Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 127

Berán Lajos (1882-1943) 1935. Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója kétoldalas Br emlékérem. PETER CARD PÁZMÁNY FVND VNIV HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935 (79,5mm) T:2 kis ph.  / Hungary 1935. 300th Anniversary of the fundation of Pázmány Péter Catholic University two-sided Br commemorative medallion. Sign: Lajos Berán (79,5mm) C:XF small edge error  HPII 253.
30242.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója" kétoldalas Br emlékérem. "PETER CARD PÁZMÁNY FVND VNIV HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935" (79,5mm) T:2 kis ph. / Hungary 1935. "300th Anniversary of the fundation of Pázmány Péter Catholic University" two-sided Br commemorative medallion. Sign: Lajos Berán (79,5mm) C:XF small edge error HPII 253.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
Berán Lajos (1882-1943) 1936. Z. Zorkóczy Samu Br emlékérem gravírozás nélkül. Z ZORKÓCZY SAMU EMLÉKÉREM 1936 - ORSZÁGOS MAGYAR BÁNYÁSZATI ÉS KOHÁSZATI EGYESÜLET (60,07g/50,5mm) T:1- apró ph. / Hungary 1936. Samu Z. Zorkóczy Br commemorative medallion without engraving. Sign: Lajos Berán (60,07g/50,5mm) C:AU tiny edge error HPII 273.
30243.

Berán Lajos (1882-1943) 1936. "Z. Zorkóczy Samu" Br emlékérem gravírozás nélkül. "Z ZORKÓCZY SAMU EMLÉKÉREM 1936 - ORSZÁGOS MAGYAR BÁNYÁSZATI ÉS KOHÁSZATI EGYESÜLET" (60,07g/50,5mm) T:1- apró ph. / Hungary 1936. "Samu Z. Zorkóczy" Br commemorative medallion without engraving. Sign: Lajos Berán (60,07g/50,5mm) C:AU tiny edge error HPII 273.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Borsos Miklós (1906-1990) 1970. Bartók Br plakett gyűjtői tokban (392,68g/103mm) T:2 /  Hungary 1970. Bartók Br plaque in collectors case. Sign.: Miklós Borsos (392,68g/103mm) C:XF
30244.

Borsos Miklós (1906-1990) 1970. "Bartók" Br plakett gyűjtői tokban (392,68g/103mm) T:2 / Hungary 1970. "Bartók" Br plaque in collectors case. Sign.: Miklós Borsos (392,68g/103mm) C:XF

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Borsos Miklós (1906-1990) 1984. Magyar Állami Operaház 1884-1984 Br emlékérem (453g/100mm) T:1- /  Hungary 1984. Hungarian State Opera House 1884-1984 Br commemorative medal. Sign.: Miklós Borsos (453g/100mm) C:AU
30245.

Borsos Miklós (1906-1990) 1984. "Magyar Állami Operaház 1884-1984" Br emlékérem (453g/100mm) T:1- / Hungary 1984. "Hungarian State Opera House 1884-1984" Br commemorative medal. Sign.: Miklós Borsos (453g/100mm) C:AU

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bődy Kálmán (1885-1956) 1918. Tisza István Zn emlékérem. HONFIHŰSÉG ÉS JELLEMSZILÁRDSÁG HŐSE ÉS VÉRTANUJA VOLT - TISZA (61,5mm) T:2- apró ph. Hungary 1918. István Tisza Zn medallion. Sign.: Kálmán Bődy (61,5mm) C:VF small edge error HP 1567.
30246.

Bődy Kálmán (1885-1956) 1918. "Tisza István" Zn emlékérem. "HONFIHŰSÉG ÉS JELLEMSZILÁRDSÁG HŐSE ÉS VÉRTANUJA VOLT - TISZA" (61,5mm) T:2- apró ph. Hungary 1918. "István Tisza" Zn medallion. Sign.: Kálmán Bődy (61,5mm) C:VF small edge error HP 1567.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Búza Barna (1910-2010) DN Petőfi Sándor Br plakett pár eredeti dísztokban (94mm) T:1- Hungary ND Sándor Petőfi Br plaque pair in original case. Sign.: Barna Búza (94mm) C:AU
30247.

Búza Barna (1910-2010) DN "Petőfi Sándor" Br plakett pár eredeti dísztokban (94mm) T:1- Hungary ND "Sándor Petőfi" Br plaque pair in original case. Sign.: Barna Búza (94mm) C:AU

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Csóka Zsuzsanna (1962-) / Gulyás Sarolta 1996. Millecentenárium Ag emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje (94,17g/0.925) + Szent Korona / Rakacai Korong (93,06g/0.925) + Attila kardja / Bezdédi tarsoly (93,7g/0.925) + Szent István pénze / Lovasíjász (15,55g/0.925) + Szent István szobor / Turul (15,63g/0.925) T:PP ujjlenyomat, patina / Hungary 1996. Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka, Sarolta Gulyás (94,17g+93,06g+93,7g+15,55g+15,63g) C:PP finger print, patina
30248.

