Tétel

Kikiáltási ár:

24 000 Ft
64,86 EUR, 70,59 USD

Leírás:

[Triódion] Ukrán imádságos könyv (1844). Óegyházi szláv nyelvű, ószláv betűkészlettel nyomott bizánci szertartású imádságoskönyv a nagyböjti időszak liturgikus imádságaival. [Hely nélkül, 1844]. Kijevi metropolita hatósága alatt (ny. n.) [732] p. Folio. A böjti időszak officiumait tartalmazó, bizánci szertartású imádságoskönyvet óegyházi szláv nyelven, óegyházi szláv betűkészlettel nyomták, oldalszámozás helyett ívszámozással és lap alján elhelyezett őrszókkal, néhány fejezetkezdő fametszetű illusztrációval. Számos oldal szélén javítás, erősítés, számos oldalon lapozásból eredő foltosság. Példányunkból hiányzanak az utolsó levelek, három levél alsó harmadán hiány, kötetünk utolsó levelének szélén apró sérülések. Négy bordára fűzött, enyhén hiányos gerincű, kopott aranyozású korabeli bőrkötésben, a sarkain enyhén hiányos bőrborítású kötéstáblákon aranyozott keretben aranyozott kereszt-embléma, vörös festésű lapszélekkel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk