Gilyén Nándor - Mendele Ferenc - Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban.
Forrai Kornélia, Tóth Attila: A szegedi hősök kapuja és az Aba-Novák freskók restaurálásának története. Szeged, 2001, Bába és Társai. Színes képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Simon Zsuzsa (szerk): Impressionisten aus Ungarn: Die Nagybányaer Künstlerkolonie 1896-1944. Miskolc/Kempen, 1997, MissionArt Galerie/ Städtisches Kramer Museum. 62p. Kiállítási katalógus német nyelvű előszóval , színes reprodukciókkal, többek közt Ziffer Sándor, Boromisza Tibor, Maticska Jenő, Thorma János, Tihanyi Lajos, Czigány Dezső, Perlrott Csaba Vilmos, Kádár Géza, Nagy Oszkár és Jándi Dávid képeivel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. gerincen apró sérüléssel.