Csóka Zsuzsanna (1962-) / Gulyás Sarolta 1996. "Millecentenárium" Ag emlékérem sorozat bársony dísztokban a Babits Kiadótól a következő felosztásban: "Árpád fejedelem / Csodaszarvas és Lehel kürtje" (94,17g/0.925) + "Szent Korona / Rakacai Korong" (93,06g/0.925) + "Attila kardja / Bezdédi tarsoly" (93,7g/0.925) + "Szent István pénze / Lovasíjász" (15,55g/0.925) + "Szent István szobor / Turul" (15,63g/0.925) T:PP ujjlenyomat, patina / Hungary 1996. Commemorative medallions for the Millecentenary of Hungary. Complete set with 5 pieces of different Ag (0.925) medallions in orginal case. Sign.: Zsuzsanna Csóka, Sarolta Gulyás (94,17g+93,06g+93,7g+15,55g+15,63g) C:PP finger print, patina

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1971. Bocskai István / Félévszázados a Hajdúsági Múzeum Br emlékérem, peremén sorszám. BOCSKAI ISTVÁN 1606-BAN AJÁNDÉKOZTA MEG ELEINKET A HAJDÚSZABADSÁGGAL / FÉLÉVSZÁZADOS A HAJDÚSÁGI MÚZEUM 1971 (289,5g/85mm) T:2 ph. /  Hungary 1971. István Bocskai / 50 Years of Hajdúság Museum Br medallion, numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (289,5g/85mm) C:XF edge error
30249.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1971. "Bocskai István / Félévszázados a Hajdúsági Múzeum" Br emlékérem, peremén sorszám. "BOCSKAI ISTVÁN 1606-BAN AJÁNDÉKOZTA MEG ELEINKET A HAJDÚSZABADSÁGGAL / FÉLÉVSZÁZADOS A HAJDÚSÁGI MÚZEUM 1971" (289,5g/85mm) T:2 ph. / Hungary 1971. "István Bocskai / 50 Years of Hajdúság Museum" Br medallion, numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (289,5g/85mm) C:XF edge error

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Edvi Illés György (1911-?) 1942. Horthy István Br plakett. VITÉZ NAGYBÁNYAI HORTHY ISTVÁNNAK MAGYARORSZÁG HŐSI HALÁLT HALT KORMÁNYZÓHELYETTESÉNEK EMLÉKÉRE (156x111mm) T:2 Hungary 1942. István Horthy Br plaque. Sign.: György Edvi Illés (156x111mm) C:XF HPII 734.var
30250.

Edvi Illés György (1911-?) 1942. "Horthy István" Br plakett. "VITÉZ NAGYBÁNYAI HORTHY ISTVÁNNAK MAGYARORSZÁG HŐSI HALÁLT HALT KORMÁNYZÓHELYETTESÉNEK EMLÉKÉRE" (156x111mm) T:2 Hungary 1942. "István Horthy" Br plaque. Sign.: György Edvi Illés (156x111mm) C:XF HPII 734.var

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10
Farkas Zoltán (1900-1945) 1921. Gróf Apponyi Albert szürkefém plakett (110x87mm) T:2 / Hungary 1921. Albert Apponyi metal plaque. Szing.: Zoltán Farkas (110x87mm) C:XF HP 2175.
30251.

Farkas Zoltán (1900-1945) 1921. "Gróf Apponyi Albert" szürkefém plakett (110x87mm) T:2 / Hungary 1921. "Albert Apponyi" metal plaque. Szing.: Zoltán Farkas (110x87mm) C:XF HP 2175.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
Fritz Mihály (1947-) 1987. Operafesztivál Szeged 1987 Br emlékérem eredeti bőrtokban (503,9g/130mm) T:2 /  Hungary 1987. Opera Festival of Szeged 1987 Br commemorative medal in original leather case. Sign.: Mihály Fritz (503,9g/130mm) C:XF
30252.

Fritz Mihály (1947-) 1987. "Operafesztivál Szeged 1987" Br emlékérem eredeti bőrtokban (503,9g/130mm) T:2 / Hungary 1987. "Opera Festival of Szeged 1987" Br commemorative medal in original leather case. Sign.: Mihály Fritz (503,9g/130mm) C:XF

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Fritz Mihály (1947-) 1990. Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem - Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság XIII. Kongresszus 1990 / Szeged Br emlékérem (245,5g/100mm) T:2 /  Hungary 1990. Albert Szent-Györgyi Medical University - 13th Congress of the Hungarian Endocrinology and Metabolism Society 1990 / Szeged Br commemorative medal. Sign.: Mihály Fritz (245,5g/100mm) C:XF
30253.

Fritz Mihály (1947-) 1990. "Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem - Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság XIII. Kongresszus 1990 / Szeged" Br emlékérem (245,5g/100mm) T:2 / Hungary 1990. "Albert Szent-Györgyi Medical University - 13th Congress of the Hungarian Endocrinology and Metabolism Society 1990 / Szeged" Br commemorative medal. Sign.: Mihály Fritz (245,5g/100mm) C:XF

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft