Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 297

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi MDCCCXXIV. bissextilis dierum 366. stylo Gregoriano, et Juliano deuductus, sive Calendarium in in usum utriusque Ecclesiae R. Catholicae, ... Hozzákötve:  Schematismus inclyti Regni Hungariae patriumque eidem adnexarum. Cum Schmatismo Literario eiusque indice subnexo pro anno 1824. ... Hozzákötve:  Schematismus Literarius, sive nomina eorum, qui rem scholasticam per Regnum Hungarae, et procincias eidem adnexas procurant anno MDCCCXXIV. Budae, 1824., Typogr. Regiae Univers. Hungaricae,XVII+1 p.+37 sztl. lev.+409+1+72 p.+9 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, kopott borítóval, egy lap kijár (XVII+1), az utolsó előtti két lapon gyűrődésnyomokkal.
19053.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19054.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
19055.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19056.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19057.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zachár Gyula: Általános üzleti könyvvitel. Az egyszeres-, az olasz- és francia-kettős könyvvitel rendszere. Gyakorlati kereskedelmi tudományok I. köt. Bp., 1889, Pesti Könyvnyomda Rt., VIII+344 p. + 3 kihajtható melléklet. Átkötött, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a mellékleteken szakadásokkal.
19058.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. vitéz Roncsik Jenő: Gróf Széchényi Ödön. Bp., 1947, Magyar Országos Tűzoltó Szövetség,(Debrecen, Városi-ny.), 365+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
19059.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Takáts Gyula: Mézöntő. Bp., 1958, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban. A szerző, Takáts Gyula (1911-2008) Kossuth-díjas költő, író, műfordító, múzeumigazgató által Dévényi Iván részére DEDIKÁLT példány.
19060.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erdély Miklós: Kollapszus orv. Párizs, 1974, Magyar Műhely. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Erdély Miklós (1928-1986) építész, író, költő, képzőművész, filmrendező, teoretikus verseskötete. Az író a mű megjelenésének évében, 1974-ben Kassák-díjat nyert.
19061.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sütő András: Gyermekkorom tükörcserepei. Bp., 1982, Móra. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által aláírt példány!
19062.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Id. Vaszary Gábor: Irredenta mese. Illusztrálta Vaszary Gábor. [Bp.,1926,]Pallas, 18 sztl. lev. 15 egészoldalas rajzzal. Kiadói, haránt alakú félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19063.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
20
19064.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft