsőczi Bebek, Csetneky, Hédervári, Kanizsai, Oláh, Stiborici, Ujlaki, Zrínyi családok történetével.
Francisco Carolo Palma (Pálma Károly Ferenc (1735-1787)): Notitia Rerum Hungaricarum. Editio Altera. Pars I-III. Tynaviae (Nagyszombat), 1775, 8+XVI+348+12 p.; 6+540+12 p.+1 kihajtható genealógiai tábla; 8+542+10 p. + 3 kihajtható genealogia tábla. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, az I. kötet elülső kötéstábláján sérüléssel, I. kötet gerince kopott, II. kötet borítója és gerince kopott, a II. kötet gerince javított, III. kötet borítója és gerince kopott, III. kötet gerincéről az egyik címke részben elvált, festett lapélekkel, latin nyelven./
Leatherbinding, with gilded ribbed spine, with some fault, in Latin language.
Haller János (1626-1697): Hármas Istória. Kinek Elsö Része, Nagy Sandornak egynéhány nevezetes dolgait illeti. Második, Jeles Pelda-beszedekböl áll. Harmadik, A Nagy Troja veszedelmenek leg-igazabb Istóriája. Mellyet, Fogaras várában Rabságában Magyar nyelvre fordított 1682. esztendöben, és maga költségével ki-nyomtattatott. Pozsony, 1751, Spaiser Domunkos Ferencz, 1 t. (rémetesztű címkép)+12+75+5+344+8+6+282+4 p. Második kiadás. Korabeli bordázott egészbőr-kötésben, kopottas borítóval, a borító két sarka sérült, a rézmetszetű címkép hátoldalán ceruzás bejegyzés, a két utolsó lap részben kijár, kissé foltos belső kötéstáblákkal, festett lapélekkel.
Lukáts Gyula: A török nemzet vendégei. A magyarországi török rokonszenvi tüntetések, s a konstantinápolyi út története.
Bp., 1877. Metzger Emil. 111p. A küldöttség egyik tagjának Blaha Lujzának, a nemzet csalogányának (Soldos Sándornének) szóló ajándékozó soraival. Enyhén sérült gerincű, dúsan aranyozott kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. / Guests of the Turkish nation during the Russian-Turkish war.
Knauz Nándor: II. Endre szabadságlevelei. Értekezések a történelmi tudományok köréből X. szám. Pest, 1869, Eggenberger Ferdinánd Magyar Akadémiai Könyvárusnál, 79 p. Modern kissé kopottas félvászon-kötésben, ex libris szárazpecséttel, valamint ex libris névbélyegzővel.
Dr. Toldy Ferenc (1805-1875): Geschichte der Ungarischen Literatur im Mittelalter. Fordította Moritz Kolbenheyer. Pest, 1865, Gustav Heckenast. Átkötött modern műbőr-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötésnél felhasználták, 291-292 oldal sérült, hiányos, de egyébként jó állapotban, német nyelven./
Modern leatherette-binding, with rebound cover, with damaged page, otherwise in good condition, in German language.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv I. kötet: Főrangú családok I. rész. Bp., 1888, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, XIV+558 p.+11 színes címerkép. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, némileg sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel, festett lapélekkel. Uncius! /
Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in Hungarian language.
Az ezeréves Magyarország multjából és jelenéből. Összeállította Gelléri Mór. Bp., 1896, Pesti Könyvnyomda Rt., 180+1 p. + 6 t. (színes lith.). Átkötött egészvászon-kötésben, 6 színes lithográfiával, szövegközti képekkel illusztrálva. Jó állapotban.
Békey István: Szityák, pártosok, törökök. Bp., 1886, Bagó Márton és Fia. Javított gerincű papírkötés, hiányos borítóval, néhány lapon széljegyzettel. Ritka!
Bartal György: A párthus és a húnmagyar scythákról. Kiadta Toldy Ferenc. + A parthus, hun-magyar scythákról Taulmányai befejezéseül írta Beleházi id. Bartal György. Kiadta Knauz Nándor. Pest, 1860-1862, Emich Gusztáv-Pfeifer Nándor (Esztergom, Horák Egyed -ny.), 1 t.+VII+67 p.+ 51 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel, a címlapon "Siskovics Könyvtára" bélyegzővel. (Álmási és Gödrei Siskovics József (1797-1867) udvari tanácsos és verőczei főispán gyűjteményekönyvtárából.) Ritka!
Hegedüs Loránt politikai témájú könyvei, köztük irredenta témájú, kettő a Hugának dedikálva:
Lesz-e béke? Nemzeti Gazdálkodás Kis Könyvtára 1. Bp., 1920, Dr. Móricz Miklós, 64 p.
Hegedüs Loránt Programmbeszéde. Budapest XI. választókerületében. (Az 1919. December 28. tartott választói gyülés gyorsírói jegyzékönyve.) Bp., é.n., Kertész József-ny., 31. p. Az eredeti papírborítót is bekötötték.
Hegedüs Loránt: Magyarország megcsonkítása-Európa veszedelme. Bp., 1919, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája, 16 p. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Az adó filozófiája a háborúban. Bp., [1917], Singer és Wolfner, 15 p. Megjelent a "Magyar Figyelő" 1917. évi 9. számában. Az eredeti papírborítót is bekötötték. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Közgazdaságunk jövendője. Magyar Figyelő VIII. évf. 5. szám. Bp., 1918, Singer és Wolfner, 449-464 p. A Magyar Figyelőből csak Hegedűs Loránt tanulmánya van benne. Az eredeti borító elülső részét is bekötötték.
Átkötött egészvászon-kötés, az elülső előzéklap hiányos, egy két helyen ceruzás bejelölésekkel, ex libris-szel.