Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 97

cca 1900-1910 Kronstadt, Brassó, Brasov. Brassó,Verlag der Buchhandlung Hiemesch, 16 t. 16 fekete-fehér képet tartalmazó leporelló, három nyelvű német, magyar, és román feliratokkal. A hátsó kötéstábla belsejében színes Brassó térképpel. Kiadói szecessziós aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötésben, a leporelló elvált a kötéstől, az egyik hajtáson (tehát nem a képen) szakadással, régi bélyegzéssel, a borítón kopásnyomokkal, 17x22 cm/ cca 1900 Brasov (Kronstadt/Brassó) leporello with 16 pieces pictures. One colourful map on the inside of the back cover. With art nouveau cover, gilt linen-bindig, worn cover, the pictures are coming out. In three language.
18093.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Dr. Theodor Ortvay: Geschichte Der Stadt Pressburg. Pressburg, 1898, Comissionsverlag von Carl Stampfel. Kiadói festett, aranyozott, apró foltokkal pettyezett egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban.
18094.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Komarnicki Gyula: A Magas-Tátra hegyvilága. (Hegymászó- és turistakalauz). 1-7. köt. Bp., 1985, Sport. Második, javított kiadás. Kiadói papírkötés, az 1. kötetben térkép-melléklettel.
18095.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Házi Jenő: Soproni polgárcsaládok 1535-1848. I-II. köt. Bp., 1982, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18096.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Magyar városok. Az előszót és bevezetőket írták: Szendy Károly, Lukács György, Ember Géza, Révay István, Kramer Gyula. Vármegyei Szociográfiák XIV. Bp.,1941., Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Globus-ny.), 456+2 p.+2 t. + 264 (Személyi Adattár b., három hasábos számozás) p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérülésnyommal.
18097.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18098.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18099.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Pálmay József (szerk.): A székely vértanúk és a marosvásárhelyi reformtus temető síremlékei. Bp, 1913, Grill Károly. Papírkötésben, kopottas állapotban.
18100.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Borbély Andor: Erdélyi városok képeskönyve 1736-ból. A szerző, tordai Borbély Andor (1896-1972) térképész, földrajztanár által DEDIKÁLT példány. Erdélyi Tudományos Füzetek 161. sz. Cluj/Kolozsvár, 1943., Erdélyi Múzeum-Egyesület, 21 p.+ 21 t. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
18101.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
18102.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
3 db útikönyv a varászlatos tájak sorozatból: Isztria (Krk, Cres, Losinj); Monenegró (Crna Gora), Isztria ezer csodája. Bp., 2003-2008, Hibernia. Kiadói papírkötés.
18103.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Győry Dezső: Százados adósság. A szerző által ALÁÍRT példány. Rimaszombat, 1925., Rábely Károly, 160 p. A címlapot H. Gerő Gusztáv, az illusztrációkat Cseh J. Lajos, H. Gerő Gusztáv és Tichy Kálmán festőművészek rajzolták. 4 egészoldalas illusztrációval. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.
18104.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft