Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 37

Brehm, Alfred: Az állatok világa 1-10. köt. - - Tierleben című nagy művének magyarra átültetett kiadása. Chernel István, Csiki Ernő, Kohant Rezső és Rátz István közreműködésével szerk. Méhely Lajos. 1 - 3. köt.: Emlősök, 4 - 6 köt.: Madarak, 7. köt.: Csúszómászók és kétéltűek, 8. köt.: Halak, 9. köt.: Rovarok, százlábúak, pókok, 10. köt.: Alsórendű gerinctelen állatok. Bp.,1901 - 1907., Légrády. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, benne chromolitográfiákkal is. Bp., 1901-1907. Légrády. Egységes kiadói szecessziós félbőr-kötés, a borítón és a gerinceken kopásnyomokkal, a 10. kötet gerince sérült, egy tábla kijár.
18614.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
[Horváth Keresztély János (1732-1799)] Johann Baptist Horváth: Elementa Physicae. Opus novis elaboratum curis, & a prioribus Editionibus diversum. Budae, 1790, Typis Regiae Universitatis, 3 sztl. +522 p.+VI t. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, egyébként belül jó állapotban.
18615.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Háiszler György orvosi munkája. Első darab : A főbb hideglelésekről, a pestisről, és a hideglelős kiütésekről. [Weszprémben, 1801., Számmer Mihály betűivel], 14+ 460 p. Átkötött egészbőr-kötés, a gerincen piros címkével, a címlap és az utolsó lap hiányzik, az utolsó két lap restaurált: az egyik sarkán kis hiánnyal, a másikon nagyméretű hiánnyal, néhány lapon gyűrődésnyommal, foltos lapokkal.
18616.

Háiszler György' orvosi munkája. Első darab : A' főbb hideglelésekről, a' pestisről, és a' hideglelős kiütésekről. [Weszprémben, 1801., Számmer Mihály' betűivel], 14+ 460 p. Átkötött egészbőr-kötés, a gerincen piros címkével, a címlap és az utolsó lap hiányzik, az utolsó két lap restaurált: az egyik sarkán kis hiánnyal, a másikon nagyméretű hiánnyal, néhány lapon gyűrődésnyommal, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
A magyar korona országainak mezőgazdasági statisztikája. V. kötet: Végeredmények. 17 grafikai térképpel. Bp., 1900, M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal (Pesti Könyvnyomda Rt.), IV+(2)+89+234 p. + 17 t. (színes térképek, ebből 8 kétlapos). Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
18617.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
1925-1930 Stella Csillagászati Egyesület almanachja 1925-re, 1926-ra, 1927-re, 1928-ra, 1929-re, 1930-ra. I-VI. évf. Szerk.: Tass Antal és Wodetzky József. Bp., 1924-1930., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötések, három borító sérült, szakadozott, kettő kötése sérült, szétvált.
18619.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Dr. Sztehlo István: Bába zsebkönyv. Írta: - - , a budapesti M. Kir. Bábaképző Intézet I. tanársegédje. Bp., 1930, Mai Henrik és Fia, 64 p. Oldalszámozáson belül két egészoldalas fotóval. Kiadói papírkötés, kissé sérült fűzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik képtáblán kisebb szakadással.
18620.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18621.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18622.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
18623.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Ziffer Károly: Népszerű orvosi tanácsadó vagy házi lexikon az egészséges és beteg emberről. I-II. kötet: A-K, L-Z. Bp., 1881, Mehner Vilmos, (Buschman F.-ny.), 763+797 p. Szövegközti képekkel illusztrált. Sérült kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel
18624.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Táncos Laci bácsi: Bogaraim. 124 db bogár hiteles rajza, rövid ismertetéssel. Családonként rendszerezve. A szerző rajzos DEDIKÁCIÓJÁVAL! Bp.,(2000), Táncos Grafika. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
18625.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Simonkai Lajos: Növényhatározó a Magyarországon honos virágos növények osztályainak, családjainak, génuszainak, valamint monotyp és közfajainak meghatározására. Bp., 1895, Nágel Bernát, VIII+189+(1) p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel, az elülső szennylap kijár.
18626.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft