Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 331

Urbán Ádám: Cirkusz a függöny mögött. Bp., 2021, Nemzeti Cirkuszművészeti Központ. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19731.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jaennicke, Friedrich: Grundriss der Keramik in bezug auf das Kunstgewerbe. Eine historische Darstellung ihres Entwickelungsganges in Europa, dem Orient ind Ostasien von den ältesten Zeiten bis auf die Gegenwart. Ein zuverlässiger Führer für Kunstfreunde, Sammler, Fabrikanten, Modelleure und Gewerbeschulen wie auch als Ergäzung zur Kunstgeschichte. Mit circa 400 Illustrationen und über 2500 Marken und Monogrammen. Stuttgart, 1878. Verlag von Paul Neff (Druck von Emil Müller). [4] + 808 p. + 23 t.; 96 p. (művészszignók katalógusa). Első kiadás. Johann Freidrich Jaennicke (1831-1907) német vasúti tisztviselő, rovarkutató és művészeti író művészettörténet monográfiája, mely az európai és ázsiai kerámiaművészet sok évszázadának történetét tekinti át, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A művészetbarátok és képzőművészeti iskolák számára írt áttekintés időrendben, majd országonkénti beosztásban tárgyalja a jeles képzőművészeti ágat. Függelékben, újrakezdődő lapszámozás szerint a Friedrich Jaennicke szerkesztette kerámia- és fajanszjegy gyűjtemény, mely a neves alkotók szignóit veszi lajstomba ,,Marken und Monogramme auf Fayence, Porzellan, Steinzeug und sonstigen keramischen Erzeugnissen címmel. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy, valamint Ex libris. Aranyozott, álbordázott korabeli félbőr kötésben (Szalatnai és Weichner utódja Weichner Géza könyvkötészete, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, védőborítóban, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19732.

Jaennicke, Friedrich: Grundriss der Keramik in bezug auf das Kunstgewerbe. Eine historische Darstellung ihres Entwickelungsganges in Europa, dem Orient ind Ostasien von den ältesten Zeiten bis auf die Gegenwart. Ein zuverlässiger Führer für Kunstfreunde, Sammler, Fabrikanten, Modelleure und Gewerbeschulen wie auch als Ergäzung zur Kunstgeschichte. Mit circa 400 Illustrationen und über 2500 Marken und Monogrammen. Stuttgart, 1878. Verlag von Paul Neff (Druck von Emil Müller). [4] + 808 p. + 23 t.; 96 p. (művészszignók katalógusa). Első kiadás. Johann Freidrich Jaennicke (1831-1907) német vasúti tisztviselő, rovarkutató és művészeti író művészettörténet monográfiája, mely az európai és ázsiai kerámiaművészet sok évszázadának történetét tekinti át, oldalszámozáson belül gazdag illusztrációs anyaggal. A művészetbarátok és képzőművészeti iskolák számára írt áttekintés időrendben, majd országonkénti beosztásban tárgyalja a jeles képzőművészeti ágat. Függelékben, újrakezdődő lapszámozás szerint a Friedrich Jaennicke szerkesztette kerámia- és fajanszjegy gyűjtemény, mely a neves alkotók szignóit veszi lajstomba ,,Marken und Monogramme auf Fayence, Porzellan, Steinzeug und sonstigen keramischen Erzeugnissen" címmel. Az első előzéken könyvkötői könyvjegy, valamint Ex libris. Aranyozott, álbordázott korabeli félbőr kötésben (Szalatnai és Weichner utódja Weichner Géza könyvkötészete, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, védőborítóban, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Sothebys árverési katalógus, japán régiségek témában (Fine Japanese Works of Art), London, 1985, színes és fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált.
19733.

Sotheby's árverési katalógus, japán régiségek témában (Fine Japanese Works of Art), London, 1985, színes és fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Benczúr Gyula emlékére 1921 április 17-én a Szépművészeti Múzeumban tartott ünnepélyen elmondott beszédek. (Békéscsaba), 1921 Tevan Nyomda és Könyvkiadóvállalat. 68 + [6] p. Összesen 150 példányban készült Tevan-kiadvány: Benczúr Gyula festőművész (1844-1920), az akadémista festészet kiemelkedő alakja, a Magyar Tudományos Akadémia tiszteletbeli tagja emlékére elmondott beszédek gyűjteménye. A beszédeket mondták: Pekár Gyula államtitkár, Beöthy Zsolt, a Kisfaludy-Társaság elnöke, Lyka Károly művészettörténész, Nádler Róbert festőművész, Dudits Andor festőművész, gróf Andrássy Gyula, Sasi Szabó László nyíregyházi politikus, Vietórisz József költő. Az első előzéken az 1921-ben alapított Benczúr Társaság köremblémája. Enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben, Lőrincz Ernő antikvárius, szakíró által feliratozott védőborítóban.
19734.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19735.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Fajó János: Kialakulás. Pauker, Bp., 2012. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőtokban. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István Édeskének (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT!
19736.

Fajó János: Kialakulás. Pauker, Bp., 2012. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőtokban. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19737.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kotsis István: A középeurópai renaissance építőművészet alaktana. Bp. 1927. Németh József. 89 l. 2 sztl. lev. 245 mm. Szövegközti képanyaggal. Fűzve, kiadói borítóban, jó állapotban
19738.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Neugebauer, R(udolf) - Orendi, J(ulius): Handbuch der Orientalischen Teppichkunde. Leipzig, 1923. Verlag von Karl W. Hiersemann. XII. 246 l. 3 sztl. lev. XVI+(1) tábla (ebből 16 színes), 1 térkép (kihajtható). /Hiersemanns Handbücher Band IV./ Kiadói, festett egészvászon kötésben. Keleti szőnyegek átfogó bemutatása
19739.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ian Pickford: Antique Silver. Suffolk, 1999, Collectors Club, egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képanyaggal gazdagon illusztrált kiadvány.
19740.

Ian Pickford: Antique Silver. Suffolk, 1999, Collector's Club, egészvászon kötés, papír védőborítóval, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képanyaggal gazdagon illusztrált kiadvány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sík Csaba: Picasso. (DEDIKÁLT). Bp., 1985, Helikon. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Sík Csaba (1934-1997) művészeti író, kritikus, művészettörténész által Dr. Buda Béla (1939-2013) orvos, pszichiáter részére DEDIKÁLT példány.
19741.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Lesznai Anna élete és művészete 1-2. Enigma 51-52. Szerk.: Török Petra. Bp., 2007, Meridián-2000. Kiadói papírkötés.
19742.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft