Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Hitler, Adolf: Harcom [Mein Kampf]. Két kötet egybekötve. (Utószó: Mónus Áron.) (Santon, 1996.) Interseas Editions. 367 + [1] p. A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Poss.: Ex libris Szabó Lajos. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
19372.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
21
19373.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ujházy László: Monumenta Historiae Hungariae Diplomatica. Magyar történelmi emlékek. Oklevelek. A sorozatot az Országos Paedagogiai Könyvtár és Tanszermúzeum megbízásából összeáll.: - - . Bp., 1914, Sokszorosító Ipar Rt., 50 t. (Oklevelek heliogravűr másolatai). Az első táblán erősebb sérüléssel, néhány tábla kissé sérült, koszos. A borító szerint ,,Mellékelve a szöveg átírása és fordítása, azonban ezt nem tartalmazza. Sérült kiadói félvászon mappában, 39x33 cm. Ritka!
19374.

Ujházy László: Monumenta Historiae Hungariae Diplomatica. Magyar történelmi emlékek. Oklevelek. A sorozatot az Országos Paedagogiai Könyvtár és Tanszermúzeum megbízásából összeáll.: - - . Bp., 1914, Sokszorosító Ipar Rt., 50 t. (Oklevelek heliogravűr másolatai). Az első táblán erősebb sérüléssel, néhány tábla kissé sérült, koszos. A borító szerint ,,Mellékelve a szöveg átírása és fordítása", azonban ezt nem tartalmazza. Sérült kiadói félvászon mappában, 39x33 cm. Ritka!

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19375.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19376.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19377.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 3. kötet Bp., 1937. Magyar Nemzeti Múzeum. 499 p. Kiadói papírborítóval Felvágatlan
19378.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 4. kötet Bp., 1938. Magyar Nemzeti Múzeum. 505 p. Kiadói papírborítóval Felvágatlan
19379.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 5 . kötet Bp., 1939. Magyar Nemzeti Múzeum. 503 p. Kiadói papírborítóval Felvágatlan
19380.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 6. kötet Bp., 1940. Magyar Nemzeti Múzeum. 601 p. Kiadói papírborítóval Felvágatlan
19381.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 7. kötet Bp., 1941. Magyar Nemzeti Múzeum. 576 p. Kiadói papírborítóval Felvágatlan
19382.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
Áldásy Antal: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke II. Címereslevelek 8 . kötet Bp., 1942. Magyar Nemzeti Múzeum. 584 p. Kiadói papírborítóval Felvágatlan
19383.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft