Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

19420.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Ottó, freisingi püspök I. Frigyes császár tettei. (Ottonis episcopi frisingensis Gesta Friderici I. Imperatoris.) Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Gombos F. Albin. Budapest, 1913. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság. 220 p. Egyetlen kiadás. Az 1114-1158 között élt freisingi püspök és történetíró, Ottó gesztája a vele egykorú, a krónikaírót bőven túlélő sváb herceg, német király, majd német-római császár Barbarossa Frigyes (1122-1190) tetteiről, aki nem mellesleg a szerző unokaöccse is volt. A becses középkori történetírói munkának ez az első magyar fordítása. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a belív néhány oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Könyvtári duplum. Poss.: dr. Lövész Tibor szegedei tanár. (Középkori krónikásírók, XV-XVI. kötet.) Korabeli félvászon kötésben, az illusztrált eredeti első fedőborító bekötve. Jó példány.
19421.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dombi József: Perusia ókori története (A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetemen készült doktori értekezés.). Bp., 1931. Fráter és társa. 45 l. (41-45 l-ig olasz nyelvű összefoglalóval). Kiadói,sérült papírborítóval.
19422.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A guillotinetól a kommunista akasztófáig. Egy 7 nemzetiségű magyar család 300 éve. Szerk.: Barátossy György. [Bp., 2014], Pytheas. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (14./48+2) példány.
19423.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Sípos Ferenc: A Vállaji Sípos család története I-III. köt.; Hozzákötve: A Vállaji Sípos család egyéniségei I-II. Családtörténeti füzetek 1-5. Debrecen, 1992-1996, Szerzői,(Mozi-Print Kft), 174 p Egészvászon-kötés, a 130. oldalon autográf kiegészítéssel, jó állapotban. Megjelent 100 példányban.
19424.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19425.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Sumonyi Zoltán: Újrafelfedett titok. A Magyarországi szabadkőművesekről. DEDIKÁLT! [Bp., 1998.], Talentum. Kiadói kartonált papírkötésben.
19426.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mocsáry Lajos: A régi magyar nemes. Észrevételek Grünwald Béla A régi Magyarország czímű munkájára. Bp., 1889, 4+347 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé körbevágott.   A címlapon Magyary-Kossa István Könyvtára és Magyary Ferenc bélyegzéseivel és névbejegyzésével.
19427.

Mocsáry Lajos: A régi magyar nemes. Észrevételek Grünwald Béla "A régi Magyarország czímű" munkájára. Bp., 1889, 4+347 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé körbevágott. A címlapon "Magyary-Kossa István Könyvtára" és "Magyary Ferenc" bélyegzéseivel és névbejegyzésével.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Forell, Fritz von: Mölders. (Fordította Szentgyörgyi Ede.) (Budapest), [1942]. Danubia Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 1 t. (címkép) + 213 + [3] p. + 12 t. Első magyar kiadás. Életrajz a második világháború legnevesebb német vadászpilótájáról, Werner Möldersről (1913-1941). A spanyol polgárháborúban, a francia fronton, az angliai csatában és a szovjet fronton számos bevetést megélő repülőtiszt összesen 115 légi győzelmet aratott, túlszárnyalva ezzel az első világháború legendás vadászpilótájának, a Vörös Bárónak a teljesítményét is. A Vaskereszt kitüntetését is elnyerő Mölders légi balesetben vesztette életetét, Breslau mellett, 1941. november 22-én. A hadi életrajz a következő években további két kiadásban látott napvilágot. Aranyozott, sérült gerincű, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, védőborító nélkül.
19428.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Actenstücke Zur Geschichte Franz Rákóczy`s Und Seiner Verbindungen Mit Dem Auslande, Vol. 2. 1907,1709 und 1710. (Wien, 1858.) 401-511 p. Későbbi félvászon kötésben. Ritka Hungarika!
19429.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Somssich Pál]: Ungarns gutes Recht. Eine historische Denkschrift von einem Diplomaten. Zweites Heft. London, 1850, W. M. Watts. 64 p. Kiadói papírborítóval
19430.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A magyarországi francia telepesek irodalmi emléke: Les cantiques spirituels. Bevezetést írta. Gábriel Asztrik. Budapest, 1940. Kiadják a Gödöllői Premontrei Gimnázium VII. és VIII. osztályos növedékei (Sárkány-nyomda Rt.) 1 t. (címképen Róka János kanonok arcképe) + 39 + [1] p. + 1 melléklet (3 leveles hasonmás). Egyetlen kiadás. A töröktől utoljára visszavett terület, a Bánát még évtizedekkel a visszavétel után is a pusztulás jegyeit mutatta. A mindenkori Habsburg-adminisztrációnak már III. Károly is idején jeles érdeke volt, hogy az elnéptelenedett, lakatlan, elgazosodott Bánátot új életre keltse. Ehhez kapóra jött, hogy a francia korona alá tartozó Lotharingiában a megélhetési költségek 1730-tól ugyancsak megemelkedtek, és jelentősebb tömeg kezdett kiáramlani a hercegségből, köztük Magyarországra is. A komolyabb betelepítés azonban nem III. Károly, hanem már Mária Terézia idejére esik: a Habsburg-kormányzat 1760-as évektől tudatosan sokszínű vidékként telepítette újra a Bánátot, így egész francia telepes falvak is létrejöttek. Tanulmányunk két ilyen francia kolónia felépültét kíséri figyelemmel, az 1770-ben alapított Szenthubert települését (ma Bánátnagyfalu, Szerbia), illetve Trübswetter települését (ma Nagyősz, Románia), melyeknek francia lakossága francia nyelven is szóló papokat kívánt, és idővel kapott is. A tanulmány figyelemmel kíséri azt a folyamatot is, ahogyan hazai neveltetésű kanonokok elsajátították a francia telepesek nyelvét, az áttekintés különösen Róka János kanonok tevékenységét követi nyomon; hozzá köthető a francia telepesek egyetlen irodalmi emlékének, a francia nyelvű egyházi énekesfüzetnek, a ,,Les cantiques spirituel-nek keletkezése is, mely 1786-ban, Pesten, Trattner Jánosnál jelent meg nyomtatott formában. Kötetünk melléklete a három levél terjedelmű francia énekesfüzet hasonmása. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19431.

A magyarországi francia telepesek irodalmi emléke: Les cantiques spirituels. Bevezetést írta. Gábriel Asztrik. Budapest, 1940. Kiadják a Gödöllői Premontrei Gimnázium VII. és VIII. osztályos növedékei (Sárkány-nyomda Rt.) 1 t. (címképen Róka János kanonok arcképe) + 39 + [1] p. + 1 melléklet (3 leveles hasonmás). Egyetlen kiadás. A töröktől utoljára visszavett terület, a Bánát még évtizedekkel a visszavétel után is a pusztulás jegyeit mutatta. A mindenkori Habsburg-adminisztrációnak már III. Károly is idején jeles érdeke volt, hogy az elnéptelenedett, lakatlan, elgazosodott Bánátot új életre keltse. Ehhez kapóra jött, hogy a francia korona alá tartozó Lotharingiában a megélhetési költségek 1730-tól ugyancsak megemelkedtek, és jelentősebb tömeg kezdett kiáramlani a hercegségből, köztük Magyarországra is. A komolyabb betelepítés azonban nem III. Károly, hanem már Mária Terézia idejére esik: a Habsburg-kormányzat 1760-as évektől tudatosan sokszínű vidékként telepítette újra a Bánátot, így egész francia telepes falvak is létrejöttek. Tanulmányunk két ilyen francia kolónia felépültét kíséri figyelemmel, az 1770-ben alapított Szenthubert települését (ma Bánátnagyfalu, Szerbia), illetve Trübswetter települését (ma Nagyősz, Románia), melyeknek francia lakossága francia nyelven is szóló papokat kívánt, és idővel kapott is. A tanulmány figyelemmel kíséri azt a folyamatot is, ahogyan hazai neveltetésű kanonokok elsajátították a francia telepesek nyelvét, az áttekintés különösen Róka János kanonok tevékenységét követi nyomon; hozzá köthető a francia telepesek egyetlen irodalmi emlékének, a francia nyelvű egyházi énekesfüzetnek, a ,,Les cantiques spirituel"-nek keletkezése is, mely 1786-ban, Pesten, Trattner Jánosnál jelent meg nyomtatott formában. Kötetünk melléklete a három levél terjedelmű francia énekesfüzet hasonmása. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft