Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

(Endlicher István László) Stephan Ladislaus Endlicher: Rerum Hungaricum Monumanta Apradiana. Pars I. Sctriptores Sangalli, 1848. Scheitlin & Zollikofer. 296p. Forrásgyűjtemény az Árpád kori magyar történelemhez. Kiadói papírkötésben, szélén kis sérülésekkel
19396.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1844 3 kötet 1. füzet  Leipzig, 1844 Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Korabeli aranyozott vászon kötésben  Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
19397.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1. füzet  Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 206 + [2] p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Kiadói papírborítóval .  Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
19398.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 1. füzet  Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.).  [4] + 206 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann. Kiadói papírborítóval, vászon védőkötésben. Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.
19399.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I-II. kötet. Bp., 1896-1879, Knoll Károly - Hornyánszky Viktor, (Franklin- ny.), 2+V+494 p.; VIII + 406 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a címlapokon régi intézményi bélyegzésekkel és bejegyzésekkel. A mű 3 kötetben teljes!
19400.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hídverők. Szemle. Felelős kiadó: Alföldi Géza. Megjelenik havonta kétszer. XI. évfolyam 1-24. szám. [Teljes évfolyam.) Neumarkt - Sankt Veit, 1958. [ny. n.] 958 + [2] p. A lapszámok terjedelme 40 oldal. Alföldi Géza (1908-1991) egykori színműíró és zeneszerző, hungarista költő és újságíró szerkesztésében ,,Hídverők címmel 1948-tól jelent meg az emigráns politikai szemle, 1962. évi megszűnéséig mindvégig markánsan antikommunista hangnemben. A Bajorországban kiadott, XI. évfolyamát megélő lap számai a leleplezés modorában bőségesen közölnek nemzetközi dokumentumokat és karikatúrákat, többnyire a szovjet világhatalom rovására. A ,,Hídverők folyóirat változatos szerzőgárdája történelmi áttekintéseket és újraértelmezéseket közölt; az összeesküvés-elméletek határát is átlépő, antiszemita tendenciájú geopolitikai összegzésekkel kísérletezett: némely cikkek a holokauszt tagadásáig is eljutottak, illetve megkísérelték leleplezni a mindenkori világméretű összeesküvést. A folyóirat egyfajta hungarista üzenőfüzetként is funkcionált, amelyből egyebek mellett felsejlett a világ számos részére szétszóródott hungarista frakciók közötti háborúság is. Az 5, 6. és 9. lapszámokból négy, a 7-8. (dupla) lapszámból 6 levél hiányzik, öt lapszámban oldalszámozáson kívüli képes könyvhirdetések. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Fűzve, illusztrált kiadói borítókban, az első fedőborítókon kézzel írt lapszámjelzet.
19401.

Hídverők. Szemle. Felelős kiadó: Alföldi Géza. Megjelenik havonta kétszer. XI. évfolyam 1-24. szám. [Teljes évfolyam.) Neumarkt - Sankt Veit, 1958. [ny. n.] 958 + [2] p. A lapszámok terjedelme 40 oldal. Alföldi Géza (1908-1991) egykori színműíró és zeneszerző, hungarista költő és újságíró szerkesztésében ,,Hídverők" címmel 1948-tól jelent meg az emigráns politikai szemle, 1962. évi megszűnéséig mindvégig markánsan antikommunista hangnemben. A Bajorországban kiadott, XI. évfolyamát megélő lap számai a leleplezés modorában bőségesen közölnek nemzetközi dokumentumokat és karikatúrákat, többnyire a szovjet világhatalom rovására. A ,,Hídverők" folyóirat változatos szerzőgárdája történelmi áttekintéseket és újraértelmezéseket közölt; az összeesküvés-elméletek határát is átlépő, antiszemita tendenciájú geopolitikai összegzésekkel kísérletezett: némely cikkek a holokauszt tagadásáig is eljutottak, illetve megkísérelték leleplezni a mindenkori világméretű összeesküvést. A folyóirat egyfajta hungarista üzenőfüzetként is funkcionált, amelyből egyebek mellett felsejlett a világ számos részére szétszóródott hungarista frakciók közötti háborúság is. Az 5, 6. és 9. lapszámokból négy, a 7-8. (dupla) lapszámból 6 levél hiányzik, öt lapszámban oldalszámozáson kívüli képes könyvhirdetések. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal. Fűzve, illusztrált kiadói borítókban, az első fedőborítókon kézzel írt lapszámjelzet.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19402.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Millot, [Claude François Xavier] - Christiani, Wilhelm Ernst: Universalhistorie alter, mittler und neuer Zeiten. 3., 5., 6., 7., 9., 13., 15. köt. (össz. 7 db). Wien, 1794, Franz Haas. Rézmetszetű címképekkel. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérülésekkel, néhány kötet gerincén égésnyomokkal.
19403.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Willisen, W. [Wilhelm] von.: Der Russisch-polnische Feldzug des Jahres 1831. (Theorie des großen Krieges) Leipzig, 1868. Dunder & Humblot. 337p. + 4 kih tábla. Korabeli, sérült, szétvált félvászon kötésben, de a lapok jó állapotban. A lengyel felkelésről szóló hadtörténeti munka./ Book about the Polish uprising.  Contemporary, damaged, separated half-canvas binding, but the pages are in good condition
19404.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Francisco Carolo Palma [Pálma Károly Ferenc (1735-1787)]: Notitia rerum Hungaricarum. Conscripta a - - , nunc Caesareo Regio Aulico Capellano. SS. Theolog. in Academia Viennensi Baccalaureo Protonotario Apostolico, editio altera, ab auctore recognita et aucta. Pars secunda . Tyrnaviae [Nagyszombat], 1775, 6 sztl. lev.+540+(9) p. Korabeli kartonált papírkötésben
19405.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ambrosy, Anna (Kathalin): A Brave Nation. A Short Political and Social History of Twentieth Century Hungary. Melbourne, 2001. Hungarian Life Publishing. X + 216 p. Nagy alakú kiadás. Dedikált: ,,Bocskay T. Józsefnek, a[z 1956-os] Magyar Szabadságharcosok Világszövetség[e] elnökének üdvözlettel Ambrózy Anna. A családjával együtt 1949-ben Ausztráliába távozott szerző, Ambrózy Anna szociológiai tanulmányok mellett az ausztráliai magyar közösség fontos szervezője. Történelmi visszatekintésének középpontjában a XX. század magyar történelme áll, különös tekintettel az I. világháború utáni magyar katonai és politikai összeomlás, és az 1956-os magyar forradalom történetére. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti térképvázlattal, ábrával, felvétellel, archiv katonai dokumentumok közzétételével. Poss.: Bocskai T. József, a Magyar Szabadságharcosok Világszövetségének elnöke, a Nagy Imre Érdemrend tulajdonosa (1924-2013). Aranyozott kiadói bőrkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban, a hátsó védőborítón apró sérüléssel. Jó példány.
19406.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1931-1932 Historia. A magyar mult emlékeivel és eseményeivel foglalkozó folyóirat 3 száma (IV. évf. 1-2,3-4. füzet. V. évf. 1-4. füzet.) Az utolsó két, teljes évfolyam. Bp., Ezredéves Szövetség, (Jupiter - Kir. M. Egyetemi-ny.) Kiadói papírkötésekben, a borítókon szakadásokkal, kis sérülésekkel.  A Historia 1928 és 1932 között megjelent, a magyar múlt emlékeivel és eseményeivel foglalkozó folyóirat volt. Összesen 5 évfolyam, mintegy 18 szám jelent meg.
19407.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft