Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 267

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben XIV. kötet: Morvaország és Szilézia. Bp., 1897., M. Kir. Államnyomda, XVI+728 p. + 1 (színes képtábla) t. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett jó állapotú egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott kötés, előzéklap kijár
19013.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország IV. kötete: A Dunántúl. Budapest, 1896. Magyar Királyi Államnyomda. XII + 600 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes tábla). Első kiadás.  Kötetünk a XIX. századi magyar könyvkiadás egyik legnagyobb vállalkozásának, az Osztrák-Magyar Monarchia valamennyi tartományát bemutató, reprezentatív, gazdagon illusztrált földrajzi-néprajzi monográfiasorozatnak önmagában is megálló darabja. A Rudolf trónörökös kezdeményezésére kiadott sorozat 1886-1901 között huszonegy kötetben jelent meg, főszerkesztésére Jókai Mórt kérték fel. A magyarul és németül egyaránt megjelenő sorozat kötetei az éppen méltatott tartomány történelmének és építőművészetének, néprajzi örökségének, mezőgazdasági és kézműipari karakterének megrajzolására törekedett,  Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
19014.

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország IV. kötete: A Dunántúl.
Budapest, 1896. Magyar Királyi Államnyomda. XII + 600 p. + 1 t. (hártyapapírral védett színes tábla). Első kiadás.

Kötetünk a XIX. századi magyar könyvkiadás egyik legnagyobb vállalkozásának, az Osztrák-Magyar Monarchia valamennyi tartományát bemutató, reprezentatív, gazdagon illusztrált földrajzi-néprajzi monográfiasorozatnak önmagában is megálló darabja. A Rudolf trónörökös kezdeményezésére kiadott sorozat 1886-1901 között huszonegy kötetben jelent meg, főszerkesztésére Jókai Mórt kérték fel. A magyarul és németül egyaránt megjelenő sorozat kötetei az éppen méltatott tartomány történelmének és építőművészetének, néprajzi örökségének, mezőgazdasági és kézműipari karakterének megrajzolására törekedett,
Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Rozlozsnik Pál: Aranyida bányageológiai viszonyai. Emszt Kálmán és Horváth Béla elemzéseivel. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve XIX. köt. 6. füzet. Bp., 1912, Franklin-ny., (7) p.+ 236-354 p.+ (6) p.+ 8 t. Átkötött félvászon-kötésben, néhány lap széle sérült, helyenként kissé foltos lapokkal.
19015.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Budapest képekben (fotómappa). Szerk.: N. Ujvári Magda. Bp., 1970, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata, 4 p. + 24 t (fekete-fehér fotók). Kiadói textil borítású karton mappában,
19016.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XX. kötet. Magyarország VII. köt. Délkeleti Magyarország. Erdély és a szomszédos hegyvidékek. Bp., 1901., Magyar Királyi Államnyomda, Füzetekkben kiadott kiadás. 1-18. füzet, hiány: 13. 17. füzetek,    Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Eredeti papírborítókkal, hozzá az egészvászon, aranyozott festett Gottermayer borító, sérüléssel
19017.

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. XX. kötet. Magyarország VII. köt. Délkeleti Magyarország. Erdély és a szomszédos hegyvidékek. Bp., 1901., Magyar Királyi Államnyomda, Füzetekkben kiadott kiadás. 1-18. füzet, hiány: 13. 17. füzetek,

Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Eredeti papírborítókkal, hozzá az egészvászon, aranyozott festett Gottermayer borító, sérüléssel

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Rohbock Lajos illusztrációival. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás. Kísérőfüzettel. Kiadói műbőr-kötés, kissé sérült kiadói kartontokban, jó állapotban.
19018.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Táborosi László: 100 éves a topolyai labdarúgás (1913-2013). Topolya, 2013. TSC Topolya. 227p. Kiadói kartonált papírkötésben. Papír védőborítóval. A TSC labdarúgóklub elnöke által dedikált
19019.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Fodor András: Kolozsvári képeskönyv (Kolozsvár régi képeslapokon). Kolozsvár, 2002. Gloria. Kiadói kartonált papírkötésben 229p. + XVI.
19020.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Első kiadás. Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós, földrajzi író klasszikus kismonográfiája a Balatonról. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas geológiai ábrákkal, térképvázlatokkal. A munka elsősorban a tó geológiai és meteorológiai jellegzetességeire koncentrál, de röviden kitér a térség történetére és emberföldrajzára is. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
19021.

Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937], Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Első kiadás.
Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós, földrajzi író klasszikus kismonográfiája a Balatonról. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas geológiai ábrákkal, térképvázlatokkal. A munka elsősorban a tó geológiai és meteorológiai jellegzetességeire koncentrál, de röviden kitér a térség történetére és emberföldrajzára is.
Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16

Hausel Sándor: Zalkod története. Zalkod, 2019. 207 p + 1 térkép melléklet. Számos szövegközti képpel. Kiadói papírkötésben, ritka.
19022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Stein Aurél (1862-1943): Ősi ösvényeken Ázsiában I-II. köt. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin, 1 (címkép)+XV+136 p.; 137-247 p. + 52 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér képtáblákkal, közte kihajtható képtáblákkal, és egy kihajtható térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, egy táblán gyűrődéssel.
19023.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Brehm, Alfred E. Az Északi-sarktól az Egyenlítőig. Népszerű előadások. Írta ~. Fordította Geőcze Sarolta és Paszlavszky József Bp., 1892. K. M. Természettudományi Társulat. VIII+(4)+476+(4) p.+17 t. {Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XLVIII. kötete} Kiadói, festett egészvászon kötésben, sérüléssel a gerincen, kötéstábla félig elvált
19024.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft