Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 115

1902 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által haza küldött képeslap, rajta a milánói dómmal.
13670.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1903 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus és felesége által gyerekeiknek küldött autográf képeslap, rajta Innsbruckot ábrázoló litografált képeslappal. Aranyos bogarainkra fájó szívvel gondolunk Api és Annyi.
13671.

cca 1903 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus és felesége által gyerekeiknek küldött autográf képeslap, rajta Innsbruckot ábrázoló litografált képeslappal. "Aranyos bogarainkra fájó szívvel gondolunk Api és Annyi."

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1903-1906 Bosányi Béla (1858-1919) fürdőorvos által Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus felesége részére küldött képeslapok, 2 db, aláírásokkal.
13672.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1904 Déry Béla (1870-1932) festőművész, a Nemzeti Szalon igazgatója és felesége Alice által Kézdi-Kovács Lászlóné, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus felesége részére küldött képeslap, 2 db képeslap.
13673.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1906 Déry Béla (1868-1932) festőművész, a Nemzeti Szalon igazgatójának és feleségének által Kézdi-Kovács Lászlóné, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus felesége részére szóló képeslapok, rajta Déry Béla aláírásaival is, 2 db.
13674.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1906 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére szóló képeslap, újpesti Árpád-utat ábrázoló képeslapon.
13675.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
1907 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztőnek, többek közt egy érdekes vallomással a színészi munkájával kapcsolatban: (...) Színész már nem vagyok kikoptam belőle vagyis lekopott rólam a gyermeteg rajongás, ami a színészetet egyedül teszi - megbocsátható foglalkozássá; hála neki hogy ilyen mélyre bekisért az élet útvesztőjébe! (...). Négy beírt oldal, feltehetően töredékes.
13676.

1907 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf levele Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztőnek, többek közt egy érdekes vallomással a színészi munkájával kapcsolatban: "(...) Színész már nem vagyok kikoptam belőle vagyis lekopott rólam a gyermeteg rajongás, ami a színészetet egyedül teszi - megbocsátható foglalkozássá; hála neki hogy ilyen mélyre bekisért az élet útvesztőjébe! (...)". Négy beírt oldal, feltehetően töredékes.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
cca 1907 Antik, kézzel írt receptkönyv, előzéklapon névbejegyzéssel és 1907-es datálással, egészvászon kötésben, foltos borítóval, sérült kötéssel, kijáró, foltos és sérült lapokkal
13677.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16
1907-1914 Régi emlékkönyv, bejegyzésekkel, néhány illusztrációval. Dekoratív, fémverettel díszített, szecessziós bársonyborítású kötésben, 22,5x15,5 cm
13678.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1908 Brüsszel, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által haza, családjának küldött képeslap, autóversenyt ábrázoló festmény reprodukcióját tartalmazó képeslapon. Majdnem így sietek haza! Alig várom, hogy láthassalak titeket. Szerető Apikátok.
13679.

1908 Brüsszel, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által haza, családjának küldött képeslap, autóversenyt ábrázoló festmény reprodukcióját tartalmazó képeslapon. "Majdnem így sietek haza! Alig várom, hogy láthassalak titeket. Szerető Apikátok."

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1908 Brüsszel, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által fiának, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművésznek írt képeslap,Manneken-Pis szatírikus képeslapon.
13680.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1909 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által felesége, Kézdi-Kovács Lászlóné részére szóló képeslap, a Zeppelin első felszállítását ábrázoló képeslapon. (Der erste Aufstieg des Zeppelin-Ballons in Manzell bei Friedrichschafen am 2. Juli 1900.) Itt repülök már képzeletben haza! Apikád!
13681.

1909 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus által felesége, Kézdi-Kovács Lászlóné részére szóló képeslap, a Zeppelin első felszállítását ábrázoló képeslapon. (Der erste Aufstieg des Zeppelin-Ballons in Manzell bei Friedrichschafen am 2. Juli 1900.) "Itt repülök már képzeletben haza! Apikád!"

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft