Könyvek: Történelem

Tételek száma: 146

Filó Lajos: Ima és Emlékbeszéd. Deák Ferenc Bp., 1876. Petrik Soma. 17p. Későbbi papírborítóval
18177.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ferenczy Gyula: 1848 márc. 15. Debrecen, Hegedűs és Sándor. 16p. Papírborítóval
18178.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Marton József: Emlékbeszéd 1848. március 15.-éről. A pozsonyi magyar közművelődési egyesület nagyszombati fiókjának 1903. márczius 15.-i elmndta - -, főgimn. tanár. Nagyszombat, 1903, Pozsonyi M. Közműv Egyesület Nagyszombati Fiókjának, 11 p.
18179.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Adrián Divéky: Sprawa Legionu Węgierskiego dla Polski. [A Magyar Légió ügye Lengyelországért./The case of the Hungarian Legion for Poland.] Warszawa, 1939, (Leon Komarowski-ny.),47+1 p. Lengyel nyelven. Papírkötés, sérült, javított borítóval és gerinccel.
18180.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kossuth Lajossal kapcsolatos tétel, mind dési kötődésű kiadás, 3 db:   Vásárhelyi Boldizsár: Egyházi beszéd. Kossuth Lajos születésének 100-ik évfordulóján. Kiadta Dés város közönsége. Dés, 1902, Demeter és Kiss, borító nélküli példány, 14 p.;   Vásárhelyi Boldizsár - Dr. Boros Gábor: 1902 márczius tizenötödikén és szent Petőfi napján. A nyomorban lévő 1848-49-es honvédek segélyezésére. Kiadja a Szolnok-Dobokavármegyei 1848-49-es Honvédegylet. Deés, 1902., Demeter és Kiss, borító nélküli példány, 16 p.   Józsa Károly: Ciprus-ág Kossuth Lajos ravatalára. Gyász-beszéd a Deés város által rendezett gyászünnepélyen elmondotta 1894 április hó 1-én - - deési ref. segédlelkész. Kinyomtatták saját költségükön a dicső halott iránt érzett honfi kegyelet és szónok iránt való elismerés jeléül: Demeter Béla és Kiss János deési város honpolgárok. A begyűjtendő összeg a Kossuth-szoborra fordítattik. Bp., 1894, Neuwald Illés, borító nélküli példány, 14 p.;
18181.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
13
Farkas Emőd: A szabadságharcz 1848-49-ben. Hősköltemény. Bp., 1888., Schleisinger Ignácz. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, felvágatlan lapokkal.
18182.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szabó Antal: A tizenhárom aradi vértanu. Az aradi vértanuk félszázados évfordulójára. Az Aradi Gyásznap Emléke. Nép-Könyvtár 18. sz. Bp.,(1899), Bálint Lajos, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés, javított, foltos, szakadt borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
18183.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Szalay Mihály: Kossuth Lajos élete. Kossuth születésének századik évfordulója alkalmából a magyar nép és serdülő ifjusága számára. Bp., 1902, Dobrowsky és Franke, borító nélküli példány, 16 p.
18184.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Teleki Sándor: Emlékek Bemről. Szépirodalmi Kiskönyvtár 27-28. Bp., 1951, Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
18185.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Ács Tivadar: A száműzöttek. Fiala János 1848-49-i honvédalezredes emlékiratai az emigrációról. Bp., 1943., Hungária. Kiadói papírkötés, foltos, javított borítóval, névbélyegzőkkel és névbejegyzéssel.
18186.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Szávay Gyula: Márczius 15-ike melyet 1898 márczius 15-én Győr sz. kir. város törvényhatóságának díszközgyűlésén tartott -- : 14p
18187.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
18188.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft