Könyvek: Történelem

Tételek száma: 146

Századunk tanúja - Habsburg Ottó. Habsburg Ottó (1912-2011), Habsburg Regina (1925-2010), Habsburg Wallburga (1958-), Habsburg Károly (1961-) által aláírt példány, Habsburg Ottó csak a címlapon, a többiek még egy helyen egy fotónál. Szerk.: Simonéé Dr. Tigelmann Ilona. [Tatabánya], 1989, Komárom Megyei Moziüzemi Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18129.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18130.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
18131.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
18132.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
A nagy-károlyi gróf Károlyi család összes jószágainak birtoklási története. 1-2. köt. A család megbízásából kiadja gróf Károlyi László. Bp., 1911., Franklin, XXII+2345+1 p. + 1 (kihajtható tábla) t. ; 358 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, az I. kötet gerince elvált a borítótól, és a könyvtest szétvált, a II. kötet kötése szétvált és a gerinc sérült, a 2. kötetből a 2. kihajtható tábla hiányzik.
18133.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18134.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Fraknói Vilmos: Mátyás király levelei. Külügyi osztály. 1458-1490. A M. T. Akadémia Történelmi Bizottságának megbízásából közzéteszi Fraknói Vilmos. Reprint kiadás!. Kiadói aranyozott műbőr kötésben  Rendkívül ritka szakmunka. A Mátyás-kor egyik fontos forrása még reprint változatban is.
18135.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n. [cca 1905], Pesti Napló (Hornyánszky Viktor-ny.),140 p. + 10 t. (ebből 9 színes; a táblák előtt feliratozott hártyapapírral). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói rendkívül dekoratív, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, foltokkal, egy lapon kisebb szakadással, néhány kissé foltos lappal.
18136.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Rexa Dezső: Kossuth Lajos azt izente... 48-49 a népköltészetünkben. A szerző, Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1948., Tokaji-ny. Kiadói papírkötés.
18137.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Pálóczi Horváth György: Chamberlain a felelős. Európa két éve. Bp., 1939., Magánkiadás, (Athenaeum-ny.), 156+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18138.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
18139.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943, Országos Iparegyesület (Globus-ny.), 295 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, ex libris-szel. Dálnoki-Kováts Jenő által Vitéz Endre (András?) úrnak, az Országos Iparegyesület fogalmazójának dedikált példány.
18140.

Kenéz Béla: Ipari öntudatunk ébresztői és munkálói. Bp., 1943, Országos Iparegyesület (Globus-ny.), 295 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, ex libris-szel. Dálnoki-Kováts Jenő által "Vitéz Endre (András?) úrnak, az Országos Iparegyesület fogalmazójának" dedikált példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft