Térképek

Tételek száma: 73

1800 Három portugál tartomány térképe. Provincias septentrionales de Portugal, Beira, Tras los Montes & Entre Douro Minho.. Homann Heirs 1800.. Nagyméretű színezett rézmetű térkép. Szélén magyar és német nyelvű fokjelzéssekkel. Kis hiánnyal / Map of 3 Portugal states. With handwritten notes on the side and small part missing. Large colored etching. 68x59 cm
12173.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
1800 Portugál tartomány térképe. Les Provinces méridionales de Portugal, savoir - Dressée nouvellement par F. L. Güssefeld. Homann Heirs 1800. Nagyméretű színezett rézmetű térkép. Szélén magyar és német nyelvű fokjelzéssekkel. Kis hiánnyal / Map of Portugal states. With handwritten notes on the side and small part missing. Large colored etching. 68x59 cm
12174.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
1800 Galicia térképe. Franz L Gussefeld: Charte von Ost- und West- oder Alt- und Neu-Galizien. Nurnberg : Homann. Erben, 1800. Színezett rézmetszet, kis hiánnyal. / Map of Galicia (Poland, Ukraine) Large etching with small part missing. 48x54 cm
12175.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1810 Havasalföld térképe / Mappa Specialis Valachiae. ex melioribus mappis et plurimis delineationibus specialibus deducta / opera Josephi Dirwaldt, 1810. Vinidobonna. Színezett rézmetszet, szélén képet is érő hiánnyal. /  1810 Map of Romania / Wallachia. Colored etching with German and Latin explanations. With small part missing. 96x60 cm
12176.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
cca 1800 Département du Nord. Décreté le Fevrier 1790 par LAssemblée Nationale divise en 8 disticts et 54 cantons. Franciaország északi területének térképe. Színezett rézmetszet vászonra kasírozva. Enyhén foltos. / cca 1800 Map of the northern part of France. Colored etching. Slightly stained. 82x53 cm
12177.

cca 1800 Département du Nord. Décreté le Fevrier 1790 par L'Assemblée Nationale divise en 8 disticts et 54 cantons. Franciaország északi területének térképe. Színezett rézmetszet vászonra kasírozva. Enyhén foltos. / cca 1800 Map of the northern part of France. Colored etching. Slightly stained. 82x53 cm

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1813 Charte von der europäischen Türkey - Törökország a Balkán és Magyarország rézmetszetű térképe / 1813 Etched map of Turkey and Balkans 32x46 cm
12178.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1820 Pest város beépített területének térképe. Plan der Königlichen Ungarischen Freyen Hauptstadt Pesth, wie im Jahre 1820, die Gässen benant, und die Nummern der Echausser bestanden. Színezett kőnyomat, jelezve ,,gedruckt in der Steindruckerey des Ed: Hartwig Főbb épületek, utcanevek, városrésznevek, hajóhíd, hatvani országút, saroktelek számozás... Vászonra kasírozva, kissé megviselt állapotban. Nagyon ritka!
12179.

1820 Pest város beépített területének térképe. Plan der Königlichen Ungarischen Freyen Hauptstadt Pesth, wie im Jahre 1820, die Gässen benant, und die Nummern der Echausser bestanden. Színezett kőnyomat, jelezve ,,gedruckt in der Steindruckerey des Ed: Hartwig" Főbb épületek, utcanevek, városrésznevek, hajóhíd, hatvani országút, saroktelek számozás... Vászonra kasírozva, kissé megviselt állapotban. Nagyon ritka!

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Kyssl Franz. Generalcharte von der europaischen Türkey u. Griechenland. Gratz, 1828. Határszínezett litografált térkép. Teljes. Vászonra kasírozva, jó állapotban. / Lithographic map of Turkey, Greece, Romanian countries and the Balkans. Colored, on canvas. 100x74 cm
12180.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
cca 1850 Párizs és erődítményeinek térképe. Színezett rézmetszet. Paris illustré et ses fortifications, dressé par Maillard. Paris, Logerot / Paris, map of its fortifications. Colored etching on canvas. 75x55 cm
12181.

cca 1850 Párizs és erődítményeinek térképe. Színezett rézmetszet. Paris illustré et ses fortifications, dressé par Maillard. Paris, Logerot / Paris, map of it's fortifications. Colored etching on canvas. 75x55 cm

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1872 Péchy Imre (1832-1898): Budapest és környéke a cs. kir. táborkar és a Magy Kir. Háromszögméreti Hivatal magasság mérései alapján. Szerkesztette:-- Közlekedési hálózattal. Litografált térkép vászonra kasírozva, hozzá készült dombornyomott egészvászon borítékban. A borító gerince kissé kopott, a térkép kiváló állapotban. 71x90 cm Nagyon ritka térkép! / Rare lithographic map of Budapest in canvas binding.
12182.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
A magyar szent korona országainak megyei térképei. Rajz.: Hátsek Ignác. Bp., 1880, Rautmann Frigyes. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopottas, foltos borítóval, kopottas gerinccel, de belül jó állapotban. Az I. térkép előtti, átnézeti térkép hiányzik. /  County Maps of Lands of the Crown of Saint Stephen. Drew Ignác Hátsek. Bp., 1880, Frigyes Rautmann. Linenbinding with gilded spine and cover, with spotty and worn cover, and worn spine, but the inside is in good condition, in Hungarian language. The genral map is missing
12183.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
1880 A Magyar Sz.Korona Országainak Ethnográphiai térképe. Szerk.: Réthey Ferenc. Bp., Posner Károly Lajos és Fia, vászonra kasírozva, kis sérülésekkel. a vászon hátoldalán ceruzás rajzzal, bejegyzéssel, 57x86 cm /  1880 Ethnographic map of Hungary, on canvas, with signs of use, 57×86 cm
12184.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
11

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft