Szimonidesz Lajos: A világ vallásai. I.-II. köt. [Komplett]. I.: Primitív és kultúrvallások. Iszlám és buddhizmus. II.: Zsidóság és kereszténység. Bp., [1928], Dante, 306+(14) p.+ 56 t.+ 1 térkép; 318+(21) p.+ 57 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, néhány kijáró lappal.